Yeni nesil uzun led farlar (9600LM!)

Aliexpress'ten sipariş verdiğim ve 17 günde elime ulaşan ürün ile ilgili amatör bir şekilde sizinle paylaşacağım arkadaşlar.

Ürün resmimiz ile başlayalım.

Ürün linki: https://tr.aliexpress.com/item/Runs..._7&btsid=75ce12c7-5ef6-4a3b-94c9-0c00ec56acfe

Bu ürünü seçme sebebim, bir önceki ilan linkinde yaklaşık 5000 kişinin memnun olmuş olması, her türlü saçma soruya cevap veren bir satıcı olması, işi bilen arkadaşların ölçümleri sonucu ledlerin orjinal XHP-50 olması nedeniyle diğer ilanlardan pahalı olmasına rağmen bu satıcıyı tercih ettim.

Orjinal HB3 halojen ampül ile karşılaştırdığımızda flaman ile led konumlamasının hemen hemen aynı yerde olduğunu görüyoruz. Performansı açısından çok önemli bir durum.

Montajı basit ama alan darlığından dolayı özellikle sağ tarafı yerleştirirken zorlandığımı söylemem gerekiyor. Akümüzü tutan kelepçeyi çıkarıp, aküyü az geri iterek bu sorunu çözdüm.

Loş ortamda kısa bir video.

https://youtu.be/lZKrxW7zbP8

Tamamen karanlık ortamda çekilmiş kısa bir video.

https://youtu.be/YrXUZGKhDU0

Videolar lg g5 ile çekilmiş olmasına rağmen hem parlaklık hemde mesafe olarak videoda gördüğünüzden %15 fazla olduğunu söyleyebilirim. Eski halojenlere göre karanlık ortamda inanılmaz derecede iyi ama ışık arttıkça hemen hemen aynı belki biraz geride kaldığını söyleyebilirim. Ek olarak özellikle tabelalar üzerindeki etkisi harika bununla ilgili de güzel bir resim eklemeye çalışacağım.

Aracınız
Öncelikle hayırlı olsun hocam

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkürler, Bir gün oldu tek kötü yani selektör yapmadan duramiyorum :)

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=3760]guilty_2121[/MENTION] Hayırlı olsun, gayet geçerli :eek:k:

Aracınız
Hocam sadece ampül değiştirmek yeterli oluyor mu yoksa zenon gibi motoru varmı kablolarda ek oynama falan oluyor mu yoksa sadece ampülü değiştirmek yeterli oluyor mu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

lmertl

0
Aracınız
[MENTION=2394]kavcakar[/MENTION] sadece ampülü değişiyor. çok kısa bir işlem.Hiçbir yer sökülmeden yapılabiliyor ben h3 9005 niken marka uyguladım.Memnunum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Edmond

0
hocam hayırlı olsun, bu ampülleri kısalarda kullanamayız dimi? kullanım kılavuzunda kısa farlar için halojen ampül tipi için h11, yüksek voltajlı deşarj tipi için d4s diye bişi yazıyor.

halojen dediği sarı ampül mü oluyor? bu ıkı ampül tipinden hangısını seçmeliyim?

Geri