Arkadaşlar dizel 2019 aracımın durmadan partakül problemi

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Birde araciniz kaç km'de bu sıkıntıyı cikartti.Ben gunluk kısa ve uzun yol kullaniyorum simdilik bende bir problem olmadi

Aracınız
Civic FC5 2019
35 bin km de sorun başladı suan araç 45 bin km’de
Partakül hiç birsekilde garantiye gitmezmiş aldınız yakıt ve düşük devir kullanımı söylüyorlar bilirkişi olarak ukalaca ama dinliyorum sonuna kadar konuşma bana geçiyor. Düşük devir diyorsunuz ya ben bu arabanın vitesi değiştirmiyorum araç otomatik ve 9 vites araç kalkar kalmaz 2 3 oluyor deviri kendisi 2binde atıyor He yanlış bu ise tamam O zaman. Ben manuel kullanıyor nededim olmadı zatende iptal edin bunun otomatik vitesini sizin dediniz gibi uygulamıyor bu araç hemen vites değiştiriyor :)) sonra diyorlarki aldın yakıttan ulan ben nerden bilim aldım yakıtı Shell Opet harici yakıt almam diyorum bunun sorumlusudda ben değilim devlet denetleme altında sonuçta

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
3 adet partikül taktım bu arabaya parçalı durmadan en son dışarda Dpf maslakta gözümün önünde acıktırdım adam açar açmaz dedi kelime su kardeşim tıkama değil senin partikül neden parçalanıyor içinde Honda’ya onu soruyorum cvp yok usta der ben partakülcüyüm değiştirin temizlerim mekanık değilim

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Aracın garantisi o zaman niye var?Hemen yakıta at geç, Hondayi aradinizmi?Bizim de başımıza gelebilir.Umarim hakkınızı sonuna kadar alirsiniz.Peki servis bu şekilde hiç bir işlem yapmiyormu?Benimde sene başında 3 yıllık ana garanti bitiyor, sırf sanziman ve motor için garantiye devam etmek gereklimi diye düşünmek lazım.

Aracınız
Civic FC5 2019
Vallahi billahii Honda garantide çok kötü hiç bir şekilde yardımcı olmuyorlar Honda Türkiye ile görüştüm parça indirimi verin hayır tamam paraçayı takayım 15 bin vereyim ama araç sizde kalsın siz kulanım 2 3 bin km sorun olmazsa alayım aracı hayır bizim öyle bir işlemimiz yok diyor lar bu araç hatalı bence kendileride bulamıyor kapıdan çıktıktan sonra ışık yanarsa garanti yine yokmuş

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Takılan parçanın garantisi 2 yıl olmali.Ben klima radyatorumden şüpheliyim. Garantisi bitsede belli bir oranda ödemeli olarak karşılarız diyorlar.sacma sapan bir şey böyle yapmaları.

Aracınız
Civic FC5 2019
Takılan parçanın garantisi 2 yıl olmali.Ben klima radyatorumden şüpheliyim. Garantisi bitsede belli bir oranda ödemeli olarak karşılarız diyorlar.sacma sapan bir şey böyle yapmaları.

Partakül hiç bir şekilde almıyorlar direk yakıt atıyorlar yada kullanıcı diyorlar

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam attığım videoyu izleyin ama ustan demişki parça dağılmış ilk defa 45 binde dağıtan gördüm 15 bin orjinal partikül filtresine uygun bir fiyat normalde 40 bin TL filan wag gurubunun ama tıkanıklık varsa çevre yoluna çıkın 30 40 dakika sabip sürat 90 120 arası kullanın açılır ama dağılmış diyorsa bu iş başka yeni filitre almalısınız ben zaten enjektör ve dpf filitresi yüzünden dizel araç sevmiyorum 3 yıl daha servise devam edin ama sanayiye götürdüm usta aştı baktı dediniz zaten araç garanti dışı siz yağ bakımını dışarda şanzıman yağını ise serviste değiştirin mutlaka ama egzoz emisyon gazını nasıl yaparsınız hiç bilmiyorum muayeneden geçmebilir bir de araç rejenerasyon yapıyor ise aracı stop etmeyin yani kapatmayın bitirmesini bekleyin rejenerasyon hondalarda var mı bilmiyorum ama dizel kullanan arkadaşlar size yardımcı olacaktır padel sfitler ile siz manuel yapabilirsiniz illaki deviri doldurmanıza gerekyok o zaman araç kendi değiştirmez bunuda sport modda yapın d yaparsanız kendi tekrar manuelden d ye ama en güzeli tıkanıklık için 30 40 dakika lamba sönene kadar 90 ile 120 km arası sürmek aracı performanslı kullanmaya bakın yakıt etkili ama OPET shelde alsanız sakin ve kısa mesafede gene tıkar Ford couirer da aynı sorun yaşıyordum Şirket OPET ten alsa bile niye çünkü kısa mesafe kullanıyordu araç bende çevre yolunda yardıyor 10 dakika sonra sönüyordu 3 gün sonra tekrar bunlara dikkat ederseniz sorun yaşamazsınız

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
DPF çok dandik bir sistem daha sonra adblue olan sisteme geçti firmalar onlar biraz daha iyi daha sorunsuz. Bende vw varken rejenerasyona giriyordu araç 400km de bir kısa mesafe çok kullandığım için ve buna girdiğinde aracı stop bile etsem birşeyler çalışıyordu kendi içinde rejene etmesede belkide fazla ısınan sistemi soğutuyordu. Bir sıkıntı yaşamadım ama hep şüpheli bakmıştım kısa zaman sonra sattım zaten. Hondada durum daha vahim anlaşılan.

Geri