Civic FD6 Şanzıman Yağı Öneri

Ad Soyad
Zekai Sağdıç
Aracınız
Civic FD6 2009
Otomatik şanzıman 2009 model 190 bin kmdeki aracımın şanzıman yağını değiştireceğim internetten sipariş vermeyi düşünüyorum yağın tam adı ne diye geçiyor hangi marka ve model ürün önerirsiniz ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2011
şanzıman yağı ile birlikte değişmesi gereken bir filtre varmış hangi filtre o ,değişmesi gerekiyo mu ?

Aracınız
Ankara'da iseniz Durucan petrol ürünleri Eneos distribütörü. Eneos Eco-ATF ürününü kullanıyorum, herhangi bir sorun yaşamadım.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
şanzıman yağı ile birlikte değişmesi gereken bir filtre varmış hangi filtre o ,değişmesi gerekiyo mu ?
Şanzıman yağı çok önemli. Yetkili servisten almanızı tavsiye ederim. Özel servislerde orjinal olabiliyor evet. Ama her özel servis bir risktir.

Farklı marka kullanan arkadaşlar silkeleme vuruntu sorunları yaşadılar.

Aracınız
Civic FD6 2011
yetkili serviste değiştircem zaten yarın şanzıman yağını ancak filtre varmış onu değişmeli miyim onu soruyorum aslında ?

Aracınız
Civic FB7 2014
yetkili serviste değiştircem zaten yarın şanzıman yağını ancak filtre varmış onu değişmeli miyim onu soruyorum aslında ?

FB7 olsun FC5 veya FE bu araçlar CVT yeni şanzıman oldugundan dolayı filtresi için kitapçıklarda veya araç bakım uyarı sisteminde bir bildirim bulamazsınız bazı araç sahipleri kendilerince değiştirnenin faydalı olacağına inanıp değiştirmişler lakin hondanın bu konuda herhangi bir açıklması yok kitapçıklarda.Son olarak parça biraz sıkıntılı bir bölümde baya bir parça sökülmesi lazım degişim için buda işçilik maliyetini artıracaktır kesinlikle.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
FB7 olsun FC5 veya FE bu araçlar CVT yeni şanzıman oldugundan dolayı filtresi için kitapçıklarda veya araç bakım uyarı sisteminde bir bildirim bulamazsınız bazı araç sahipleri kendilerince değiştirnenin faydalı olacağına inanıp değiştirmişler lakin hondanın bu konuda herhangi bir açıklması yok kitapçıklarda.Son olarak parça biraz sıkıntılı bir bölümde baya bir parça sökülmesi lazım degişim için buda işçilik maliyetini artıracaktır kesinlikle.
Hocam Türkiye'deki Fb7 kasaların otomatik şanzımanı Tork konvertörlü sisteme sahiptir. Tork konvertörlerde filtre değişimi var. İki yağ değişiminde bir önerilir. Fd6'da tork konvertörlü oluyor.

Ad Soyad
onur
Aracınız
Civic FB7 2015
Fb7 aracım için liquimoly dw1-atf onaylı toptec 1800 yağı kullandım. Vites geçişi felan çok değişti. Aracım 220binde 2000km oldu bı sorun yaşamadım.

M2003J15SC cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri