Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Bende aldım benzinde 8 litre yakıyo lpgde de aynı şekilde kullanıyorum şehir içi 250 km şehir dışı 310 km yapıyo çok yakıyo çare bulan var mı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

RS ile istanbul da en baba trafikte örnek verecek olursak ayni mesafeyi yurume surem 15 ile 20 dakika olan tas catlasin 25 dakika olan yeri 70 dakikalik bir surecte geçtigimde 9.2 litreyi gecmiyorum. Gece sahilde turlarsam bos yolda 4.5 ile 5 arasi gun icerisinde ani ara hizlanmalarda cok oldugu icin 7 litre civarinda seyrediyorum.

SM-G955F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhaba arkadaşlar bende aracı alalı 3 gün oldu 100 liraya opetten fulledim 33-34 tl gibi bişi geldi yanlış hatırlamıyorsam 278 km de bitti tekrar fulledim 103 lira aldı bakalım bu sefer ne yakıcak.
Kullanım ş.içi sakin ama bol trafikli.

Bu arada araç 2017 elegance eco

muratk

0
Aracınız
Civic FC5 2017
ben fc5 in kesinlikle çok yaktığını düşünüyorum.
bunu neye dayanarak söylüyorum;
eski kullandığım araclara ve cevremde arac kullanan diğer arkadaşlara

Emreee

0
Arkadaşlar 2017 model cıvıc elegance eco sahibiyim araba 850 km de araçta bulunan ECO modu hiçbir işe yaramıyor gibi modu açmadan full lpg ile 275 km yaptım istanbul içi sakin kullanımla eco modu açık olarak aynı şartlarda 245 km yaptım bu nasıl iş anlamış değilim fikri olan veya böyle bi durumla karşılaşan varmı???

Aracınız
Arkadaşlar 2017 model cıvıc elegance eco sahibiyim araba 850 km de araçta bulunan ECO modu hiçbir işe yaramıyor gibi modu açmadan full lpg ile 275 km yaptım istanbul içi sakin kullanımla eco modu açık olarak aynı şartlarda 245 km yaptım bu nasıl iş anlamış değilim fikri olan veya böyle bi durumla karşılaşan varmı???
eco modun lpg de faydası yok. benzinli araç kullananlar için o sistem. biz arabayı alırken özellikle sordum abi senin araç tüplü onu hiç açma o benzinli araç için dediler. özellikle kendisi kapattı gelip :) ben hiç açmam o yüzden

Aracınız
35 lt gaz ile şehiriçi(Ankara) en fazla gördüğüm 275 km. Ben anlamıyorum 350 yapanları acaba gazdan gaza fark mı var ? Ben opetten alıyorum ama normalde opette 3.10-3.17 tl civarında iken sanayi bölgesindeki opetten 2.85 tlye depoyu dolduruyorum. Acaba ucuz gaz uzun km mı yaptırmıyor anlamış değilim :)
birde polisevinin hemen altında ki shell i dene opet ile genelde daha az gidiliyor hiç almam opetten

Aracınız
birde ankara"da bulunana için sanatoryum"un hemen girişinde bp var ordan aldım şu an 287 km de iki diş yanıyor

2003 civic VTEC düz vites Ankarada Batıkent içi ve Keçiören genellikle 33 lt ile 400 km geçiyorum bu ölçümü her depoda yapıyorum depoyu full yapip gaz bitene kadar kullanıyorum Tüp prins ve yaz kış veya kışlık lastik hiç fark etmiyor sürekli aynı servis tüpün özelliği diyor

Fb7 de benzin-lpg tuketimim kmde 42 kurustu. 11 12 litre lpg 100km de 0.8 l benzin gibi kıs aylarinda.fb7 5 ileriyken Bu fc5 in 7 ileri ile daha az yakiyor olmasi gerekmez mi ? Genelde herkes yakitin fazlaligindan yakinmis

Geri