2012 FD6 Honda Civic Bakım

cool

0
Aracınız
Arkadaşlar merhaba 2012 model FD6 model 43000km civic aracım var bugüne kadar garantiden dolayı yetkili servise götürdüm ama artık 850 TL gibi bakım ücreti isteyince (ek çıkacaklar hariç) çok emin olamadım gerçi belirtilen bakım tarihi geçmiş durumda.

Soracaklarım bu durumda bakım için yetkili servise götürmezsem garanti durumunu bitirmiş mi oluyorum?
Özel gidersem bakım için önerebileceğim bir yer var mı?
Bakım için gidersem nelere dikkat etmem lazım neler değişmesine yada bakım kapsamında ne yapılması gerekli?

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Yetkili servise gitmediğiniz için garanti dışına çıkmış oluyor zaten garantide neyi değişiyorlar ki?
Bulunduğunuz yerde honda dan anlayan ustaları araştırın ona göre gidin.
Şu seçenek de var internetten araca uygun filtreleri alın bosch olabilir mesala bir de yağı alın eneos 5w30, castrol 10w40 gibi bir ustaya taktırın. Yetkili servisin üçte biri fiyatına halledersiniz.

cool

0
Aracınız
Bilgi için Teşekkür ederim, vermiş olduğunuz bilgilere göre hareket edeceğim Ankara da yaşıyorum özel servisleri araştırdığımda çok kafam karıştı internetteki bazı bilgiler ise çok eski tarihli, bana yakın olan Honda Tech var acaba burası hakkında bilgisi olan var mı birde Hondacı Mehmet olabilir geldi ve anladığım kadarıyla da Hondacı Kadir'den uzak durmam gerekiyormuş.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Bilgi için Teşekkür ederim, vermiş olduğunuz bilgilere göre hareket edeceğim Ankara da yaşıyorum özel servisleri araştırdığımda çok kafam karıştı internetteki bazı bilgiler ise çok eski tarihli, bana yakın olan Honda Tech var acaba burası hakkında bilgisi olan var mı birde Hondacı Mehmet olabilir geldi ve anladığım kadarıyla da Hondacı Kadir'den uzak durmam gerekiyormuş.

https://www.civictr.com/showthread.php/6907-Ankara-Servis-Yardım

esaret

0
Kardeş ömer çiftçi den al parçaları git güvendiğin bir ustada taktır.

manuel fd6 2008 lpg modifiye
gazi makina mühendisliği
angara garage

cool

0
Aracınız
Bilgiler için teşekkür ederim, malesef güvendiğim bir usta yok bugüne kadar hep yetkiliye götürdüm, linkteki yazıları okumuştum oradan mehmet usta mantıklı geliyor.

esaret

0
Bilgiler için teşekkür ederim, malesef güvendiğim bir usta yok bugüne kadar hep yetkiliye götürdüm, linkteki yazıları okumuştum oradan mehmet usta mantıklı geliyor.
Benim gördüğüm sanayide bi adam gibi yapan yetkili servisten cıkan ustalar fakat özen gösteren vardır ben denk gelmemişimdir orasını bilmiyom. Genelde kulaktan duyma ustadan öğrenme derme catma bilgileri kullanan ustayla dolu sanayi. Welcome to sanayi ?

manuel fd6 2008 lpg modifiye
gazi makina mühendisliği
angara garage

Geri