Civic FK7 Yüksek Hızda Savrulma Hakkında

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Öncelikle merhaba, foruma yeni katıldım.
Aracı yeni aldım, benden önceki sahibi jantları 18 inç hafifletilmiş jant ile değiştirmiş bundan önce kullandığım fk7 civic 200 üstü hızlarda yola adeta yapışıyordu en ufak sallanma savrulma olmuyordu ancak bu jantlarla aracın biraz daha yükselmesinden kaynaklı mı bilmiyorum, araç 180-190 geçtiğinde hafif hafif sallanmaya başlıyor ve yolda güven vermiyor. Böyle bir sorun yaşayan var mı? Nasıl bir çözüm bulunabilir? Spor yay taktırmak çözüm olur mu? şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 1e658563-1f1c-4eb0-b36d-4739cd1f20ce.jpg
    1e658563-1f1c-4eb0-b36d-4739cd1f20ce.jpg
    118 KB · Görüntüleme: 105

Teo16

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2020
Merhaba;
Otomobile sonradan takılan spolier ın hiçbir mühendislik çalışması olmuyor. Sadece görsel olarak Type R benziyor. Muhtemel yüksek hızdaki sıkıntınız bundan kaynaklanıyordur.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Rot ve balansta sıkıntı olmadığından %100 emin misiniz ? Eski aracınızla hız yaptığınız yol ve hava şartları aynı mı ?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Rot balans ayarına da tekrar baktırdım sorunsuz çıktı
Jantlarda hafif yamukluk varsa yüksek hızda titreme yapabilir. Jant geçmişi bu yönden önemlidir. Genelde balans esnasında yandan janta bakarak yalpalanma var mı diye takip edilir. Janttan olup olamadığını daha iyi öğrenmek için fabrikasyon jant seti ilede test etmek güzel olur. (sac jant bile olur.)

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Öncelikle merhaba, foruma yeni katıldım.
Aracı yeni aldım, benden önceki sahibi jantları 18 inç hafifletilmiş jant ile değiştirmiş bundan önce kullandığım fk7 civic 200 üstü hızlarda yola adeta yapışıyordu en ufak sallanma savrulma olmuyordu ancak bu jantlarla aracın biraz daha yükselmesinden kaynaklı mı bilmiyorum, araç 180-190 geçtiğinde hafif hafif sallanmaya başlıyor ve yolda güven vermiyor. Böyle bir sorun yaşayan var mı? Nasıl bir çözüm bulunabilir? Spor yay taktırmak çözüm olur mu? şimdiden teşekkürler.
Jantlarda eğrilme yamulma olmuş olabilir. Rot balansa gittiğinizde belli olur muhtemelen

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Jantlarda hafif yamukluk varsa yüksek hızda titreme yapabilir. Jant geçmişi bu yönden önemlidir. Genelde balans esnasında yandan janta bakarak yalpalanma var mı diye takip edilir. Janttan olup olamadığını daha iyi öğrenmek için fabrikasyon jant seti ilede test etmek güzel olur. (sac jant bile olur.)
orjinal jant takımı maalesef elimde yok, kışlıklar serviste takıldı yeni balans yapıldı dediler, rot ayarına da bugün tekrar götürdüm sorunsuz çıktı. Lastikçi tanıdık jant büyümesinden yapabilir dedi, 17 jant takımı almayı düşünüyorum geri.

Geri