Civic FC5 2019 FC5 Makyajlı ve Makyajsız yol sesi testi

Aracınız
Civic FC5 2019
1 desibel bu ölçümlere gore lastiklerin marka farkindan oldugunu gösterir.1 desibel cok düşük bir fark.bagaji komple ekstra izolasyon yaptiran bir arkadaş sadece 4 desibel fark ettiğini yazmıştı.

Hocam 4 db ide ben baya bir fark olarak biliyorum bir bagaj okadar etki nasıl yapar bilemedim.

Aracınız
Civic FC5 2019
Yapilan işlem ve malzemeye göre çok dusuk yapan kişice hiç yoktan iyidir yazmıştı.10 db lik olmadiktan sonra bi anlamı yok.

S

Silinen üye 20336

Guest
Hocam zaten amacımız test yapmaktı bu sebeple Sunroof, sunroof perdeleri, kapılar ve camlar iki araçta da kapalıydı.
Özeliikle hem aynı telefonu kullandık hem de aynı noktadan kayıt yaptık.
2 araç arasındaki fark biri 2019 makyajsız elegance eco, diğeri is 2019 makyajlı executive eco.
Aynı yol hocam 2 sini de dönüş yolunda ve aynı noktadan başladık kayıda.
Cevaplar için teşekkür ederim. ??

Son olarak aklıma gelen şey şu;
RS ‘lerin izolasyon seviyesinin bir tık fazla olduğunu anımsıyorum. Buna bağlı olarak;
Executive ile RS ‘lerin hemen hemen aynı donanıma sahip olduğunu ve bu sebeple izolasyon seviyelerinin aynı olduğunu varsayarsak(?);
Elegance donanımla Executive arasındaki izolasyon farkından kaynaklanıyor olabilir birisinin 68 dB diğerinin 69 dB olması...? Yani kaynak makyaj değil de donanım seviyesi olabilir bir ihtimal diye düşünüyorum ancak Executive ile RS izolasyon seviyesinin eşit olduğunu bilmediğim için emin olamıyorum...?

Var mı daha kesin bilgisi olan forumdaşımız?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yapilan işlem ve malzemeye göre çok dusuk yapan kişice hiç yoktan iyidir yazmıştı.10 db lik olmadiktan sonra bi anlamı yok.
1dB SPL'lik bir değişme ses yüksekliğinde insanın algılayabileceği en küçük aralığa denk gelirken 3dB SPL'lik bir değişme genel olarak algılanabilir. 6dB SPL'lik bir değişme bariz olarak farkedilir ve son olarak 10dB SPL'lik bir artış "iki katı daha yüksek" olarak algılanır.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FC5 2018
Subigarage’da yalıtım yaptırmak istiyorum ama adam çok yüksek fiyat çekiyor.
Kapılar + davlumbazlar + sütunlar için 3000₺
Ek olarak taban olursa 5000₺
Kendi sitesinde tavan ve bagaj da dahil 5350₺ görünüyor.
Bizim araçta kapılar, davlumbaz ve sütunlar rüzgar ve yol sesini büyük oranda keser. O yüzden en azında bunu yaptırsak araç premium olur.
Dizel + tam otomatik 9ileri + sessiz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
2018 Executive Dizel 17" jant fabrika çıkış bridgestone'lu aracım, lastik gürültüsü daha az alıyordu.
Şu an 2018 Eco Elegance 16" jant yine fabrikadan bridgestone'luya biniyorum bariz daha fazla lastik gürültüsü geliyor.

???? ??? ???????? (??????)
???? ??? ????????? ??-? ?-???? (?????)
???? ??? ???????? ?-???? (?????)
???? ??? ???????? ?-????

S

Silinen üye 20336

Guest
Subigarage’da yalıtım yaptırmak istiyorum ama adam çok yüksek fiyat çekiyor.
Kapılar + davlumbazlar + sütunlar için 3000₺
Ek olarak taban olursa 5000₺
Kendi sitesinde tavan ve bagaj da dahil 5350₺ görünüyor.
Bizim araçta kapılar, davlumbaz ve sütunlar rüzgar ve yol sesini büyük oranda keser. O yüzden en azında bunu yaptırsak araç premium olur.
Dizel + tam otomatik 9ileri + sessiz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
8.000 TL gerçekten yüksek bir fiyat. Ancak;
İşlemin sonunda BMW 5 serisi kadar olmasa da Ford Mondeo kadar bir kabin sessizliği yakalanıyorsa ve araca binmek niyetindeysek bana makul geliyor.
RS ‘de eksik diyebileceğim en önemli şey kabin içi sessizlik. Onu da çözebilirsek zaten sürüş keyfi çok yüksek olan RS ‘nin tadına doyulmaz.
Eğer bir gün yalıtım yaptırırsam ses sistemi kalitesini yükseltmeyi ve taban halısını temizlenmesi kolay, dayanıklı ve güzel görünen bir malzemeyle değiştirmeyi de düşünüyorum.

S

Silinen üye 20336

Guest
2018 Executive Dizel 17" jant fabrika çıkış bridgestone'lu aracım, lastik gürültüsü daha az alıyordu.
Şu an 2018 Eco Elegance 16" jant yine fabrikadan bridgestone'luya biniyorum bariz daha fazla lastik gürültüsü geliyor.

???? ??? ???????? (??????)
???? ??? ????????? ??-? ?-???? (?????)
???? ??? ???????? ?-???? (?????)
???? ??? ???????? ?-????
Bu tespit executive ile elegance arasında yalıtım farkı olduğunu destekliyor. ??

Geri