Aracımdan soğuyorum :(

onancc

0
Aracınız
Arkadaslar bende fc5 kullanicisiyim ancak konularin %80 inde size katilmiyorum. Aracimdan cok memnunum. Kendi sinifindaki en ideal arac bence. Kullandikca anlarsiniz. Sizin anlasilan hic yag yakan bir TSI motorlu araciniz olmamis, yada hic duymamissiniz, Yada kendi kendine vites azaltip arttiran bi DSG sanziman , hatta sanzimani defalarca ariza cikaran bi bmw bile duymamissiniz anlasilan. Yahu bazi markalar ayni ozellikteki araci sisirip, kivirip, susleyip 120 civarina satiyo, biraz gercekci olalim. Saygilar...

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

BMW konusunda katılmıyorum ama diğer söylediği herşeyin altına imzamı atarım.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
BMW konusunda katılmıyorum ama diğer söylediği herşeyin altına imzamı atarım.

ZF 8 ileri şanzımana geçene kadar BMW'ninde 6 ileri otomatiklerinde birçok sıkıntı çıkıyordu. ZF-8 ile bu sorunu aşabildi BMW. Arkadaş galiba ondan bahsediyor ve bence haklı :eek:k:

Sami

0
Aracınız
Soğuma sebeplerinin çoğuna katılmıyorum..Bence FC5 kasanın yalıtımı sınıf ortalamalarının üstünde, uzun yol yaptıktan sonra fark net anlaşılıyor. Eski bir FD6 kullanıcısı olarak yalıtımsız araç deneyimim var :D :D

Sınıfında karşılaştırabileğiniz modeller Megane, Jetta, 308 ve Leondur...308 dışında bütün araçları kullandım, Megane ve Leon daha zayıf yalıtıma sahip.Jetta dan emin değilim aynı yada bir tık iyi olabilir..

Arızalar konusunda ; Şirketti 3 passat araçtan 1 tanesi, 2 jetta araçtan bir tanesi DSG arızası yaşadı..Kiralık oldukları için sorun etmedik ama şahıs aracı için büyük bir risk..Megane araçlardan birisinin manuel şanzımanı soğuk havada donuyordu! vites geçirmek neredeyse imkansızdı, servis sudan geçmişsinizdir ondan gece donmuştur gibi alakasız bir mazaret üretti..Resmen her soğuk günde sudan geçip şanzımanı dondurmayı başardığımızı söylediler :D :D daha bir çok sorun örneği verebilirim...

Yeni Megane deneyimim de biraz şanssız oldu, kiraladığım aracın ünlü tablet ekranı yolda bozuldu ve açılmadı. Mod seçimi, klima, müzik dahil bir çok özellik devre dışı kaldı. ( dizel motoru eleştirilmeyecek tek yanıdır )

Sorunsuzluk konusunda Honda benzer markalar arasında en iyisi...Bence en önemli sorunu çıkan teknolijileri geriden takip etmesi..

Yol sesi yalıtımı konusunda Fc5 eski kasalar gibi başarısız olduğunu düşünüyorum. Motor ve rüzgar yalıtımı iyi fakat yol sesi maalesef. Kağıt kadar incecik bir davlumbaz kullanılan bir araçtan yol sesi yalıtımı beklemek zaten saçma olur .duv.

mRocK

0
Aracınız
[MENTION=5742]Sami[/MENTION] arkadaşıma katılmakla birlikte bir kaç şey de ben ekleyim

Araçlarımızın bazı eksikleri var evet teknolojiyi biraz geç takip ediyorlar ve çok ilginç bir donanım anlayışları var.

Mesela en alt donanımda bile dijital klima elektronik park freni varken bagajın üzerinde açma düğmesi sadece en üst donanımda var.
Ben aracı almadan önce aklımda 3 araç vardı megane corolla ve civic. Hepsinin de bayilerine defalarca gittim. Meganın dizel otomatik ve en full donanımı tatminkar evet ama fiyat 105-110binlere çıkıyor. Orta donanımında bile standart el freni var! Otomatik bagaj yok vs. Beni asıl şok eden corolla oldu sadece en üst donanımında arka park sensörü var diğer 3 donanımda yok geri görüş kamerasını saymıyorum bile.

Buna karşın ben de 2009 Seat ibiza vardı onda olan bazı özellikler yok mesela camlar kapanırken eliniz arada kalırsa otomatik olarak camı geri açması
Kumandadan cam kapatma anladığım kadarıyla bizim kasadan önceki civiclerde yoktu ama 2009 ibizamda bile vardı ama bunlar ufak tefek şeyler öyle arabadan soğutacağını sanmıyorum

2016 Elegance Eco AT

mudem

0
arkadaşlar bende bişey sormak istiyorum araç hareket ettikten sonra kapılar otomatik kilitlenebiliyo mu fc5 elegance aracım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Donanım olarak eksik o kadar para verdik demişsiniz ben burada biraz afalladım.Arkadaslar 110 bin liralık comfortline passatta dahi 5.6 inç ekran bulunulur ? Elegance orta donanım koltuk ısıtmamız var passat,jetta,superb,308,golf,megane hatta c180 hatta 320i hangisinin orta donanımında koltuk ısıtma var ve çoğu daha pahalı olmasına rağmen.Hangisinde opsiyon olmadan donanımdan sunroof veriyor ? Lütfen bu kadar ezmeye gömmeye gerek yok.Biz arac inceleme isi yapıyoruz forumda çokça konumuz mevcut bakabilirsiniz.Yeni civic C segmentinden üst yanlarını söyleyim size
-Direksiyon Hassasiyeti
-Süspansiyon Darbe Emisi
-Yol tutuşu
-Dış dizayn
Bunlar bu aracın d segmentine rakip olmak sebebi tabiki eksik yanları var fakat bu kadar kötülenecek bir arac degil..

Sorunlar farlar buğulanıyor evet can sıkıcı bir sorun ama bu sıfır BMW 318lerin çoğunda olan bir sorunmuş mesela.Mercedes cla200 lerde olan bir sorunmuş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri