Yeni Üyelere Konu Açma Sınırı

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Öncelikle fikir ve düşünceleriniz için teşekkür ederiz.
Mesaj sayısına ulaşmadan konu açılmaması kısmı ile ilgili ilk etapta aklıma gelen, genelde yeni üyelerin ilk olarak kendilerini tanıtmaları için tanışma bölümüne konu açmasını istiyoruz, hiç mesajı olmayan üyeye konu açmayı kısıtlar isek tanışma bölümüne konu açamayabilir.

Bir dönem problemler ve çözümler bölümü ve alım satım bölümüne konu açma izni için 10 mesaj sınırlaması getirdik, en çok yaşadığımız mesaj sayısını doldurup konu açmak için alakasız mesajlar atılmaya ve yanlış bölümlere konu açılmaya başlandı.

Yönetici onayı ile konu açılması şu anda alım satım bölümünde aktif olarak kullanılıyor, üyeler konuyu açıyor konu gözükmüyor diye aynı konudan iki üç tane açıyor, hatta 5 tane açanı bile gördüm :)

Konum ve araç bilgisi ve girilmesini yeni üyelikler için zorunlu hale getirebiliriz, eski üyeler için bu biraz zor.

Forum içerisinde yapmış olduğumuz kısıtlamaların bazıları forum uygulamasında çalışmıyor böyle bir dezavantajımız da var.

Yaptığımız denemeler bu şekilde, benimde aklıma gelen tanışma bölümüne konu açmayan başka bir bölüme konu açamasın gerçi sistem buna izin veriyor mu bilmiyorum :)
Bu şekilde kısıtlamalar yapmamız üyelerin arama yapmasını sağlayacak mı en önemli soru bu?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Mesaj sayısına ulaşmadan konu açılmaması kısmı ile ilgili ilk etapta aklıma gelen, genelde yeni üyelerin ilk olarak kendilerini tanıtmaları için tanışma bölümüne konu açmasını istiyoruz, hiç mesajı olmayan üyeye konu açmayı kısıtlar isek tanışma bölümüne konu açamayabilir.

Bir dönem problemler ve çözümler bölümü ve alım satım bölümüne konu açma izni için 10 mesaj sınırlaması getirdik, en çok yaşadığımız mesaj sayısını doldurup konu açmak için alakasız mesajlar atılmaya ve yanlış bölümlere konu açılmaya başlandı.

Yönetici onayı ile konu açılması şu anda alım satım bölümünde aktif olarak kullanılıyor, üyeler konuyu açıyor konu gözükmüyor diye aynı konudan iki üç tane açıyor, hatta 5 tane açanı bile gördüm :)

Konum ve araç bilgisi ve girilmesini yeni üyelikler için zorunlu hale getirebiliriz, eski üyeler için bu biraz zor.

Forum içerisinde yapmış olduğumuz kısıtlamaların bazıları forum uygulamasında çalışmıyor böyle bir dezavantajımız da var.

Yaptığımız denemeler bu şekilde, benimde aklıma gelen tanışma bölümüne konu açmayan başka bir bölüme konu açamasın gerçi sistem buna izin veriyor mu bilmiyorum :)
Bu şekilde kısıtlamalar yapmamız üyelerin arama yapmasını sağlayacak mı en önemli soru bu?
Hocam bu tecrübeleriniz ışığında kısa vadeli olarak "tanışma bölümüne konu açmayan başka bir bölüme konu açamasın" fikriniz bana çok mantıklı geldi :unsure:
Ayrıca forumdaki arama bölgesini google'a entegre olacak şekilde dizayn etme gibi bir ihtimal varmıdır?
Çünkü bazen aradığım konuları forum'un arama kısmında arayarak bulamıyorum ama google'da sonuna civictr.com yazarak çok hızlı bulabiliyorum :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Hocam bu tecrübeleriniz ışığında kısa vadeli olarak "tanışma bölümüne konu açmayan başka bir bölüme konu açamasın" fikriniz bana çok mantıklı geldi :unsure:
Ayrıca forumdaki arama bölgesini google'a entegre olacak şekilde dizayn etme gibi bir ihtimal varmıdır?
Çünkü bazen aradığım konuları forum'un arama kısmında arayarak bulamıyorum ama google'da sonuna civictr.com yazarak çok hızlı bulabiliyorum :)

Vbulletin de yapılabiliyordu Xenforo için böyle bir modifikasyon var mı bir araştırayım.
Ufakta bir ipucu vereyim google arama kısmına aranacak içerik ''site:civictr.com'' yazar iseniz google sadece forum içeriği üzerinde arama yapar.

