Civic FB7 Civic Fb7 Eco Anlık Tekleme Sorunu...

Arkadaşlar merhaba. 2013 Civic Eco Otomatik sahibiyim. FDH de de bu konudan bahsedildi fakat çözümü konusunda elle tutulur bir yanıt bulamadım. Ben de burada sormak istedim.

Sıkıntım şu; araç ile düz yolda lpg de iken, özellikle 50-60 km hız aralığında, yavaşlayıp hafif gaza dokunduğumda bir miktar geri atıyor hissi oluyor. Her zaman olmuyor bu durum.

Bu durum hakkında bilgisi olan var mı?

Ayrıca çözümü konusunda bilgisi olan var mı?

Yanıtlarınızı bekliyorum.

İyi forumlar...

Çözüm
Çorum özençlerde sorunum çözüldü arkadaşlar. Mehmet Özenç ustam sağolsun kendisi işinde uzman ve oldukça misafirperver davrandı. Araçta fiziksel kontroller yapıldıktan sonra ileri düzeyde bir yol ayarı ile sorun çözüldü, sonrasında 300 km uzun yol ve şehiriçi karışık yol yaptım, tekleme, sarsıntı vs hiçbirşey kalmadığını gördüm, extradan vites geçişleri ve gazdan ayağımızı çektiğimiz cut off durumları da daha bi yumuşadı gözlemime göre.

Çözümle ilgili bilmemiz gereken ilk nokta; eco modellerde manifolt delikleri benzin enjektör girişlerine oldukça uzak geride bir noktadan bırakılmış. Bu ciddi bir gecikmeye neden oluyor. Brc'nin enjektörleri pistonlu yapıda, hortum uzunluklarını tolere edebiliyor ama manifolda gaz girişi yapılan nokta...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Honda crv'de 9 ileri cift kavrama kullanilmaya basladi, 7 ileri olana gore ariza orani daha dusuk saniyorum, civic'te de dizel ve cift kavramali vites bir sonraki kasada cikabilir, ama honda sicili bozuk bir sanziman kullanmaz herhalde.

Cift kavrama kullanmiyor. ZF tarafindan gelistirilmis tork konvertorlu tam otomatik sanziman kullaniyor.

Hakan Uzun

0
Yönetici
Hakan beyin aksine, benim cevremde ford focus powershift, reno megane dizel edc, skoda octavia dizel dsg ve seat ibiza 1.2 tsi dsg sahibi arkadaslarim vardi ve hepsinde ariza cikti En uzun omurlu reno gibi durdu iclerinde ama meganeyi kullanan arkadasta gayet sakin kullanip isiklarda bosa aliyordu. Bence daha olgunlasmamis bir teknoloji, kisa vadede uzak durulmali...

Şeyy eee immm zaten ben hondanin otomatiginden cok memnunum yav cikarmayin boyle seyleri

Sent from my iPhone using Tapatalk

Trust

0
Aracınız
Renault günümüzde horlanan markadır ama baktığınız zaman yine bir çok araçtan donanımlı ve sağlamdır aslında. Ve model olarak hangi sınıfı olursa olsun hep satmıştır.

Aracınız
Silkeleme sorunu devam eden arkadaşlar için lpg taktırmak için görüştüğüm ECE OTOGAZ sahibi BRC de bu sorunu çözdük demiştir. Hatta Konya dışından sırf bu arıza için gelenler oldu dedi. Ben adamın söylediğini size aktardım . Gerisi size kalmış.

http://www.brcnerede.com/?option=42

Kendim başka yerde Prins taktırdım. Turbo dizel araçlarla drag yapıyorum:) 140 beygir altındakiler, plakamı okuyor.

Son düzenleme:

Hakan Uzun

0
Yönetici
Silkeleme sorunu devam eden arkadaşlar için lpg taktırmak için görüştüğüm ECE OTOGAZ sahibi BRC de bu sorunu çözdük demiştir. Hatta Konya dışından sırf bu arıza için gelenler oldu dedi. Ben adamın söylediğini size aktardım . Gerisi size kalmış.

http://www.brcnerede.com/?option=42

Kendim başka yerde Prins taktırdım. Turbo dizel araçlarla drag yapıyorum:) 140 beygir altındakiler, plakamı okuyor.

Sizde suan prins mi var?
Prins ise hangi kit?
Ve meshur 1500-2000 arasi anlik bi tekleme varmi ?

Aracınız
Sorunludur evet su anda etrafmda kullanan cok var ama onlarda tik yok 2012 ustu arabalr
Polo 1.4 dsg 2011 100binde
Jetta 1.2 tsi dsg 2014 16 binde
Passat 1.6 tdi dsg 2014 33 binde
Octavia 1.2 tsi dsg 6700km de
Hepside sorunsuz

Ford forumlarında otomatik arızaları çok bizim forumda öyle bir arıza okumadım bu yüzden 2012 model 20 bin km focusu sattım o korkuyla anca iki yıl binebildim bir sıkıntısı yoktu ama ne Zaman olacağı belli değildi 5 binde olanda var 15 te hatta 25 binde ortaya çıkan bile var dediğim gibi korkusu bile adama yetiyor şimdi Honda'da tekleme?bence sorun bile değil

Hakan Uzun

0
Yönetici
Ford forumlarında otomatik arızaları çok bizim forumda öyle bir arıza okumadım bu yüzden 2012 model 20 bin km focusu sattım o korkuyla anca iki yıl binebildim bir sıkıntısı yoktu ama ne Zaman olacağı belli değildi 5 binde olanda var 15 te hatta 25 binde ortaya çıkan bile var dediğim gibi korkusu bile adama yetiyor şimdi Honda'da tekleme?bence sorun bile değil

Guzel yorum:)

ikokci

0
Aracınız
Civic FC5 2017
Bugün honda Crv test sürüşüne katıldım. Arabanın şanzımanı çok iyi. Vites geçişleri hissettirmiyor. Sanki benzinli araç kullanıyor gibi keyifli. Dizel olmasından dolayı haliyle biraz ses var. Ön gösterge manuel olmuş, bir nevi toyotanın göstergeye benziyor, pek beğenmedim. Civicin göstergesi daha iyi. Imid ekran aynı. Araçta iki kademeli turbo var, gayet iyi, benzinli araçtaki gibi koltuğa yapıştırmasa da dizele göre çok iyi. Özetle 9 ileri dizel otomatik şanzımanı çok beğendim. Yeni çıkacak dizel civicte de aynı şanzıman kullanılırsa aracı değiştirmeyi düşünebilirim.

Aracınız
Sizde suan prins mi var?
Prins ise hangi kit?
Ve meshur 1500-2000 arasi anlik bi tekleme varmi ?

Araçta prins silverline var. Peşin 2100 tl ye taktırdım.
Ünlü olan vsi kitini usta gerek görmedi . Zira 1800 cc den yukarıdaki motorlara tavsiye ediyorlar. Tek farkı khein enjektör ( Hondanın benzin enjektör markası) yerine aynı fabrika da prins için enjektör takmalarıdır.

Arabada sadece 1 defa tekleme oldu oda benzinden lpg ye gecerken onuda usta halletti. Bir daha olmadı çok şükür. 1500-2000 devir arası tekleme hiç olmadı.. Zira gaz pedalına hergün köklüyorum.

Sadece 1-2 vitese geçerken gaza az basarsanız ve çok minik bir silkeleme var . Normal gaza bastığınızda hiç birşey yok. Vites geçişinden dolayı.Zira başka bi yerde vites geçisini hissetemezsiniz.

Geri