2004 Model Civic 1.6 Vtec ES Paketi

Aracınız
Öncelikle herkese selamlar. Bugün 2004 model Honda Civic 1.6 VTEC ES paket bir araca baktım. Kliması manuel, sis farları yoktur, kol dayama yoktur, CD çalar yoktur. Satış sitelerinde aynı modellerdeki araçların dijital kliması var (AUTO yazıyor), CD çaları var, tamamında olmasa da çoğunluğunda sis farı mevcut, kol dayama var. Benim baktığım aracın tramer kaydı ve sigorta dökümünde ES paket gözüküyor. Bu hususa bir cevap bulamadım. Acaba ES paketin de bir kaç paketi mi mevcut ve bu en boşu mu? Teşekkürler.

Honda İç Resim.jpg

Honda Dış Görünüm.jpg

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Honda civic 7. Nesil serisi Es7 kasa diye adlandırılır. Halk tabirinde Vtec2 diye söylenir. Bu kasanın içinde Ls ve Es paketi olarak satılır. Premium ve Elegans gibi. (2001-2006) Her modelde motor aynıdır.
ilk çıkan civicler yani makyajsız kasalar da arka disk fren yok, kapaklı bardak tutucular yok, sunroof yok, bunlar 2003 yılından itibaren eklendi. Ancak bazı 2003 modellerde bulunalilir. Çünkü kaporta makyajı yapılmadan önce bu donanımsal eklentiler yapılmıştı. Ama çok az bir araçta var, yani bulmak zor. Gelelim LS ile ES'nin farklarına. 2001-2002 model ES'nin artıları; 15" alaşım jant, otomatik klima (LS'de manuel), aynalarda ısıtma, sürücü koltuğunda kol dayama (makyajlı kasalardakinden farklı, otobüs koltuklarındaki gibi), far yıkama, deri direksiyon ve vites topuzu, orjinal alarm.2003'ten itibaren üretilenlerde; kol dayama normal arabalardaki gibi orta konsolun devamında eşya saklama gözü içerecek şekilde yapıldı, arka frenler disk oldu, optitron göstergeler kondu, koyu renk araçlarda açık renk iç döşeme kullanıldı, sunroof seçeneği eklendi (ES'nin otm. viteslilerinde standart, diğerlerinde opsiyonel), jantların şekli değişti, far yıkama kaldırıldı, ES'lere cd çalar eklendi, direksiyon sisteminde iyileştirme yapıldı, bardak tutuculara kapak eklendi, vitesin şekli biraz değişti. Aklıma gelenler bunlar. Makyajlı kasa kullanan varsa, makyajlı kasada ES ile LS arasındaki farklar nedir daha net yazabilir.
+ Aracın Ls veya Es olduğunu şasi numarasına bakarak anlayabilirsiniz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Yanıt için teşekkür ederim. Ancak bahsettiğiniz özellikler (görünürde olanlar) bu araçta yoktur. Tramerde: "Kayitlarimiza gore ***0393 sasi nolu HONDA CIVIC 1.6 ES VTEC 4 KAPI (Y) markali arac..." yazmakta. Şasi no tutuyor ve ES VTEC yazıyor. Ancak ES pakette genelde olan özelliklerin hiç biri yok.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2650]h.k_ahmet[/MENTION] Hocam çok güzel açıklamışsın, sadece şunu ekliyeyim es paketler 4 airbag ls paketler 2 airbag,
[MENTION=13158]sessizlik25[/MENTION] Sigortada veya ruhsattaki tanımlar hatalı olabiliyor siz aracın özelliklerine bakarak hareket edin.

Aracınız
[MENTION=2650]h.k_ahmet[/MENTION] Hocam çok güzel açıklamışsın, sadece şunu ekliyeyim es paketler 4 airbag ls paketler 2 airbag,
[MENTION=13158]sessizlik25[/MENTION] Sigortada veya ruhsattaki tanımlar hatalı olabiliyor siz aracın özelliklerine bakarak hareket edin.

Bu araç ES değil demek istiyorum ama resmi verilerde hep ES geçtiği için (internetten de çokça araştırmama rağmen) desteğinize ihtiyacım vardı. Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yanıt için teşekkür ederim. Ancak bahsettiğiniz özellikler (görünürde olanlar) bu araçta yoktur. Tramerde: "Kayitlarimiza gore ***0393 sasi nolu HONDA CIVIC 1.6 ES VTEC 4 KAPI (Y) markali arac..." yazmakta. Şasi no tutuyor ve ES VTEC yazıyor. Ancak ES pakette genelde olan özelliklerin hiç biri yok.
NLAES75701W000094
Misal es kasa şasi numarası. Tanımlamaya göre Es: kasa ismi dolu veya boş olduğunu kastetmiyor. 7: yedinci nesil civic demek. Belkide burada kafa karışıyor. Es kasa olarak bildiğimiz civic boşunada Ls denildiği için ruhsatla cebelleşiyoruz. Bizde aracın üstündekilere bakıp değerlendiririz. Ruhsattakini çok dikkate almayız olur biter.
Fakat şasi numarasında Es7 yerine Ls7 yazan varsa işler değişir. Bu konuda tecrübem yok.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri