2007 Civic Motordan Gelen Ses Yardım...

Merhabalar,

Daha önce başına aynı ses gelenler var ise yardımcı olurlarsa sevinirim.

2007 Model 187.000 km'de civic aracım var.Atiker marka lpg takılı.Video'daki ses için ankara'da honda özel servise gittim.Motor kulağı arızalıydı onu değiştirttim.Motor yağı Castrol 10w40 kullandık ve orjinal yağ filtresi taktık.Subap ayarından olduğunu düşünüp 3 kez subap ayarı yapıldı fakat ses kesilmedi.Aracın arkasından duman atma yok gidişi vites değişimi normal.Ben birazda sanayi ustalarına güvenmediğim için malum yolmakta üstlerine yok hemen abi motor açalım deniliyor.Youtube'de aynı ses gelen arkadaşlar motor yağı ve sonrasında 200 250 km yol yapınca kesildiğini söylemişler ama bilmiyorum.Özellikle ilk çalıştırmada çok geliyor, 20 30 km sonra yarı yarıya düşüyor.

Youtube Link: https://youtu.be/pV9H5OwKl7Y

Aracınız
Alternator gergi kutugune baktiniz mi. Arizali olunca motor sogukken vitesi D veya R konumuna alinca dizel araba gibi ses geliyordu. Arac isininca ses kesliyordu. Parcayi degistirdim ses seda kalmadi.

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Vites'in konumu ne olursa olsun ses aynı.İlk çalıştığında daha gürültülü ısınınca biraz daha sakin oluyor.gaza basılı giderken ses yok ama ilk kalkışlarda sanki böyle helikopter pervanesi dönüyor gibi ses geliyor.

Yatak sesi piston sesi olsa usta derdi zaten ama onlarda yok duman atmada yok.Kim bilir ne derdi var üst kapağında sökülmesini istemiyorum malum ustalar soyguncu.!

Geri