Civic FC5 Klima

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar aracım 2020 eco exe 1.6 ortadaki klimalarda yanlardaki gibi klima kısma şeyinden yok klima kapalı olduğu zaman fan çalışıyor yanlardakini kapatabiliyorum ama ortadakini nasıl kapatıcam bilen var mı ?IMG_8110.JPGIMG_8109.JPG

Arkadaşlar aracım 2020 eco exe 1.6 ortadaki klimalarda yanlardaki gibi klima kısma şeyinden yok klima kapalı olduğu zaman fan çalışıyor yanlardakini kapatabiliyorum ama ortadakini nasıl kapatıcam bilen var mı ?Ekli dosyayı görüntüle 263889Ekli dosyayı görüntüle 263890
Ortadakileri kapatamıyoruz. Sadece tamamen yukarı kaldırabilirsiniz. Birde şunu merak ettim, sol taraftaki dört tane yeşil noktalı düğme ne işe yarıyor? Lastik basınç sensörü mü?

Ortadakileri kapatamıyoruz. Sadece tamamen yukarı kaldırabilirsiniz. Birde şunu merak ettim, sol taraftaki dört tane yeşil noktalı düğme ne işe yarıyor? Lastik basınç sensörü mü?

Kapatamamak gerçekten kötü olmuş sinir ediyor insanı
Evet hocam lastik basınç sensörü ekrana ekleseler daha iyi olurmuş bence onu orda pek iyi durmuyor bana göre

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Dışarıdan hava almayı kapatırsanız havalandırmada üflemez.

Evet hocam lastik basınç sensörü ekrana ekleseler daha iyi olurmuş bence onu orda pek iyi durmuyor bana göre

Aracınızda orijinal olarak ekrana bağlı lastik sensörü mevcut. (ABS beynine bağlı olarak çalışıyor)
Sizin bahsettiğiniz sensör sonradan servis tarafından takılıyor.

Dışarıdan hava alma dediğiniz ne oluyor
Ekrana bağlı sensörü de bulamadım ona nereden bakıcam

Aracınız dışarıdan içeriye hava alarak sirkülasyonu sağlıyor , siz bunun olmamasını istiyorsanız resimde gözüken (Araç içerisinde ok olan ) tuşa basıcaksınız.
Sarı ışığı yandığında dışarıdan içeriye hava alımını keser ve havalandırma kanalından hava gelmez.

Lastik basıncı düştüğünde ise size otomatik olarak uyarı vericek kadranınızda ; lakin siz yeni lastik taktığınızda veya sensörde kısmende olsa yazılımsal sorun olduğunda ortada konumlandırılan multimedya>araç>lastik basıncı kalibrasyonu yaparak resetleyebilirsiniz.

2019_honda_civic_hatchback_tempcontrol.jpg

Aracınız 2020 model ve dahili olarak lastik basınç sensörünüz var. Benim aracım 2019 benim aracımda da var. Bu sensör sizin düşündüğünüz gibi her istediğinizde lastik basınç değerlerini göstermiyor. Eğer lastiklerden herhangi biri inerse bilgi ekranında uyarı çıkıyor. Sol tarafa taktırdığınız parçanın hiçbir gereği yok. Ben olsam söktürürüm. Çok basit duruyor.

Aracınız 2020 model ve dahili olarak lastik basınç sensörünüz var. Benim aracım 2019 benim aracımda da var. Bu sensör sizin düşündüğünüz gibi her istediğinizde lastik basınç değerlerini göstermiyor. Eğer lastiklerden herhangi biri inerse bilgi ekranında uyarı çıkıyor. Sol tarafa taktırdığınız parçanın hiçbir gereği yok. Ben olsam söktürürüm. Çok basit duruyor.

Evet hocam biliyorum ben taktırmadım zaten bana göre de hoş durmadığını yukarıda belirtmiştim zaten

Aracınız dışarıdan içeriye hava alarak sirkülasyonu sağlıyor , siz bunun olmamasını istiyorsanız resimde gözüken (Araç içerisinde ok olan ) tuşa basıcaksınız.
Sarı ışığı yandığında dışarıdan içeriye hava alımını keser ve havalandırma kanalından hava gelmez.

Lastik basıncı düştüğünde ise size otomatik olarak uyarı vericek kadranınızda ; lakin siz yeni lastik taktığınızda veya sensörde kısmende olsa yazılımsal sorun olduğunda ortada konumlandırılan multimedya>araç>lastik basıncı kalibrasyonu yaparak resetleyebilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 263898

Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim bundan sonra bunu kullanıcam

Geri