Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Aracınız
Merhaba arkadaşlar. Kendi rekorumu yaptım bir depoyla. Fc5 eco elegance cvt araç. Malatya şehir içi dışı karışık ortalamam 7.5 litre 100 km'ye. LPG gavuru çok pahalı burda 3 ₺. Ona rağmen 23 kuruşları yakalamış oldum. Şunu bir kez daha anladım aracın yakıtı büyük ölçüde sizin kullanımınıza bağlı. Bir depo ile (34-35 lt) hiç 380'nin altına düşmemiştim ama bu sefer 450'yi gördüm.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam siz yine iyisiniz ben 3.22 den gaz alıyorum benzinli mi alsaydım diye düşünüyorum gerçekten benim için daha mantıklı olabilirdi

General Mobile 4G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
En son depoda 410 km yolu 35 lt gazla yaptım 320 kmsi 90 km hızla uzun yol 90 km yol tamamen dengesiz kullanım sehir içi. Lpgyi 2.99 dan almama rağmen ortalama 25 kuruş civarını gördü sonunda 100km de 8.5 lt civarı ortalama. Bunun tamamı uzun yol 90 km hızla olsa daha da düşerdi muhtemelen ortalama tabi bide gazın pahalı olduğunu varsayarsak gayet iyi bence daha da düşecek muhtemelen

General Mobile 4G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Sıfır ilk depoyu doldurduğum da 30lt lpg ile 280km gittim. Lpg yakıt gostergesindeki 8 dişte sönüktü. Tekrar depoyu doldurdum 33lt aldı, simdi kullanıyorum bakalım kaç km gidecek

2017 Honda Civic Fc5 Executive Eco CVT

Aracınız
Kullanım şeklim normal aracı zorlamiyorum. Zaten istanbul şehir içinde zorlamam çok zor.

2017 Honda Civic Fc5 Executive Eco CVT

Aracınız
Değerli arkadaşlar kadranın üst kısmında bazen yeşil bazen beyaz yanan ince bir Led lamba var aracı agresif kullanmadan sürekli yeşil düzeyde kullanırsanız uzun km Gideceğiniz garanti. Yok yeşil beni bozar beyaz olsun derseniz. O zmn yakıtı içer :D. Bu arada araç fazla yakmaz kullanan kişi fazla yaktırır bunu unutmayın.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri