Yol Sesi ve Rüzgar Sesi

Aracınız
hocam aynı yerden almışız arabayı bende 1600 tl ye yaptırdım .. daha onceden kimseye bu fiyata yapılmadı dedile birde..
cam filmi ve kaput filmi sıkıntılı bu çarşamba saat 3 de ordayım insallah..
gösterin yalıtımı dicem bir araba bu kadar teker sesi almaması lazım
lpg de iken arabada çıt çıt ses gelmeye basladı....
bicok gördüğm seyler var bakalım nolcak napacaklar ve araba performansından da hiç memnun değilim

Arabanın altının tamamen zift renginde yalıtım maddesi ile kaplı olması gerekiyo lifte kaldırtıp iyice inceleyin.
ayrıca lpg içinde lpg'de gelen ses başlığında olduğu gibi malesef bi sonuç alamadık. dışarda 10 liraya sadece kauçuk takoz koyarak halledilebiliyor. Ancak servis bunun için eğer söküp takma sırasında bir hata yapılırsa bu garantiyi bozar diyor. kısaca bir sıkıntı olursa garantinizi yakarız diyor. genede deneyin şansınızı.

Merhaba. Ses izolasyonu için ben de çok düşündüm. Ama arabayı elletmeye kıyamadım. Aktif ses kesme özellikli bir kablosuz kulaklık aldım. Uzun yolda özellikle kullanıyorum. Süper oluyor. Sanki ben araba kullanmıyorum da yol trafik manzara gözlerimin önünden akıyor hissine kapılıyorum. ?? Müzik de açınca dünya dışı bir atmosfer oluşuyor.

ABurak

0
Aracınız
Merhaba. Ses izolasyonu için ben de çok düşündüm. Ama arabayı elletmeye kıyamadım. Aktif ses kesme özellikli bir kablosuz kulaklık aldım. Uzun yolda özellikle kullanıyorum. Süper oluyor. Sanki ben araba kullanmıyorum da yol trafik manzara gözlerimin önünden akıyor hissine kapılıyorum. Müzik de açınca dünya dışı bir atmosfer oluşuyor.

Aman dikkat edin çevre seslerine engel olmasın, sürüş sırasında güvenliğinizi tehlikeye düşürmesin.

Teşekkürler iyi bir noktaya değindiniz. Problem olmuyor çünkü ayırt edici sesler hemen farkediliyor. Korna sesi mesela. Araç içi konuşmalar da rahatlıkla duyuluyor. Öyle kulakları baskılayan bir durum yok. Hatta Yukon SUV lerde filtreli özel camlar ile birlikte bu ses önlenme sistemi mevcut. Yol ve rüzgar gürültüsünü algılayan mikrofonlar ve ters sinyal gönderen speaker lar var araç içinde.

Aracınız
Merhaba arkadaşlar,
Bugün inallardan ses izolasyonu için fiyat aldım 1100 TL. Rüzgar ve yol sesi rahatsız etmiyor ancak çakıllı ve kumlu yollarda davlumbazdan gelen ses cok rahatsız ediyor. Acaba inallarda yaptırıp memnun kalan var mı? Tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz

Aracınız
Merhaba arkadaşlar,
Bugün inallardan ses izolasyonu için fiyat aldım 1100 TL. Rüzgar ve yol sesi rahatsız etmiyor ancak çakıllı ve kumlu yollarda davlumbazdan gelen ses cok rahatsız ediyor. Acaba inallarda yaptırıp memnun kalan var mı? Tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz
Hocam çakıllı yoldan gelen sesi kapının altına ek fitil atarak önleyebilirsiniz, aliexpress'ten almıştım 10 15 tl ye. Kapı etrafına özellikle o alt kısma çektim. O yoldan gelen çakıl sesi, rüzgar sesi ve yandaki özellikle kamyon sesi bayağı azaldı

Merhabalar, ben de 1 ay kadar önce civic hatchback modelini aldım, araçtan performans, hızlanma, donanım gibi konularda son derece memnunum :) Lakin ne yazık ki rüzgar, zırıltı sesi gibi seslere bir hayli takıntım var, nasıl çözerim bilemiyorum. Arabada zırıltı sesi yok denecek kadar az ona pek takılmıyorum fakat özellikle 120 130 km hızdan sonra arabada rüzgar ve yol sesi çok fazla geliyor, var mıdır bunun bir çaresi? İşlem yaptıran, deneyimlemiş ve memnun kalmış birileri varsa tecrübelerinden faydalanmak isterim açıkçası. Şimdiden teşekkürler :)

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhabalar, ben de 1 ay kadar önce civic hatchback modelini aldım, araçtan performans, hızlanma, donanım gibi konularda son derece memnunum :) Lakin ne yazık ki rüzgar, zırıltı sesi gibi seslere bir hayli takıntım var, nasıl çözerim bilemiyorum. Arabada zırıltı sesi yok denecek kadar az ona pek takılmıyorum fakat özellikle 120 130 km hızdan sonra arabada rüzgar ve yol sesi çok fazla geliyor, var mıdır bunun bir çaresi? İşlem yaptıran, deneyimlemiş ve memnun kalmış birileri varsa tecrübelerinden faydalanmak isterim açıkçası. Şimdiden teşekkürler :)

1. E sınıfı arabaya binmiyorsun 130 dan sonra bırakta gelsin okadar ses

2. Bir honda yani japon arabasındasın japon grubunda 130 ve sonrası ise rüzgar sesi lastik sesi vesayre iyi sayılır sen bırak sesi falan taş gibi araba bin gitsin

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

İzolasyon yapabilir veya yaptırabilirsiniz, forumda örnek konular mevcut

Geri