2007 Civic Motordan Gelen Ses Yardım...

Merhabalar,

Daha önce başına aynı ses gelenler var ise yardımcı olurlarsa sevinirim.

2007 Model 187.000 km'de civic aracım var.Atiker marka lpg takılı.Video'daki ses için ankara'da honda özel servise gittim.Motor kulağı arızalıydı onu değiştirttim.Motor yağı Castrol 10w40 kullandık ve orjinal yağ filtresi taktık.Subap ayarından olduğunu düşünüp 3 kez subap ayarı yapıldı fakat ses kesilmedi.Aracın arkasından duman atma yok gidişi vites değişimi normal.Ben birazda sanayi ustalarına güvenmediğim için malum yolmakta üstlerine yok hemen abi motor açalım deniliyor.Youtube'de aynı ses gelen arkadaşlar motor yağı ve sonrasında 200 250 km yol yapınca kesildiğini söylemişler ama bilmiyorum.Özellikle ilk çalıştırmada çok geliyor, 20 30 km sonra yarı yarıya düşüyor.

Youtube Link: https://youtu.be/pV9H5OwKl7Y

Hocam kesinlikle.Sırf ustalara güvenmediğim için hemen üst kapak açalım diyorlar.Şaşmaz başkent sanayide adını vermicem honda özel servise bakımını yapmaya gittim.Usta dediğin sesin neden geldiğini anlar subap'tan geliyor sanıp 4 kez subap ayarı yapmaya kalktılar.Sırf yolmak için üst kapak açalım diyen o kadar çok usta varki.Benim klima'da zaten sorun var iyi üflemiyor acaba sorunu hangi ustada çözmüştünüz yeri adresi telefon numarası varmı.
Numara ve adres yok oğuz oto elektrik di dukkanın ismi ama o usta yı önermem bi akraba da da aynı sorun var bu hafta sonu sanayide bi dolaşacaz iyi olan ustaları onu yaptırınca sana da söylerim yerini. İstersen özel den bi telefon numaranı yolla.

Lenovo P2a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Numara ve adres yok oğuz oto elektrik di dukkanın ismi ama o usta yı önermem bi akraba da da aynı sorun var bu hafta sonu sanayide bi dolaşacaz iyi olan ustaları onu yaptırınca sana da söylerim yerini. İstersen özel den bi telefon numaranı yolla.

Lenovo P2a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Gittinizmi hocam ustaya.

Merhaba benimde 2007 otomatik civic aracım var....bir kaç ay önce şiddetle bi cukura girdim araç ondan sonra çalışırken çok gürültülü çalışıyor D S R viteste iken araç titreyerek çalışıyor ve yolda giderken araç çok gürültülü ve kasarak gidiyor sanki.....alttan egzozdan mı motordan mı geliyor ses çözemedim.. ..

Merhaba benimde 2007 otomatik civic aracım var....bir kaç ay önce şiddetle bi cukura girdim araç ondan sonra çalışırken çok gürültülü çalışıyor D S R viteste iken araç titreyerek çalışıyor ve yolda giderken araç çok gürültülü ve kasarak gidiyor sanki.....alttan egzozdan mı motordan mı geliyor ses çözemedim.. ..

Hocam benim araçtaki video'yu izlediniz mi öyle bir ses mi ? Değil ise sesi çekip gönderirseniz daha yararlı olacaktır.Bende vites konumları ile alakalı değil normal rolantide geliyor ses ve ilk kalkışta pırrrrrrrrr ediyor gaza bastıkca.

Bugün başka bir ustaya gittim.Kulaklık ile dinledi subaplar dedi.Dedim ki honda özel serviste 4 kez yaptı olmadı dedim.Ses geçmesse para almam dedi bakalım.

Geri