Civic FD6 Yakıt Tüketimi

mert11

0
Arkadaşlar hepinize selamlar.

Aracım 2 aydır aşırı derecede yakıt yakıyor.Lpg 45 kuruş benzini yazmıyorum.100 km /L göstergesi nde ne yazıyorsa onu tüketiyor.ortalama genelde hep 12-13 litre gösteriyor.en az 10 tane aynı araçtan yolda çevirdim 7-9 arası gösteriyor.subap ayarı buji vs ihtiyacı yok sanayiye gittim.ne bı tekleme var ne başka bişey ok gibi de gidiyor araç.ama gel gelelim o gösterge hep çok yüksek.hatta bu akşam sifirladim inanın 30 a çıktı o.yakacaktim arabayı.biraz ilerledim 15 e düştü.rolantide 2 dakika içinde adım adım 19 a çıktı.istop ettim artık eve çıktım.ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.basina böyle bişey gelen varmı.lgp veya benzin farketmiyor.
Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.
Aracı kullandığınız mesafe ne kadar kaç km kaç dakika? Bunlar önemli eğer benim gibi kısa mesafe kullanıyorsanız normal. Örnek olarak Cumartesi günü 4 saat trafikte dolaştım (istanbul Ataşehir ) sabah 14lt olan ortalama akşam baktım 11.3lt olmuş yani fazla mesafe alırsanız ortalama düşüyor araç 3. 000 devirden sonra maşallah yakmıyor adeta içiyor.suan 3.04 shell den alıyorum 0.42 kurus yakıyor. ( benzin hariç )
saygılarimla.

FD6 2010 ELEGANCE AT

Nonickname ve Mert hocam cevap için öncelikle teşekkürler.5 yakın arkadaşımda hemen hemen aynı yolları aynı saat dilimlerinde kullaniyoruz.onlarin ortalaması 8-9litre.30-35 kuruş yakıyor.ben ise 12-13litre.gunluk ortalama 25 km yapıyorum.sabah 6 buçukta çıkıyorum evden.trafik sıfır.donuste trafik var.giderkende gelirken de yakıt 12 -13 arası gidip geliyor.bundan 2 ay önce 8-9 Ken şuan böyle artması çok tuhaf değil mi:(

Aracınız
Nonickname ve Mert hocam cevap için öncelikle teşekkürler.5 yakın arkadaşımda hemen hemen aynı yolları aynı saat dilimlerinde kullaniyoruz.onlarin ortalaması 8-9litre.30-35 kuruş yakıyor.ben ise 12-13litre.gunluk ortalama 25 km yapıyorum.sabah 6 buçukta çıkıyorum evden.trafik sıfır.donuste trafik var.giderkende gelirken de yakıt 12 -13 arası gidip geliyor.bundan 2 ay önce 8-9 Ken şuan böyle artması çok tuhaf değil mi:(

Geçen ay 10 bin bakımı yaptırdım. Her zaman 0-30 Shell kullanıyordum. Tayin nedeni ile il değiştirdim. Burada kş usta 10-40 castroll kullanmamı söyledi daha az yakıt ve daha çok performans alacağımı söyledi. Tam tersi oldu. Arabam 9,9.5 yakarken şuan 11-12 den aşağı düşmüyor o da çok sakin kullanmama rağmen motor ilk çalıştırdığım da bana sövüyor gibi ses geliyor. Çok pişman oldum. En kısa zamanda yağı tekrar değiştirecem. Gerçekten yakıtta çok belli etti. Ve araba çekişten düştü.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benim bı anda oldu bu olay.anlam vermiyorum.uzun yola çıktım Ankara -alanya-ankara.Ortalamam 6 - 6.5 arasıydı.dondukten sonra bu olay başıma geldi hala böyle.hatta geçen ay yağ filtre vs bakımlarıda yapıldı sonuç yine aynı.sanzuman yağı zaten degiseli 4 ay falan oluyor.anlamadim.sinirlerim çok bozuluyor. :(

Benim bı anda oldu bu olay.anlam vermiyorum.uzun yola çıktım Ankara -alanya-ankara.Ortalamam 6 - 6.5 arasıydı.dondukten sonra bu olay başıma geldi hala böyle.hatta geçen ay yağ filtre vs bakımlarıda yapıldı sonuç yine aynı.sanzuman yağı zaten degiseli 4 ay falan oluyor.anlamadim.sinirlerim çok bozuluyor. :(
Arkadaşlar istanbul trafiğindr aynı değerleri tüketiyoruz demekki aracımda bir sorun yokmuş. Uzun yol deneyimim ise şöyle oldu henüz yeni geldim. Araç 4 yetişkin bagaj dolu ortalama hız 130 şehiriçi ve şehirdışı değerlerimi ekliyorum. Şehiriçi işe git gel günlük 40 km... sabah 20 km yolu yaklaşık 45 dkda akşam ise 35 dk da alıyorum..
94eb2c3be4797aa63ba2702b58d76ea0.jpg
3fe893793d5ec798b50eac9732b6a136.jpg

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Geçen ay 10 bin bakımı yaptırdım. Her zaman 0-30 Shell kullanıyordum. Tayin nedeni ile il değiştirdim. Burada kş usta 10-40 castroll kullanmamı söyledi daha az yakıt ve daha çok performans alacağımı söyledi. Tam tersi oldu. Arabam 9,9.5 yakarken şuan 11-12 den aşağı düşmüyor o da çok sakin kullanmama rağmen motor ilk çalıştırdığım da bana sövüyor gibi ses geliyor. Çok pişman oldum. En kısa zamanda yağı tekrar değiştirecem. Gerçekten yakıtta çok belli etti. Ve araba çekişten düştü.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

0-30'dan 10-40'a geçiş yaptıran kişi usta değil motor katilidir. Katran gibi yağ koydurmuş, asla oraya bir daha uğramayın bence. 5-30 Eneos Premium Hyper alın kafanız rahat olsun.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
25.5 litre lpg 3.14 tl.den eskisehir sehir ici sakin kullanimda 166 km. Sonuc 0.488 kurus. Nasil super dimi :D

Geri