2018 civic 1.6 dizel elegance kızdırma bujisi

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar,

sayfanızda yeniyim. 2 hafta önce sıfır civic aldım şu an araba 1100km de. ve aracım dizel 1.6 elegance ve bu pazartesinden beri aracı ilk çalıştırdığım esnada ışıkların sönmesini bekliyorum. Aracın ön göstergede marşa bastığım esnada kızartma bujisi ışığı yanıp sönüyor ve araç 1 snye bekleyip çalışıyor (1 sn ses gelmiyor araçtan sonra çalışıyor) bunun sebebi ne olabilir. Araç daha yeni kızartma bujilerinde sorun olmuş olabilir mi yada normal mi bu durum.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba arkadaşlar,

sayfanızda yeniyim. 2 hafta önce sıfır civic aldım şu an araba 1100km de. ve aracım dizel 1.6 elegance ve bu pazartesinden beri aracı ilk çalıştırdığım esnada ışıkların sönmesini bekliyorum. Aracın ön göstergede marşa bastığım esnada kızartma bujisi ışığı yanıp sönüyor ve araç 1 snye bekleyip çalışıyor (1 sn ses gelmiyor araçtan sonra çalışıyor) bunun sebebi ne olabilir. Araç daha yeni kızartma bujilerinde sorun olmuş olabilir mi yada normal mi bu durum.

Aracınız
Civic FC5 2018
Motor soğuk olduğundan kızdırma bujisi gerekli kızdırmayı yapınca marş basar. Havalar daha da soğuduğunda bu sürenin daha da uzadığını göreceksiniz. Aracınızda bir sorun yok. Gönlünüz ferah olsun.

Geçen hafta sabah çok erken saatte bir yere gitmem gerekti. Hava sıcaklığı da -2 dereceydi. Benim araç marş basmak için yaklaşık 3sn bekledi.

Siz marşa erken bassanız bile araç birkaç sn bekliyor. Ne zaman çalıştıracağına ya da ne kadar kızdıracağına kendi karar veriyor araç.

Geri