Yol Sesi ve Rüzgar Sesi

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
https://www.civictr.com/showthread.php/7730-Civic-Hb-Bazı-Uygulamalar

Ses yalıtımı yaptırmıştım fk7 aracıma fikir sahibi olmak isteyenler bakabilir. Davlumbaza yapılmıyor demiş bazı arkadaşlara servis komple altına ve davlumbaza yapılıyor. Yaparken bahsettikleri kadar bir yalıtım olmadığı kanaatindeyim.
Araç rüzgar sesi alma açısından başarılı bence yan camlardan daha çok geliyor ses. Lastikler konusunda maalesef sıkıntılı yuvarlanma sesi fazla geliyor. Aracın üzerinde michelin lastik geliyor sessiz değil maalesef.

Aracınız
Ben daha önceki araçlarım da müzik sistemi kullandığım için kapılara ses izolasyonu yaptırdım.Güzel oluyor ama kapılarınız biraz ağırlaşır kapattığınızda tok bir ses alırsınız ve kapıdaki kolonlarınız daha iyi ses vermeye başlar.

Aracınız
Civic FC5 2017
Camlardan gelen rüzgar sesi için Cam kanal fitillerinin değişimini isteyebilirsiniz. 2016 dan sonra şikayetlere göre iyileştirme yapmışlardır diye düşünüyorum.

mbsd

0
Ben daha önceki araçlarım da müzik sistemi kullandığım için kapılara ses izolasyonu yaptırdım.Güzel oluyor ama kapılarınız biraz ağırlaşır kapattığınızda tok bir ses alırsınız ve kapıdaki kolonlarınız daha iyi ses vermeye başlar.
Arka camurluk un altındaki keçeleri napicaz. Dün arabayı yıkarken farkettim. On davlumbazlar plastik arkalar keçe... benim bildiğim yalıtım malzemesi olarak keçe kullanılır. Yani ara malzemedir. Araçlar ortalama iki haftada bir yıkandığı düşünülürse.... yağmur çamur toz kar soğuk sıcak vs düşünülürse. .. çok dandik olmuş. Bu şekilde siz sesi falan kesemezsiniz. Bence yani... .Allah başka dert vermesin.

SM-A700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Camlardan gelen rüzgar sesi için Cam kanal fitillerinin değişimini isteyebilirsiniz. 2016 dan sonra şikayetlere göre iyileştirme yapmışlardır diye düşünüyorum.

Fitille olacak iş değil hocam değişse de ses yapacak ekstra bir şeyler lazım yalıtım için. Aslında kendi aracım için kapılar sökülüp içine bitüself malzeme yapılacak, bagaj içine komple kaplama yapılacak, çamurluk içlerine de yalıtım yapıldıktan sonra çok tatlı olur yol sesi azalır baya.

Ben ses sistemi be dış sesleri azaltmak için tüm kapılar ve bagajı tamamen focal izolasyon malzemesi ile uygulama yaptırdım ama lastik sesi ve davlumbaza gelen herşeyin sesi gene içeride.
Onun için ön davlumbaz altlarına ve dış kabinde ulaşılabilen yerlere würth (ısıtılarak uygulanan spreyle atılarak değil ) yaptırmayı düşünüyorum.
efbe077a19b5c8382587bc6eb72a4827.heic
7c01b206cf8bbf5f01d8115eec2e1cfe.heic

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Merhaba güzel bir yalıtım olmuş.Güle güle kullanın.
Ben aracımı yeni aldım aldığımda alt ses izolasyonu yapalım mı dediler.Madem soruyorsunuz demek ki lazım birşey bu dedim şaşırdılar ve yaptırdım ben memnunum.Şu ana kadar cam fitillerinden vs. gelen bir ses duymadım ve rahatsız olmadım açıkcası.Bakalım hayırlısı.
Ayrıca alt ses izolasyon+seramik kaplama+cam filmi+kaput koruma filminde kampanya vardı 1500₺ ödedim bilginize.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Ben ses sistemi be dış sesleri azaltmak için tüm kapılar ve bagajı tamamen focal izolasyon malzemesi ile uygulama yaptırdım ama lastik sesi ve davlumbaza gelen herşeyin sesi gene içeride.
Onun için ön davlumbaz altlarına ve dış kabinde ulaşılabilen yerlere würth (ısıtılarak uygulanan spreyle atılarak değil ) yaptırmayı düşünüyorum.
efbe077a19b5c8382587bc6eb72a4827.heic
7c01b206cf8bbf5f01d8115eec2e1cfe.heic

Uygulama güzel olmuş aracın altında komple kaplama var bir şey geldi mi yine acayip ses yapıyor. İşlemi nerde yaptırdınız hocam?

Uygulamayı yapan arkadaşlar, işlerinde uzmanlaşmış ve deneyimliler.
Çok içime sindi, uygulama boyunca araç başındaydım.
Özen Hifi da yaptırdım.

Geri