2011 civic sarı yağ ikaz lambası yanıp sönüyor

Merhaba arkadaşlar

Bugün izmit istanbul otoyolunda giderken birden sarı yağ ikaz lambası yanıp sönmeye başladı. Sağa çekip yağ kontrolünü yaptım. Ama yağ yarımın üstündeydi sonra arabayı tekrar çalıştırdım lamba sönmüştü. Daha sonra izmit e dönerken tekrar aynı yerde lamba yanıp sönmeye başladı. Yollarda kar vardı sıcaklık - 3 derece gösteriyordu Tesadüf mü bilmiyorum aynı yerde yanması. Sorun ne olabilir daha önce başına gelen var mı? Neden yanıp söner bu sarı yağ lambası?

Teşekkürler

Şuan yapmıyor o gün soğuktan yapmış olabilir diye düşünüyorum ya da yollar karlı diye bilemiyorum eğer bi daha yaparsa servis yolu gözükecek sizi bilgilendiririm teşekkürler cevaplarınız için

Merhabalar arkadaşlar. Sırf bu problem için üye oldum foruma umarım kalıcı da olurum.

Aracım 2011 model, Karsta yaşıyorum. İki ay kadar önce izne çıkmadan antifiriz değişimi için aracı ustaya bırakmıştım, işgüzar adam araçta yağ azdı abi bir litre daha ekledim dedi. Kızdım ama yağ seviyesi normal gözüküyordu herhalde cidden eksikmiş dedim önemsemedim. Ertesi gün yolda bu ışık yanıp sönmeye başladı erzurum yakınlarında. Erzuruma kadar gidip servise soktum ve araçtan o bir litre fazla yağı aldıklarını, yağ müşürünün yanmak üzere olduğunu eğer yanarsa ciddi masraf çıkabileceğini (1500tl) söylediler. Sonrasında İstanbul da yağ değişimi yaptırdım ve üstüne 4000km kadar da yol yaptım herhangi bir sorun çıkmadı. Karsa döndükten sonra ara ara yine yapmaya başladı kafayı yemek üzereyim fikri olan yok mu? Sorun müşürden olabilir gibi geliyor ama 1500 TL bir sensör için çok fazla değil mi?

Geri