2018 executive eco güneşte çalışmıyor

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
2018 model executive eco aracım güneşte çalışmıyor. 2 saat bekleyip hava serinlediğinde normal çalışıyor. Problemin evap ile ilgili olduğuna dair bişeyler buldum ama başına benzer durum gelmiş arkadaslardan fikir alabilirsem sevinirim. Tesekkurler
Hocam konu güneş yada gölde değil...Arkadaşlar bir sürü fikir söylemişler...

Konu basit aracınız da marş problemi yada yakıt problemi var....

Marş ve Ateşleme sistemine Buji bobin vs.
Yakıt sistemini inceletmeniz gerekli...

Bence depo içi pompaya bi baktırın...tıkanmış yada randımanlı çalışmıyor olabilir...Sorunu adım adım çözersiniz...2 saat bekledikten sonra çalıyor demenizden bu geliyor aklımıza....Diğer ihtimal aracınız lpg li ise Regülatör diyaframı çatlak gaz emme manifolduna aşırı birikiyor ve çalışmıyor ama 3 yada 4 üncü marşta alması gerekli...ki siz çalışmıyor diyorsunuz....Bobinlerin ömrü de bitmiş olabilir...bunlar tabi tahmin..

Konuyu arızayı detaylı bi şekilde anlatırmısınız..O zaman daha çok yardımcı olabiliriz...İyi günler

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam konu güneş yada gölde değil...Arkadaşlar bir sürü fikir söylemişler...

Konu basit aracınız da marş problemi yada yakıt problemi var....

Marş ve Ateşleme sistemine Buji bobin vs.
Yakıt sistemini inceletmeniz gerekli...

Bence depo içi pompaya bi baktırın...tıkanmış yada randımanlı çalışmıyor olabilir...Sorunu adım adım çözersiniz...2 saat bekledikten sonra çalıyor demenizden bu geliyor aklımıza....Diğer ihtimal aracınız lpg li ise Regülatör diyaframı çatlak gaz emme manifolduna aşırı birikiyor ve çalışmıyor ama 3 yada 4 üncü marşta alması gerekli...ki siz çalışmıyor diyorsunuz....Bobinlerin ömrü de bitmiş olabilir...bunlar tabi tahmin..

Konuyu arızayı detaylı bi şekilde anlatırmısınız..O zaman daha çok yardımcı olabiliriz...İyi günler

Tesekkurler detaylı troubleshooting için. 3 gündür değişik sekillerde cözüldüğü için problem yanlış bilgiler verdim fakat en basından beri sabit olan problem ilk basta calıstırmak için basılması gereken frenin sert olması( 3 gün önce bu sekilde değildi) ve normalden az basılabiliyor olması.ne zaman fren eski normal haline gelirse arac sıkınıtısız calısmakta. Aracı servise götürücem fakat bulunduğum sehirde servis olmaması ve en yakın servisin 2.5 saat uzakta olması sebebiyle benzinlikte aracın kalıp kalmayacağını bilmiyorum( ki 3 gün önce lpg alımı sonrası kaldı) bu sebepten belki benim müdahale edebileceğim bi yöntem yada gecici cözüm vardır diye fikir almak istedim. Yazıp yardımcı olmaya calısan herkese cok tesekkur ederim.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Tesekkurler detaylı troubleshooting için. 3 gündür değişik sekillerde cözüldüğü için problem yanlış bilgiler verdim fakat en basından beri sabit olan problem ilk basta calıstırmak için basılması gereken frenin sert olması( 3 gün önce bu sekilde değildi) ve normalden az basılabiliyor olması.ne zaman fren eski normal haline gelirse arac sıkınıtısız calısmakta. Aracı servise götürücem fakat bulunduğum sehirde servis olmaması ve en yakın servisin 2.5 saat uzakta olması sebebiyle benzinlikte aracın kalıp kalmayacağını bilmiyorum( ki 3 gün önce lpg alımı sonrası kaldı) bu sebepten belki benim müdahale edebileceğim bi yöntem yada gecici cözüm vardır diye fikir almak istedim. Yazıp yardımcı olmaya calısan herkese cok tesekkur ederim.
Hocam.... Bizim aracı eşim ile ortak kullanıyoruz..Eşim bana elektrikli el freni bırakmıyor bazen diyordu....Bende kendisine frene sert basmasını (Aracın hızını düşürürken frene bastığın gibi basmalısın demiştim..)...Şimdi öyle yapıyor ve sorun yaşamıyor...Acaba sizde hafif basıyor olabilirmisiniz ?? Tabi tahmin...İyi günler

Aracınız
Civic FC5 2018
Aynen hocam arac uzun süre calısmadıgından dolayı fren her zamankinden daha sert duruma gelmiş. 2 gündür sadece 1. kere aynı sıkıntıyı yaptı. Freni cift ayak bastırınca normal calısıp fren bosladı. 1 hafta sonrasına servisten randevu alabildim(periyodik bakım için) bakalım serviste ne diyecekler. tesekkurler.

Geri