2018 km 280 tl :)

Aracınız
Lpg kitlisi alınır mı peki sizce?
Birde engelli raporu ile alicam ne kadara gelir bana tanıdığı st arkadaşı olan varsa en son kaç'a bırakabilir öğrenirse cok mutlu olurum, ex. Olan versiyonu birde elegance modeli

buraktsn95
"tıp sekreteri"
Muqla
SM-N9oooQ

ben raporla aldım cam film, navigasyon, bagaj havuzu, kaucuk paspası, arka park sensörü, lpg si dahil elegance eco otomatik 51,950 ye aldım plaka masrafları bana ait.

Aracınız
İlk durağım olan Ankara'ya geldim. Samsuna'a kadar 100-130 km (ort.115 gibi) 415 km gittim. 100 km'de 8 lt gibi bir tüketim yapıyor, km değeri 16 kuruş gibi yapıyor. Samsun'dan sonra biraz daha sakin kullanım (ort. 100 gibi) 355 km olunca gaz aldım ve 24 lt aldı. Bu da 14 kuruş gibi bir değer yapıyor, ama uzun yolda bu sabrı göstermek zor cidden de. :) Bu arada Ankara'ya gelirken Moil (milangaz) lpg 1.83'den aldım, bu fiyattan hesaplarsak 13 kuruşun bile altına iniyor. :)

kyrie

0
Aracınız
Ben 2 gündür cevap veremedim kusuruma bakmayın :) Econ molduyla alakalı şunu söyleyebilirim evet çekiş düşüyor özellikle yokuşlarda ama arkadaş altındaki arabada f1 kulakçıklar var 1 vites düşür yokuş yukarı düşüşü yok et :) LPG fiyatları göz önünde tutulduğu takdirde 13 kuruş aslında fabrika rakamlarına göre yakın bir rakam :) Daha öncede belirttiğim gibi aynı arabayı kullanan başka arkadaşlarım benden daha düşük şehiriçi verilerine sahip olabiliyor :) Ortalama 2 lira gibi bir yakıt değilde 1.9 lira gibi bir yakıt alınsa bu fiyat dahada dibe inebilirdi :) LPG düşerse bu rakamların daha altını hepberaber görmemiz zor değil :)

Aracı aldığımda benimde ilk sorduğum soru ECON moduydu. LPG li olmasına karşın arabamın econ açık kalsın ama mümkünse şehiriçi değil şehirdışında kullanmanızı öneririz denildi. Ek olarakta örnek istediğimde mesafe 30km üzerindeyse açın denildi. Şehiriçi ECON kullanmıyorum açıkcası ama şehirdışı kesinlikle faydalı olduğunu gördüm. Takdir sizin tabiki siz nasıl seviyorsanız arabanızı ve nasıl keyfini çıkarıyorsanız öyle kullanmalısınız :)

LPG kitlisini düşünmeden alın derim :)
[MENTION=1733]münzevi[/MENTION] 1.83ü bulsam sanırım 11 kuruşa düşürürdüm :) Çok çok iyi almışsın cidden :) En ucuz hatırladığım 1.9 civarıydı yol üstünde :)
[MENTION=398]combata[/MENTION] eski arabama oranla 25 kuruş bile iyi derdim kesinlikle :))
[MENTION=84]nonickname[/MENTION] valla ne cevap verebileceksem hepsini vermişsin insanlara sağolasın :)))

Luvi

0
Yaklaşık 1 ay önce bende İstanbul'dan İliç'e gelirken 163TL'lik LPG harcadım. Yol 1065km, ortalama hızda 105km'ydi. Araçta tektim ama bagaj ve arabanın içi eşya doluydu. ECO Civic'ler gerçekten kıymeti bilinmesi gereken araçlar yakıt yönünden :)

Aracınız
[MENTION=1990]Dr.Elektronik[/MENTION] fırsat bulursam tabiki paylaşırım fotoğrafları :) Şehiriçine geçtiğimden dolayı yol bilgisayarını sıfırladım, şehiriçi rakamını düşürmek istiyorum çünkü ama son gösterge hatırladığım kadarıyla 6.1lt/100 km idi.

Biraz geç bir dönüş oldu ama kusura bakmayın.. Hocam siz 6 lt/100km altına inmediğiniz sürece 13 kuruş yakamazsınız. Çünkü 6,1x1,2=7,32 lt lpg 7,32x 2,05 = 15 tl / 100km dir 1 km de 0,15 krş dur. ( Şuanda 6,1x1,2=7,32 x 2,5 = 18tl/100 18krş minumum )
https://www.civictr.com/showthread.php/2449-Yol-bilgisayar%C4%B1ndaki-benzin-oran%C4%B1ndan-lpg-hesaplamak?p=45057&viewfull=1#post45057

13 krş yakabilmeniz icin 5,3 lt/100km yapmanız gerekir. Bu değeri sadece yüksek rakımlı yerden deniz seviyesine inerken elde edebileceğineze inanıyorum. Siz araba dolu ve klima açık demektesiniz. Keşke benzinide fulleyip öyle test etseydiniz.

Ben iki defa 6 lt/100km gördüm. Bunlar ilk uzun yola çıktığınızda görebileceğiniz değerler. Gittiğiniz şehirlerde geziyorsanız dönüşte 7 lt/100km buluyorsunuz.

Son düzenleme:
Geri