Civic FC5 2016 Fc5 için silecek fıskiyesi

Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar silecek fıskiyelerinden birisi bozuk su püskürtmüyor diğeri iyi çalışıyor ama oda tavana kadar hatta bagaja kadar sıkıyor internetten çok araştırdım ama 2016 model için uygun bir silecek fıskiye memesi bulamadım yardımcı olabilir misiniz veya bir öneri de bulunabilir misiniz ? Bir de silecek tavsiyesi yaparsanız çok memnun olurum

Aracınız
Civic FB7 2015
Fiskiye deliği tıkalı olabilir. Toplu iğne ile deliğin içini temizleyin. Deliğin içi kireç tutmuş olabilir. Düzelmez ise tıkalı fiskiyeye giden hortum bağlantılarını kontrol edin.Hortum yerinden çıkmış olabilir.Fiskiye memesinden ayar yapılıyor olması lazım. Başka bir markada aynı durum başıma gelmişti düzeltmiştim. Sizde fikire memesini ince düz tornavida ile bastırarak ayar yapabilirsiniz. Birde cam suyunu çeşme suyu kullanıyorsanız malum kış ayı antifrizli cam suyu kullanırsanız daha iyi olur fiskiyede kireç tutmaz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2016
Fiskiye deliği tıkalı olabilir. Toplu iğne ile deliğin içini temizleyin. Deliğin içi kireç tutmuş olabilir. Fiskiye memesinden ayar yapılıyor olması lazım. Başka bir markada aynı durum başıma gelmişti düzeltmiştim. Sizde fikire memesini ince düz tornavida ile bastırarak ayar yapabilirsiniz. Birde cam suyunu çeşme suyu kullanıyorsanız malum kış ayı antifrizli cam suyu kullanırsanız daha iyi olur fiskiyede kireç tutmaz.

Dediklerinizin hepsini denedim fakat düzelmedi problem hatta sağ fıskiye ile solu denedim sorunlu olan tarafın sorunu çözüldü ondan dolayı parça değiştireceğim sanırım

Aracınız
Civic FB7 2015
Dediklerinizin hepsini denedim fakat düzelmedi problem hatta sağ fıskiye ile solu denedim sorunlu olan tarafın sorunu çözüldü ondan dolayı parça değiştireceğim sanırım

Anladım servise sordunuz mu. Böyle parçalar onlarda vardır kesin.

Aracınız
Civic FC5 2016
Anladım servise sordunuz mu. Böyle parçalar onlarda vardır kesin.

Servise sormadım açıkçası ilk defa Honda kullanıyorum ve servis fiyatlarını öğrenince biraz şaşırdım doğrusu cesaret edemedim ufacık parçaya kaç para isterler diye korktum :)

Aracınız
Civic FC5 2017
Fc5 lerin malesef o parçası piyasada yok.çok araştırdım bulamadım.serviste 98 tl ye temin ettim bir adedini.servisinde elinde direkt olacağını sanmıyorum.fabrikadan istek yapıp getirtiyorlar.

Aracınız
Civic FC5 2019
2 ay önce almış olduğum makyajlı exe eco da silecek fıskiyelerinden su fışkırtıyorum ancak silecek otomatik çalışmıyor. Kolu ileri ya da geri itmem gerekiyor. İlk defa Honda kullanıyorum. Herkeste böylemidir? Diğer kullandığım tüm markalarda otomatik ti. 1000 bakımı öncesinde farketmediğim için servise sormadım.

Geri