100-130 km/h Titreme Sorunu

Ad Soyad
Serdar Engin
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar merhaba, 2013 FB7 aracım. Geçen yıl bir kaza atlattım ve jantım kullanılamayacak duruma geldi. Aynı janttan hiçbir yerde bulamadım, kazadan 3 ay sonra falan pttavm de denk geldi aldım, ancak bijon aralıkları farklı almışım. Janta müdahale edip bijon aralıklarını açmak yerine poryayı daralttım. O zamandan beri araç 100-130 km hızla giderken titreme yapıyodu. Ancak uzun yolda seyir halindeyken gaz kestim ve titreme kesildi. Gaz verince yeniden titriyor. Yani ben poryanın daraltıldığı için titrediğini düşünürken asıl problemin başka birşey olduğunu fark ettim. Çanakkale'de yaşıyorum. Burada bir ustaya götürdüm akislerin değişmesi gerek dedi. Emin olamadım bu akisler 95 km/h ile giderken hiçbirşey yok 100 e çıkınca bozuluyo gaz kesince yine düzeliyor o zaman dedim. Fikir verebilecek varmıdır ?

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Arkadaşlar merhaba, 2013 FB7 aracım. Geçen yıl bir kaza atlattım ve jantım kullanılamayacak duruma geldi. Aynı janttan hiçbir yerde bulamadım, kazadan 3 ay sonra falan pttavm de denk geldi aldım, ancak bijon aralıkları farklı almışım. Janta müdahale edip bijon aralıklarını açmak yerine poryayı daralttım. O zamandan beri araç 100-130 km hızla giderken titreme yapıyodu. Ancak uzun yolda seyir halindeyken gaz kestim ve titreme kesildi. Gaz verince yeniden titriyor. Yani ben poryanın daraltıldığı için titrediğini düşünürken asıl problemin başka birşey olduğunu fark ettim. Çanakkale'de yaşıyorum. Burada bir ustaya götürdüm akislerin değişmesi gerek dedi. Emin olamadım bu akisler 95 km/h ile giderken hiçbirşey yok 100 e çıkınca bozuluyo gaz kesince yine düzeliyor o zaman dedim. Fikir verebilecek varmıdır ?

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
akisle ilgili oldugunu sanmıyorum aracı rot balanscıya goturun balansına baksınlar ama tekeri sokmeden aracın ustunde. orda belli olur. muhtemelen 5x112 almıssınızdır. bi tornacı bulun her bijon deliğini 1 mm genmişlettirin sonra o janta uygunn bilazik takın bir daha balansla ilgili sorun yasamazsınız

mturker

Özel Üye
Hocam merhaba birde jant lastik araç üzerindeyken balans yaptırmayı deneyin. Ama o sistem eski olduğundan her yerde yoktur araştırmanız gerek. Fazla maliyeti yok bence deneyin.
Bı arkadaş da da buna benzer durum vardı araç üzerinde yaptırdı sorunu çözüldü .

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri