Otomatik vites araç nasıl kullanılmalı

Otomatik şanjımanda bilinmesi gerekenler yokuş yukarı veya aşşagı park edildigünde aracınızı direk P ye çekip bırakmayınız eger bunu yaparsanız çalıştırdıgınızda P den zor çılacktır çıksa bile tok bir sesle araç sallanır.Saglıklı bir çözüm Şudur önde aracı N yani boşa alıp elfirenini çekip aracın boşluğunu yani agırlıgını el freni ne yüklüyoruz ve P ye alıp stop ediyoruz yeniden çalış tırdıgınızda fites P den sorunsuz çıkacaktır...! Ve yokuş aşşagı giderken asla N den D ye çekmeyiniz km niz 0 (sıfır) durumunda olsun..IMG_5423.jpg

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Peki klima olayı nasıl olacak düz viteslerde boşa atıp öle çalıştırıyodum otomatikte nasıl klima çalıştırmalıyım

kadına ETEK,erkeğe İ-VTEC.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Otomatik şanjımanda bilinmesi gerekenler yokuş yukarı veya aşşagı park edildigünde aracınızı direk P ye çekip bırakmayınız eger bunu yaparsanız çalıştırdıgınızda P den zor çılacktır çıksa bile tok bir sesle araç sallanır.Saglıklı bir çözüm Şudur önde aracı N yani boşa alıp elfirenini çekip aracın boşluğunu yani agırlıgını el freni ne yüklüyoruz ve P ye alıp stop ediyoruz yeniden çalış tırdıgınızda fites P den sorunsuz çıkacaktır...! Ve yokuş aşşagı giderken asla N den D ye çekmeyiniz km niz 0 (sıfır) durumunda olsun..Ekli dosyayı görüntüle 7657

Güzel paylaşım.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=13976]Retrefo[/MENTION] Paylaşım için teşekkürler konu başlığını değiştirdim.

[MENTION=13167]ati0650[/MENTION] Ben klimayı açacağım zaman ayağımı gazdan çekiyorum, klima devreye girince gaza basıyorum.

Bu konuda herkes farkli birsey söyluyor..bazilari araç D iken el frenini cekin diyor sonra stop edip P ye alin diyor..hangisini yapalim

SM-J700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

[MENTION=13976]Retrefo[/MENTION] peki bu konu ile ilgili şöyle bir durum olsa. Kış aylarında malum el freni çekilmez. Yokuşlu yollara araç park zorunda olanlar ne yapacak?

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
[MENTION=13976]Retrefo[/MENTION] peki bu konu ile ilgili şöyle bir durum olsa. Kış aylarında malum el freni çekilmez. Yokuşlu yollara araç park zorunda olanlar ne yapacak?

Şanzımana yük bindirip zarar vereceğinize el freni çekmek daha mantıklıdır. El freni manuel olanlar çok çekmeden yapabilir ama elektronik olanlar mecbur yapmalı.

Ben park yerinde ayağım frende N'ye alıp el freni çekerim, ayağımı frenden çekip yükün el frenine binmesini sağlarım sonrasında P konumuna alırım.

HTC One cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Bu konuda herkes farkli birsey söyluyor..bazilari araç D iken el frenini cekin diyor sonra stop edip P ye alin diyor..hangisini yapalim

SM-J700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Önce N'ye alıp el frenini çektikten sonra ayağınızı frenden çekin. Yük el frenine bindikten sonra P'ye alın.

"Vtec" Bir milin yaptığı fırlamalıklar bütünüdür...

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] hocam, klimayı boşta veya gaz verirken devreye almanızın hiçbir zararı yoktur. Sebebi ise klima kompresörü hareketini krank kasnağından alıyor. Krank kasnağıda, şanzıman ister boşta ister viteste olsun her halükarda dönüyor. İstediğiniz zaman klimayı açıp kapatabilirsiniz...

"Vtec" Bir milin yaptığı fırlamalıklar bütünüdür...

Son düzenleme:

rider

0
Şanzımana yük bindirip zarar vereceğinize el freni çekmek daha mantıklıdır. El freni manuel olanlar çok çekmeden yapabilir ama elektronik olanlar mecbur yapmalı.

Ben park yerinde ayağım frende N'ye alıp el freni çekerim, ayağımı frenden çekip yükün el frenine binmesini sağlarım sonrasında P konumuna alırım.

HTC One cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri