Honda civic i shift actuatör yardım

Aracınız
Diğer Markalar
Herkeze merhaba 2007 model honda civic 1.8 type s aracımı iki gün önce baskı balata değişimi için topkapı honda cem yetkili servisine götürdüm bana i shift şanzımanın vites değiştimesini sağlıyan actuatör adlı parçanın da arızalı olduğunu 16000 tl parça fiyatı olduğu söylendi ayrı olarak arızalı parçayı gelip alabiliceğim dışarıda servis vs gibi başka yerlerin bu parçayı yeniden programlayabildiğini söylediler parça kırık değil yazılımsal bir bug hatasıymış tecrübesi başına böyle bir problem gelen varmı salgın zamanı hakikatten çok zor durumda bıraktı bizi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Geçmiş olsun, kendi adıma ilk defa duyuyorum, hiç özel servislerle bu durum için görüştünüz mü?
Bu tip yazılımsal durumları çözebilecek kişileri tanıyorlardır.

Son düzenleme:
Aracınız
Hocam kendim mühendisim, yazılımcıyım fakat bilgisayar üzerine uğraşıyorum ben.
Motor beyni, şanzuman beyni gibi yazılım, tamir işlerini genelde oto elektronikçiler yapıyorlar ve direk bu parçalara özel yazılım yapan kişilerle çalışıyorlar.
Örneğin opel easytronic şanzuman bakım harici sistemde hava alma ve vites temas aralıklarını ayarlamak için yazılım atılıyor.
Örneğin uydu cihazları yazılımı ve server paylaşım programı(şifre açma) yazan gene o işle uğraşan kişiler var.
Örneğin emar, röntgen cihazı yazılımını ona göre donanımsal olarak yazan gene kişiler var.
Yani araç beyin ile ilgili o parçanın donanımsal çalışma mantığına göre programı yazan kişileri bulmak gerek.

Düzgün mantık ve döngüyle yazılan bir kod bozulmaz fakat yeni donanımsal değişikliğe ayak uyduramadığı için sonsuz döngüye girer.

Dediğim gibi oto elektronikciye gitmekten başka çare yok çünkü o parçaya yazılımı atan kişiye maalesef zor ulaşırsınız.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Diğer Markalar
hocam merhabalar. sadece merak ettim çözebildiniz mi durumu?
Atatürk oto sanayide honda istanbula götürdüm servisin 2haftada çözemediği şeyi aynı günde hallettiler parçayı söküp bir kaç işlem yaptıktan sonra yeniden yazılım yüklediler sıkıntı kalmadı...

Atatürk oto sanayide honda istanbula götürdüm servisin 2haftada çözemediği şeyi aynı günde hallettiler parçayı söküp bir kaç işlem yaptıktan sonra yeniden yazılım yüklediler sıkıntı kalmadı...
maaliyeti ne oldu. valla çok kızıyorum sanayilere ve ordaki ustaların bir çoğuna ama şu bi gerçek ki allah kimseyi hastahane koridorlarına şifa, sokaklara para, büyük markalara insaf aramaya düşürmesin. bazı ustalar iyi ki var <3

Aracınız
Diğer Markalar
maaliyeti ne oldu. valla çok kızıyorum sanayilere ve ordaki ustaların bir çoğuna ama şu bi gerçek ki allah kimseyi hastahane koridorlarına şifa, sokaklara para, büyük markalara insaf aramaya düşürmesin. bazı ustalar iyi ki var <3

Maliyeti 500 tl . şahsen servise gidiyim aracım sıkıntısız problemsiz olsun istedim ruh halimi bozdular baskı balata volant motor kulağı actuator 26000 tl hesap çıkardılar sadece actuator 16000 tl. benim bu işlemlere ödediğim para 3000 tl suan sıkıntısız biniyorum...

Moderatörün son düzenlenenleri:
Maliyeti 500 tl . şahsen servise gidiyim aracım sıkıntısız problemsiz olsun istedim ruh halimi bozdular baskı balata volant motor kulağı actuator 26000 tl hesap çıkardılar sadece actuator 16000 tl. benim bu işlemlere ödediğim para 3000 tl suan sıkıntısız biniyorum...
Genel bütün servisler ve genel bütün ustalar bence çok da farklı değil. İstisnalar var tabi. Ama hepsi aynıysa neden daha fazla para vereyim mantığı var artık bende.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri