120.000 bakımı hakkında.

Ad Soyad
abt tt
Aracınız
Civic FB7 2014
Merhaba. Aracım şuan 119.xxx bin km.de. Haziran gibi muhtemelen bakıma girecek. Sormak istediğim birkaç konu var şöyle;
1. Kitapçıkta yazan bakım yapılacak - değişecekler haricinde dikkat etmem gereken bir şey var mıdır?
2. Subap ayarını 110.000 km civarında yaptırmıştım, tekrar yaptırmama gerek var mı?
3. Gaz (LPG) ayarı da yaptırmak istiyorum, bunu (olursa) subap ayarından önce mi sonra mı yaptırmam gerekir?
4. Kitpçıkta yazan parçaları önceden alıp bakıma gitmek mi daha mantıklı olur yoksa her işi ustaya bırakmak mı?
Şimdiden teşekkür ederim.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba hoca:
1.) Alt takım kontrol, LPG filtresi, rot balans ayarı, antifriz ölçümü.
2.) Gerek yok. 40-50.000 kilometrede bir yapılabilir.
3.) Sonra yapılması daha iyi olur. Ama sizin daha 9.000 kilometre olduğu için problem teşkil etmez. Afr ayarı güzel olur.
4.) Parçayı alıp gitmek daha mantıklıdır. Marka modeli öğrenin kendiniz araştırın. Motor kulağı, otomatik şanzıman yağı, buji ve bobin gibi malzemelerin orijinalini bulmak zor olduğu için servisten kampanya zamanlarında halledilebilir.

Ad Soyad
abt tt
Aracınız
Civic FB7 2014
Merhaba hoca:
1.) Alt takım kontrol, LPG filtresi, rot balans ayarı, antifriz ölçümü.
2.) Gerek yok. 40-50.000 kilometrede bir yapılabilir.
3.) Sonra yapılması daha iyi olur. Ama sizin daha 9.000 kilometre olduğu için problem teşkil etmez. Afr ayarı güzel olur.
4.) Parçayı alıp gitmek daha mantıklıdır. Marka modeli öğrenin kendiniz araştırın. Motor kulağı, otomatik şanzıman yağı, buji ve bobin gibi malzemelerin orijinalini bulmak zor olduğu için servisten kampanya zamanlarında halledilebilir.
Çok sağolun hocam teşekkür ederim.

Geri