2007 honda civic fd6 bobin arızası

Aracınız
Civic FD6 2007
Merhaba arkadaşlar 2007 model honda civic fd6 kasa arabam var 1 sene içerisinde 3 kez bobin arızası verdi denso marka 3tane birtanede japon markası olmak üzere 4 bobinide kendim değiştiririm arızadan dolayı bir sene olmadan bobinlerin bitanesi daha arıza verdi neden bukadar çabuk 1 sene olmadan arıza verdi nedeni ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim . Yardımlarınızı bekliyorum

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

> Geçmiş olsun. Bobinlerin denso olması güzel. Orjinal olup olmadığı teyit edilmeli. Bobin altında Japon ve denso yazar.
> Bobin değişiminde hepsinin aynı olaması istenir.
> Bujileriniz sıkıntılı ise bobini bozar.
> Ek olarak bobinlere gelen voltu tek tek ölçmenizi öneririm.

Aracınız
Civic FD6 2007
Kontrol edeceğim bobinlerin altındaki yazılarıda tek tek bujilerimi aracımı aldığımda değiştirdim ngk iridium buji olarak aldım orjinal araç üzerindeki bobinler nap markaydı 3 tanesi denso birtanesi japon bir marka ama denso değil şuan 2. Silindir bobini arızalandı arızalanan bobin denso olan şuan arızalan bobin yerine nap marka olanı taktım 1. Bobin japon marka bir ürün 2.Silindir nap 3.Silindir denso 3.Silindir denso oldu bunların tamamını denso olarak set haline geitrmem dahamı doğru olur. Bujilerin sıkıntılı olduğu nasıl anlayabilirim bujiler takılalı 8 bin km ancak olmuştur bobinlerin voltaj ölçümlerini yaptıktan sonra set halimde kalan 2 taneyide denso olarak değiştireyim şimdiden teşekkür ederim .

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Kontrol edeceğim bobinlerin altındaki yazılarıda tek tek bujilerimi aracımı aldığımda değiştirdim ngk iridium buji olarak aldım orjinal araç üzerindeki bobinler nap markaydı 3 tanesi denso birtanesi japon bir marka ama denso değil şuan 2. Silindir bobini arızalandı arızalanan bobin denso olan şuan arızalan bobin yerine nap marka olanı taktım 1. Bobin japon marka bir ürün 2.Silindir nap 3.Silindir denso 3.Silindir denso oldu bunların tamamını denso olarak set haline geitrmem dahamı doğru olur. Bujilerin sıkıntılı olduğu nasıl anlayabilirim bujiler takılalı 8 bin km ancak olmuştur bobinlerin voltaj ölçümlerini yaptıktan sonra set halimde kalan 2 taneyide denso olarak değiştireyim şimdiden teşekkür ederim .
Açıkçası aldığınız bobinlerin orjinal kalitede olduğunu sanmıyorum. Maalesef piyasada DENSO etiketli imitasyon ürün bolca geziyor. Bujileride servisten veya yetkili buji bayisi harici temin ettiyseniz her ihtimal mevcut.
Elinizdeki bobinlerin voltaj değerlerini ölçtürerek hareket etseniz daha faydalı olur düşüncesindeyim, voltaj kontrolüyle ilgili linkteki video faydalı olabilir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Bobinler koordineli çalışmaz ise birbirlerini etkiler. Farklı markalar bunu etkiler. Aynı marka eski bobin yeni bobin birbirini etkiler.
> Bujilerin yeni olması şüpheyi düşürür. Buji ucuna bakılarak farklılıklar takip edilir. Bujilerin orjinal olmasına dikkat edilir.

Geri