Civic FB7 yüksek hızlarda frenleme yaparken titreme sorunu

Arkadaşlar abilerim aracım civic sedan 2013 yüksek hızlarda frenleme yaparken araçta titreme oluyor frene ne kdr cok basarsak titreme o kadar artıyor bu sorunu benden başka yaşayan varmı heleki 170 lerde frenleme yapmaya kalkarsak frene basmaya başladıgında resmen araba sallanmaya başlıyo bir kere başka bir civic sedan a binmiştim 2013 tanımadıgım birisi o da aynı sorunu söyledi yeni aldım ama yüksek hızda frenleme yaptıgımda araç titriyor diyordu sizdede varmı bu sorun acaba ? yarın sabah servise gidicemde ledli sis farımı değiştiricekler bu konuyuda deyinmek istiyorum neler yaptırmamız lazım terakkide bi usta alıp bi otobana cıkıcam ve sorunu bizzat yaşattırıcam genel sorunmu bazı araçlardamı var bu sorun onu mrk ediyorum sadece.

Base

0
Aynı olay benimde Başıma geldi disklere torna yapıyorlar sonra miss yolluyorlar ben para ödemedim şahsen ama çok bir masrafıda yok Anladığım kadarı ile yoksa lafını açarlardı

Instagram.com/Superarabalarturkiye

servise geçen perşembe randevum vardı ledlerinin sis üstündeki çerçevelerini değiştirmek için garantiden değişdirttim 2 sinide sabah ilk bn gittim zaten fren probleminide söyledim taşlamamı tozlamamı bişyler yazıyordu kagıtta yaptılar işte 500 km fazla ani fren yapmamaya calış dedi servisteki usta zaten bizim burlar sakin ani frenlik bi durum olmuyor bende uymaya calısıyorum hiç denemedim dha yapıldıktan sonra.

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bende sadece kirmizilarda dururken hafif sallanma oluyor. Ama sizin ariza disk yamulmasi gibi.
Dururken aracta sallanma supap ayariyla ilgili, ayni sorun bende de vardi arac kendini one atiyor gibi oluyordu ilk kalkista da. En son ne zaman ayar yapildi ?

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

Dururken aracta sallanma supap ayariyla ilgili, ayni sorun bende de vardi arac kendini one atiyor gibi oluyordu ilk kalkista da. En son ne zaman ayar yapildi ?

GT-I9300 cihazımdan gönderildi
Yok oyle degil. Masallah tekleme yok aracimda. Kirmizi isiga yaklasirken dokunuyosun ya frene. Orda hafif sallanma oluyo yani

Hocam senin sorun neden kaynaklanıyor. Benim honda da kırmızıda yavaşlarken sallıyor.

SM-N910H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Diskleri tornalat hocam. Kesin çözüm. Tornacı kurtarmaz derse internetten al değiştir ön diskleri. Geçmiş olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

maselz

0
Aracınız
Diskleri tornalat hocam. Kesin çözüm. Tornacı kurtarmaz derse internetten al değiştir ön diskleri. Geçmiş olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Torna işine girmedim hocam internetten bosch marka ön disk aldım tabi 4 de balata hepsini değiştirdim problem ortadan kalktı. Yalnız orjinal diskler le aldıklarım arasında bariz ağırlık farkı vardı her diskte abartısız 1 kilo kadar hissettirdi.

SM-N975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri