2001 1.6 ies otomatik alırken nelere dikkat edilmesi lazım

Aracınız
Civic EK
merhabalar biraz forumu araştırdım ama tam bulamadım hem şuan kendim için hemde bundan sonra bu model alacak kişiler için daha önce almış ve kullanan kişiler bilgilerini bizlerle paylaşır ise çok iyi olur malum expertisler her zaman güvenilir olmuyor ve sanayi de pek tanıdığınız olmadığınız da sanayi de herkes usta kendi çapında ama sizin memmun olduğunuz ustalar varsa da tavsiye verebilirsiniz.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Güzel araçtır. Lakin gençlerin çok kullandığı araçlardan olup işlem görmemiş olanı bulmak cidden zordur. Sizin avantajınız gençler otomatik pek kullanmaz.
Tavsiyeler :
> Çok el değiştirmemiş olmalı.
> Son kullanıcısı 5 sene gibi uzun süredir kullanması.
> Bakımlarını nerede yaptırmış. Usta referansı alınır.
> Bakım kartı aranır. Alt takım, lpg, ağır bakımlar vs... Kronik sıkıntılar sorulur. Soruları rahat cevap vermeli. Kem küm etmiyecek!
> Şanzıman çok önemli! Yağ değişimi, geçişler vs.
> Boya, değişen olabilir. Ağır hasar ve komple boyalı olmaması iyi olur.
> Kilometre olarak orjinal olması önemli. 200.000 civarı yaşı için normal bir kilometredir. Düşük olursa ne âlâ.
> Orjinal yükseklik ve lastik ölçüleri olsa güzel olur.
> En son uzun yol ne zaman yapmış. Bazı problemler uzun yolda ortaya çıkar!
> Motor güzel ise performans ve yakıtıda iyidir.
> Temiz araç ucuz olmaz!
> Temiz araç bulmanız dileğiyle.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic EK
Güzel araçtır. Lakin gençlerin çok kullandığı araçlardan olup işlem görmemiş olanı bulmak cidden zordur. Sizin avantajınız gençler otomatik pek kullanmaz.
Tavsiyeler :
> Çok el değiştirmemiş olmalı.
> Son kullanıcısı 5 sene gibi uzun süredir kullanması.
> Bakımlarını nerede yaptırmış. Usta referansı alınır.
> Bakım kartı aranır. Alt takım, lpg, ağır bakımlar vs... Kronik sıkıntılar sorulur. Soruları rahat cevap vermeli. Kem küm etmiyecek!
> Şanzıman çok önemli! Yağ değişimi, geçişler vs.
> Boya, değişen olabilir. Ağır hasar ve komple boyalı olmaması iyi olur.
> Kilometre olarak orjinal olması önemli. 200.000 civarı yaşı için normal bir kilometredir. Düşük olursa ne âlâ.
> Orjinal yükseklik ve lastik ölçüleri olsa güzel olur.
> En son uzun yol ne zaman yapmış. Bazı problemler uzun yolda ortaya çıkar!
> Motor güzel ise performans ve yakıtıda iyidir.
> Temiz araç ucuz olmaz!
> Temiz araç bulmanız dileğiyle.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.
evet otomatik olmasın oynaması için avantaj inşallah kullananlarda otomatiği bilinçli kullanmıştır. malesef son kullanann10 gün almış eşi için ama eşi sedan aracı kullanamadığı içinde satıyormuş kendileri öyle söylediler 10 gün önce almış oda exper raporunu gördüm sadece değişen olarak sol ön çamurluk var tavan bagaj ve kaput hariç boyalı ama boya mikronları da çok yüksek değerlere sahip değiller yani macunsuz boya gibi ama yine yarın alışı almadan önce otorapor eksper firmasından bir eksper daha yaptıracam aklımda daha sonra soru işareti kalmasın km 235 bende ama genellikle uzun yolda yapılmış bir önceki sahibi öyle söylemiş kusura bakmayın çok mişli muşlu oldu ama 20 yıllık araç kalırken böyle durumlar ortaya çıkıyor hakkımızda hayırlısı rabbim herkesi iyilerle karşılaştırsun forum sıfır araçlarda bile sorun yaşayanlar var bakalım biz nelerle karşılacaz :)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bence daha önceki sahibin numarasını alıp onun ile bir görüşün derim. ;)

Aracınız
Civic EK
Merhaba Bende Otomatik 1999 model araç kullanıcısıyım çok araç baktım. Evet 20 yıllık araç Km vs kafanıza takılıyor haklısınız gönye düzgün temiz ağır kazası olmadıysa alınabilir. Benim aracım 294 binde herhangi sorun yaşamadım illaki ufak tefek sorunları çıkıyor ne kadar da sağlam desek her araçta çıkıyor. Mesela aracı ben aldım belli bir müddet sonra şanzıman ile sorun yaşadım yağ değişimi ve selenoid değişimi ile çözdük ama selenoid bulmak çok zor istanbul da ben 4 adet buldum denedim 2. sağlam çıktı mesela yan sanayi vs olmuyor denedim 1 ay uğraştım şazımanla Maşallah 4 bin km oldu sorun yaşamadım. Onun dışında ses gelme vs zamanla araç üzerinde bişeyler yapılıyor sökülüyor vidası eksik takılıyor vs unutuluyor trim sesleri ordan geliyormuş mesala arayarak bulduk.

Aracınız
Civic EK
Merhaba Bende Otomatik 1999 model araç kullanıcısıyım çok araç baktım. Evet 20 yıllık araç Km vs kafanıza takılıyor haklısınız gönye düzgün temiz ağır kazası olmadıysa alınabilir. Benim aracım 294 binde herhangi sorun yaşamadım illaki ufak tefek sorunları çıkıyor ne kadar da sağlam desek her araçta çıkıyor. Mesela aracı ben aldım belli bir müddet sonra şanzıman ile sorun yaşadım yağ değişimi ve selenoid değişimi ile çözdük ama selenoid bulmak çok zor istanbul da ben 4 adet buldum denedim 2. sağlam çıktı mesela yan sanayi vs olmuyor denedim 1 ay uğraştım şazımanla Maşallah 4 bin km oldu sorun yaşamadım. Onun dışında ses gelme vs zamanla araç üzerinde bişeyler yapılıyor sökülüyor vidası eksik takılıyor vs unutuluyor trim sesleri ordan geliyormuş mesala arayarak bulduk.
teşekkür ederim bende aldım tek sol çamurluk değişmiş iç podye de filan işlem yok boya tabi ki mevcut kaput tavan ve bagaj orjinal diğer yerler de temizlik boyası var 2 gündür kullanıyor bir iki ufak ses geliyor sizinde dediğiniz gibi bazı vidalar düşmüş veya takılmayı unutulmuş onlardan kaynaklı ama gün gün onlarıda toparlarız artık 60 bin km önce lpg takılmış ilk iş onu komple söktürcem yılda çok km yapmayacağım için bana bi ekstresi olmayacak ki bagaj da filan biraz yer kaplıyor simit olsa bide de :) fotoları hava güzelleşdiğinde çekip atacam inşallah :)

Aracınız
Civic EK
teşekkür ederim bende aldım tek sol çamurluk değişmiş iç podye de filan işlem yok boya tabi ki mevcut kaput tavan ve bagaj orjinal diğer yerler de temizlik boyası var 2 gündür kullanıyor bir iki ufak ses geliyor sizinde dediğiniz gibi bazı vidalar düşmüş veya takılmayı unutulmuş onlardan kaynaklı ama gün gün onlarıda toparlarız artık 60 bin km önce lpg takılmış ilk iş onu komple söktürcem yılda çok km yapmayacağım için bana bi ekstresi olmayacak ki bagaj da filan biraz yer kaplıyor simit olsa bide de :) fotoları hava güzelleşdiğinde çekip atacam inşallah :)

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın. Tüpü söktürmeyin :) Simite çevirin slim stepne çözümü bulun lastik sprey vs bulundurun tam boy stepne taşımayın bagaj için ben taktırdım. Bebek arabası filan koyuyorum yinede. Bagajda o kadar çok vida vardıkı camı kırılmış aracın cam kırıkları komple soyup içi temizleyip yeni vidalar pullar somunlar plantık tıpa gibi olanları kullanarak baya baya indirdik trim sesini kolonları perçinlemek kaldı yanı yapılınca daha keyifli oluyor.

Geri