Aracınız
Civic FB7 2013

En mantıklı çözüm bu olabilir ama yeni gelen üye konu açamaz ise forumdan ayrılabilir bunu iyi düşünmek lazımdır. ;)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@m2hamid Hocam google ile arama işlemi tamam, arama kısmında hem forum hem google arama seçeneği çıkıyor normalde 3 harf içeren kelimeleri forum arama sistemi bulamıyor yeni modifikasyon böyle durumlarda direk google aramayı kullanarak sonuç buluyor.

252946

Aracınız
Civic FD6 2010
En mantıklı çözüm bu olabilir ama yeni gelen üye konu açamaz ise forumdan ayrılabilir bunu iyi düşünmek lazımdır. ;)
Amaç o zaten.
Konu açmak için gelen forumda durmasın. Gerçekten burada vakit geçirmek isteyen üyeler kalsın. Böylece doğal bir seçilim olmuş olur.

S

Silinen üye 20336

Guest
?Rica ederim Sayın NoFear?? İnsan yaşadığı yeri güzelleştirmek ister, istemeli... Ayrıca alanlar kalabalıklaştıkça kirlenmeye meyleder. Bunu önlemek için de bir takım önlemlere ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum?

?”Tanışma Bölümü” isimli bir konu sabitlenip yeni üyelerin oraya mesaj yazması sağlanabilir diye düşünüyorum. Yeni üyelerin üyelik işlemleri esnasında “Tanışma Bölümü” isimli konunun altına yönetim tarafından gerekli görülen bilgilerin verilmesi(Örnek; yaş, konum, meslek v.b.) ve tanışma mesajı yazılmasıyla ilgili açıklamanın kutucuğu tiklenmeden üyelik işlemi gerçekleşmez...?

?Bu tür by-passlara yeltenen üyelerin forumda kalması gerçekten gerekli görülüyorsa yapılabilecek bir şey olmayabilir ancak benim fikrim bu tür by-passlara yeltenenlerin forumda bulunmasına lüzum olmadığı yönünde. Üyenin derdi faydalı olmak değil sadece faydalanmak. İstediğini alıp yok olacak muhtemelen.
İstediğini alamasın ve biz de onu by-pass etmiş olalım.??
?Yanlış yere konu açılmasına mani olmanın yolu da konuların yönetici onayını müteakip yayınlanması olabilir.

???. Açsın dursunlar☺

???. Eski üyelerin de yeni uygulamaya destek vermesi yönünde bir afiş konulabilir belli süreliğine görülecek bir yere...? -“Destek vermeyenleri de üyelikten kovun gitsin” demiyeceğim tabiki? Sağlık olsun denebilir...

?Uygulamanın daha işlenebilir ve kişiselleştirilmeye açık olması maliyet gerektiren bir durumsa; Genelin makul sayacağı miktarda para toplanarak çözülecekse ben varım...

?Bu uygulanabiliyorsa bence de gayet iyi fikir??

?Üyeleri arama yapmaya teşvik etmek için üyelik esnasında; Tik atma zorunluluğu olan bir kutucuğun yanına konu açmadan önce büyütece tıklayıp arama yapınız” v.b. açıklamalar yazılabilir...?
Sn. aegnorluinwe’nin açtığı bu konu hakkında değerli forum üyeleri ve benim tarafımdan paylaşılmış olan öneriler; Üyelerin arama yapmaya teşvik edilmesinden daha fazlasını kapsıyor aslında Sn. NoFear.
Çoğunluk olmak güçlü olmak için gereklidir ancak forumdaki toplam üye sayısından çok aktif üye sayısı önemlidir diye düşünüyorum. Ben bir Honda Yetkili Servisi’nin sahibi/müdürü olsam; Bana gelip indirim isteyen bir forum yetkilisine sadece toplam üye sayısını sormam. Aktif üye sayısını da sorar ve asıl o değeri müşteri potansiyeli olarak değerlendiririm. Ve aktif&pasif üye farkının çok olmasını olumsuz değerlendiririm. Bu durum, yetkili serviste yönetici olarak görev yapmakta olan konuya uzak bir kişi tarafından bile en basitiyle forumun üye kaybettiği şeklinde yorumlanacaktır...! Forumlara yabancı olmayan birisi tecrübelerine göre farklı manalar da yükleyebilir...
Bunun konumuzla ilgisini de açıklamaya çalışacağım;
İstediğini alıp gidenleri pasif üye, keyifle foruma katılanları da aktif üye olarak olarak varsayıyorum/görüyorum.
Yapılması önerilen değişikliklerin pasif üye sayısını azaltacağı kesin. Aktif üye sayısının da çığ gibi artacağını iddia etmiyorum ancak aktif üye ve kaliteyi seven üye sayısının artması için alt yapı oluşturacağına inanıyorum.

İlgili herkese selam ve saygılarımla,
RS23

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@RS23 Yorumlarınız için teşekkür ederiz, konuyu değerlendiriyoruz ;)

Geri