Civic FD6 2007 civic Fd6 araç gitmiyor acil yardım!

Aracınız
Civic FD6 2007
s.a öncelikle arkadaşlar herkese hayırlı günler foruma yeni katıldım istanbulda yaşıyorum 2007 model civic fd6 aracım var aracımda iki gün önce şöyle bir sorun oluştu motor soğukken yapmıyor bunu araç ilk kalkışta 20 dakıka kadar kullandıktan sonra araç 2 bın 3 bın devirde gaza tepkı vermıyor haraket etmıyor etsede çok ağır haraket edıyor gıbı motoru kapatıp acıyorum duzelmıyo motor soguyunca duzelıyo gıbı şanzıman yağını kontrol ettırdım şanzımanı bılgısayara bagladılar hata vermedı ıkıtellı oto sanayıde şanzımancıya gosterdım selenoıd valfı dedıler türbinlere baktır dedıler açıkcası işinin ehli bır honda otomatık şanzımancı yada türbinci filan tanıdıgı olan varmı yada boyle bır sorunla karsılasan neden yapar nıye yapar araç 120 bın km de şanzıman yağ sevıyesıde ıyı yardımlarınıza ıhtıyacım var ne yapacagımı bılmıyorum

Aracınız
Civic FD6 2007
Şanzıman yağını en son ne zaman değiştirdiniz mi ve subap ayarı ne zaman yapıldı?
Aracı aldıktan sonra direk şanzıman yağını değiştirdim sanaydeki tavsiyeler üzerine enos kullandılar
sonra araştırdım orjinal yağını servisde değiştirmem gerekmiş serviste değiştim bu sefer 7 litrenin 3 litresini değiştirdiler kafamda soru işareti kaldı
sonra özel serviste orjinal ile belli bir süre tekrar sonra değiştirdim
bu seferde yağı kontrol ettiğimde yag çubuğundan yağ su gibiydi akışkanlığı
8 ay oldu bu sürede çok takıntılı olunca 3 kez yağ değişimi 3 kez sibop ayarı yapıldı
sorun yine aynı son birkez daha yağı serviste değiştirmeyi düşünüyorum

Aracınız
Civic FC5 2017
Taksim dolapdere de Honda Aris var adamlar eski servis çalışanları, yıllarca ben aracımı oraya yaptırdım dört dörtlük ustalardır. İstersen aris hondaya göster bi aracı.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracı aldıktan sonra direk şanzıman yağını değiştirdim sanaydeki tavsiyeler üzerine enos kullandılar
sonra araştırdım orjinal yağını servisde değiştirmem gerekmiş serviste değiştim bu sefer 7 litrenin 3 litresini değiştirdiler kafamda soru işareti kaldı
sonra özel serviste orjinal ile belli bir süre tekrar sonra değiştirdim
bu seferde yağı kontrol ettiğimde yag çubuğundan yağ su gibiydi akışkanlığı
8 ay oldu bu sürede çok takıntılı olunca 3 kez yağ değişimi 3 kez sibop ayarı yapıldı
sorun yine aynı son birkez daha yağı serviste değiştirmeyi düşünüyorum
Yağ ile sorun olsa da bu kadar sıkıntı olmaması gerekir, aracın çekişi düştüğünde herhangi bir arıza ışığı yanıyormu? OBD cihazına bağladınız mı aracı?

Aracınız
Civic FD6 2007
Yağ ile sorun olsa da bu kadar sıkıntı olmaması gerekir, aracın çekişi düştüğünde herhangi bir arıza ışığı yanıyormu? OBD cihazına bağladınız mı aracı?
Herhangi bir arıza ışığı yanmıyor cihaza bağladık hata da vermiyor elektriksel diye düşüyorum ısınınca yapıyorsa bulamadık bir türlü

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Herhangi bir arıza ışığı yanmıyor cihaza bağladık hata da vermiyor elektriksel diye düşüyorum ısınınca yapıyorsa bulamadık bir türlü
Peki bu durumu LPGde veya benzinde hep mi yapıyor?
Aracı benzinde 100-200 km kullanmayı denediniz mi?

Geri