100km hizla Yolda Giderken Arac Stop Etme!! Honda Civic FB 2013

Herkese Merhabalar,

Hem forumda hem de hondaci olarak yeniyim?
Aracimi 50000 km de Mayis ayinda aldim.
Honda Civic Premium Otomatik 2013 model.
Araci aldigim arkadas, aracina oldukca iyi bakmis,Honda yetkili servisi,zamaninda bakimlar vb.(40000km subap ayari yapilmis)
Gectigimiz aya kadar hersey normaldi.
Kurban bayrami tatiline giderken, Fatih koprusu yolu uzerinde orta seritte 90 km civarinda hizla seyrediyordum. Sollamak icin sol seride sinyal verdim ve gaza hafif yuklenerek hizimi 100 km cikardim. En sol seride gecmistim ki gaza yuklenmem esnasinda arac stop etti... Allahtan iki serit arasinda kaldim ve maalesef bir arkadas arkadan carpti. Resmen ikimizi de o trafikte Allah korudu!

Araci benzinde goturdum ve yola devam ettim, sorun olmadi.Fakat lpgye aldigimda ve ani gaz verme veya gaz yemesi getektigi anlarda di dit di dit sinyal vererek tekrar benzine donuyor.(ama her zaman degil)

Araci izmitte bir lpg ciye goturdum.Tabi arac hic sorun cikarmadi.Bilg. bagladiginda da sorun yoktu. Usta ben buna ne yapayim deyince de, salter atti bende... Bence de bisey yapma diyip aldim arabayi.

Sizce problem ne olabilir? Sonucta aracta benzinle de olsa ailemi tasiyorum ve hic de guvende hissetmiyorum:(

Tecrubeli arkadaslardan yardim veya tavsiye rica ederim.

Aracınız
Arkadasim bahsettigin soruna benzer bir sorun benimde basima gelmisti. Bastan soyleyim yalniz cozumu tam olarak hatirlayamiyirum.Arac yuksek hizda giderken ustelik tunel icinde stop etti. Bosa aldim calistirmaya calistim nafile. Direk bir ozel honda servisine gittim. Tabi buarada bu sorun gun boyu devam etmisti. Neyse bu gittigin serviste bir sensorde hata oldugu irtaya cikmisti. Siyah halka seklinde bi sensor. Ama inan suanda adini hatirlayamiyirum. Parcanin degisimiyle sorun ortadan kalkmisti. Sensorun ne oldugunu bilen arkadaslar cvp yazar bence. Kolay gelsin

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

eros

0
Geçmiş olsun.Aldığınız lpg 'nin kirli olmasından büyük bir ihtimal.Pislik tikayip stop ettiriyor.Benim de başıma geldi.Aldığınız yerden lpg almayın.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar önceki aracım seat ibizada başıma gelmişti. Silopide ustalar arızayı bulamadılar, motoru indirecektiler, inanın arabadan soğumuştum. Adanada krank sensörü ve volan sensörü değişti. Krank sensörü kablo gibi bişey, 70 tl ye değiştirdiler.

E6603 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ersan
Aracınız
Civic FB7 2015
Dostum benim araçta çok şükür stop etme gibi bir sorun yaratmadı ama ani hızlanmalarda devir 4 e yaklaştımı Lpg uyarı sinyali vererek benzine atıyor. Zavoli marka lpg. Zavoli Lpg ustasına gittim ilk önce filtreyi değişti daha sonra bilgisayara bağladı bir sorun çıkmadı. Sonra arabayı denedik yine ani devir yükselmesinde lpg uyarı verip benzine geçti. Daha sonra usta LPG regülatörüne ayar yapmam lazım yada değişmemiz lazım dedi. Motor sıcak olduğu için o an işlem yapamadı. Daha sonra müsait bir zaman götürüp yaptıracağım. Ama stop etme sorunun için Honda ustasına veya yetkili servise bir göster.

Aracınız
Sorun.lpg deyse ve yakit gitmediyse neden otomatik benzine atmadi. Bole bir ayar var diye hatirliyorum

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri