Yol Sesi azaltmak için lastik önerisi

Ad Soyad
Can S
Aracınız
Diğer Markalar
Merhaba, üstündeki lastikleri 195/55/R17 crossclimate 2 lastiklerle değiştirdim, araç 1.5 tırbo exe + ve çok memnunum yol sesi anlamıda. Herkese tavsiye olunur. Hem 4 mevsim lastik sorunu ortadan kalktı hem de konforlu yolculuk yaşatıyor.

Ad Soyad
Can S
Aracınız
Diğer Markalar
Hayırlı olsun kardeşim, 4 mevsim derken yaz-kuş aynı lastik mi kullanılıyor.
Evet bu lastik 4 mevsim lastiği ve eğer İstanbul gibi şehirlerde yaşıyorsanız sert kış yoksa tavsiye olunur, hem konforlu hem performanslı. Biraz pahalı ama 2 lastik takımından iyidir emin ol.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Uzun dönem kullanıcıları memnun değildi,bir süre sonra eski lastiklerden bile daha fazla ses yaptığını okumuştum umarım uzun dönemde sorun yaratmaz. Continental 5 kullanmıştım iyiydi, sonra 6larını kullandım ses konusunda 5 lerden kötüydü. Pirelli cinturato p7 kullandım ahşap teker takıp kullansam anca bu kadar olurdu. Şuan aracın üzerinde michelin alpine6 var kış lastiği sorun yaratmadı fakat hava biraz güneşlensin 8-10 ° olsun kuru yolda uğultu başlıyor hemen. Nokian Powerproof aldım ama taktırmadım daha yorumları falan iyiydi.2021 yılında Alman dergilerinde bahsedilen bir lastik yorumları da iyi görünce aldım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Michelin hamur olarak diğer lastiklerden yumuşaktır bu yüzden araç içine daha az ses verir ama
diğer taraftan sert hamurlu lastiklere göre daha çabuk aşınır.
Bir yerden taviz vermek gerekiyor.
İkisinden de taviz vermem diyorsanız Continental alın. O zaman da lastik başına 2000 tl veriyorsunuz.

Ad Soyad
Can S
Aracınız
Diğer Markalar
Michelin hamur olarak diğer lastiklerden yumuşaktır bu yüzden araç içine daha az ses verir ama
diğer taraftan sert hamurlu lastiklere göre daha çabuk aşınır.
Bir yerden taviz vermek gerekiyor.
İkisinden de taviz vermem diyorsanız Continental alın. O zaman da lastik başına 2000 tl veriyorsunuz.
Eski tiplerde dediğin sıkıntı vardı, crossclimate 2 serisi oldukça iyileşmiş, şimdilik sıkıntı yok, umarım dediğin olmaz.

Evet bu lastik 4 mevsim lastiği ve eğer İstanbul gibi şehirlerde yaşıyorsanız sert kış yoksa tavsiye olunur, hem konforlu hem performanslı. Biraz pahalı ama 2 lastik takımından iyidir emin ol.
Anlaşılan yozgat'ta gitmez :) 8 ay kış yaşıyoruz bunun 3 ayı karlı, kar olmadığı zamanlar soğuk veya buzlu.

Aracınız
Civic FB7 2014
Geçen sürede her bir takım farklı markalardan olmak üzere 12 takım lastik kullandım ve son kullandığım Michelin Crossclimate ların son halini paylaşıyorum :) Şu an araç üstünde Petlas pt535 4 mevsim lastik var yaklaşık 10 bin km oldu yazın almıştım. Kim ne derse desin ülkemiz yollarına en uygun lastik Ya Lassa ya Petlas :)

Ekli dosyalar

• michelin-crossclimate-kopma-ve-asinma-sorunu-2.jpg
    michelin-crossclimate-kopma-ve-asinma-sorunu-2.jpg
    90.7 KB · Görüntüleme: 82
  • michelin-crossclimate-kopma-ve-asinma-sorunu-1.jpg
    michelin-crossclimate-kopma-ve-asinma-sorunu-1.jpg
    83.8 KB · Görüntüleme: 80
  • michelin-crossclimate-kopma-ve-asinma-sorunu-4.jpg
    michelin-crossclimate-kopma-ve-asinma-sorunu-4.jpg
    90.1 KB · Görüntüleme: 80
  • michelin-crossclimate-kopma-ve-asinma-sorunu-3.jpg
    michelin-crossclimate-kopma-ve-asinma-sorunu-3.jpg