2013 otomatik lpg 100.000 bakımı

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar
Aracı yeni aldım. Geçmiş bakımlarıyla ilgili hiçbirşey bilmiyorum. Neler yapmam gerekiyor. Kaça mâl olur? Nelere dikkat etmeliyim? Önerilerinizi tecrübelerinizi paylaşır mısınız lütfen. Şimdiden teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
2013 model otomatik aracım için 100.000 bakım fiyatı aldım ikiler Honda’dan sizce fiyat nasıl bu listeye el olarak motor yıkama, fan motorunu yağlama ve arka tekerlerin bir yerlerinde boşluklar varmış çukurlarda lak luk yapıyordu onları yapacak.

IMG_5530.JPG

Kün feyekün..

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
2013 model otomatik aracım için 100.000 bakım fiyatı aldım ikiler Honda’dan sizce fiyat nasıl bu listeye el olarak motor yıkama, fan motorunu yağlama ve arka tekerlerin bir yerlerinde boşluklar varmış çukurlarda lak luk yapıyordu onları yapacak.

Ekli dosyayı görüntüle 252190

Kün feyekün..
Parça fiyatlarına ben hiçbir özel serviste güvenmem açıkçası, haliyle üstüne ek karla satıyorlar.
Mesela motul 0w20 yağ 180 lira civarlarında ama direk 200 yazmış.
Hava filtresi 50 tl uygun bir fiyat ama hangi marka? Bosch-Mann-Blueprint'ler 70 tl.den aşağı pek yok, imitasyonlara dikkat edin. Orjinal filtre serviste 130 tl idi en son.
Ayrıca balata'ların markası nedir, normalde Bosch için ön balatalar 190-200 civarı, arkalar 120 civarı diye biliyorum. Kale-mga gibi markalar 150 ön, arkada 100 tl civarı.
V kayışından da çok ses mi geliyor acaba? V kayışı ile gergi amortisörünü de değiştiriyor çünkü.
Ayrıca V kayışı 100 tl civarı diye hatırlıyorum, 140 tl.de hafif yüksek gibi.
En son herhalde fren yağını da değiştiriyorlar kendileri heralde.
Kısacası özel servis olmasına müteakip bütün parçalara ufaktan kar koyarak satıyor, en sonda da ufak bir indirim yaparak normal fiyata çıkarıyor :) Uygun değil normal diyebilirim.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
100bin bakımı demek şanzıman yağı değişimi demek ilk etapta. Çünkü ilki 60bin km'de ikincisi de sonraki 40bin km'de değiştiriliyor.
Daha sonra aracın subap ayarı kontrolü. Gerekiyorsa subap ayarı.
Buji kontrolü. Gerekiyorsa değişimi.
Hidrolik yağı kontrolü, gerekiyorsa değişimi.
Bunlar kritik olanlar. Diğerleri üstteki arakaşın ki gibi... Balata vs bakılır...

Edit: İlk mesaj tarihi ocaktaymış dikkat etmemişim.:sleep:

@hakankara , Bence de değiştirilecek malzemeleri siz alıp sadece işçiliğe parar verirseniz daha kaliteli parçalarla daha ucuza bakımınızı yaptırmış olursunuz.

Geri