2019 Hondamı & 2013 Bmw 3.20 ied

konfor olarak birşey diyemem ama bmw parça ve bakım ücretleri yüksek. cebinizi en iyi siz bilirsiniz. maddi açıdan düşünmekte fayda var diye düşünüyorum. hakkınızda hayırlısı olsun inşallah

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Haklısınız hocam fiyatı bakımı yüksek bmwlerin 4. Hondam benim başımı öne eğdirmedi ve zararda ettirmedi memnunum yarın Allahın izniyle gelicek yorumlarınız için hepinizi teşekür ederim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Can S
Aracınız
Diğer Markalar
Daha önce 2014 320ied si olup yolda kalan (!) ve sonrasında 2018 civic RS almış biri olarak 320ied den uzak durun derim. 320ied de peugeot motor kullanıldığından dayanıklılık ciddi sıkıntılı. Ayrıca bmw nin yedek parçasının pahalı olduğunu söylememe gerek yok. 320 ied RS e göre daha hzılı ama fark çok değil emin olun, bir arkadaşla drag yapmıştık çok geride kalmamıştı. Uzun garanti ve bakım masraflarının uygunluğu ile bakarsanız kesinlikle RS düşünün derim. Ya da güncel adıyla turbo vtec.

Ad Soyad
Can S
Aracınız
Diğer Markalar
biraz daha tecrübe aktarayım
320i de yan aynaya başka bir araç çarptı. 2016 yılında değişen siyah plastik parçanın fiyatı 900 tl, işçiliği 1800 tl idi. (kaskodan yaptırdık ayrı konu ama adamlar pahalı)
Ya 20bin ya da 30 bin bakımı 2016 yılında 1700 tl idi.
2 kere lastiğime çivi girdi. Run flat lastik olduğu için ve de mercedes gibi lasitk garantisi vermedikleri için ayrıca bu lastiklerin de tamiri mümkün olmadığı için( yama yaptırdım ama tutmuyor ne yazık ki) 1300*2 =2600 tl durup dururken ödeme yaptım. Yani çivi lastiğe değil bana...
Arkadan itiş çok keyifli ama 5 cm karda bile arabayı kullanamadık. Lastik ebatları o kadar uyuzdu ki(ön arka farklı ölçüler) kışlık lastik seti bulmak zordu. Bmw kendisi satıyordu. Bir sürü para istiyordu. (yanlış hatırlamıyorsam taa o zaman 5000 tl civarı ama jantlar ile birlikte)
Servisi çok gıcıktı. En ufak aksesuar taktırmak istesem sıkıntı yapıyorlardı.
O zaman ne android autosu vardı ne ön park sensörü otomatik çalışıyordu. Kronik de ses sorunları vardı
2 sene garantisi vardı. Garantisi bitmeden sattım. Arabayı çok gömdüm ama bmw ne yazık ki 5 serisinden başlıyor ( şimdi yeni kasalarda 1 serisinden başlıyor)
Alın sıfır 182 lik hondayı. Mis gibi uzun yıllar binin gitsin...

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Eski bir 320 ied kullanıcısı olarak dedikleriniz vürgülüne kadar doğru şeyler. Ben yolda bmw ile kalınca eski arabam honda dediğimde bmw servisinde hondanın motoru iyidir dediler, peki dedim ve arabayı 1 haftada sattım RS aldım :)

Ad Soyad
Can S
Aracınız
Diğer Markalar
BMW sahibiyseniz size her türlü kazık atmaya çalışan bir güruhla çarpışmak durumundasınız (hoş son kasayı almak zaten kolay kolay yemez 450 bin tl). Honda aldığınızda ise RS ancak sizi tatmin edebilir performans anlamında ve üstüne çok fazla abartı modifiyeli araç sokaklarda dolaştığından algı biraz farklı bu araç sahipleri için. Ama ülke şartlarına göre başım ağrımasın, servisler beni üzmesin, yolda kalmayayım derseniz hiç düşünmeden HONDA diyorum. Toplamda 18 sene farklı modellerini kullandım. Accordu satıp bmw ye geçtiğime de pişman oldum, bir sürü dertten ötürü. Çevremde de benzer sıkıntıları yaşayıp aracını satanlar oldu. Ama bir ayrıntıyı da vermeden geçmeyeyim, BMW yi çok gömdüm ama bazı ekstraları vardı tabi ki. Özellikle yüksek hızda kontrolü ve ataklığı ZF den ötürü farklıydı. Ama bu artılar için bir sürü ekstra para verip dertlerle uğraşır mıyım? Tabi ki HAYIRRR ! Herkese kazasız sürüşler dilerim.

BMW sahibiyseniz size her türlü kazık atmaya çalışan bir güruhla çarpışmak durumundasınız (hoş son kasayı almak zaten kolay kolay yemez 450 bin tl). Honda aldığınızda ise RS ancak sizi tatmin edebilir performans anlamında ve üstüne çok fazla abartı modifiyeli araç sokaklarda dolaştığından algı biraz farklı bu araç sahipleri için. Ama ülke şartlarına göre başım ağrımasın, servisler beni üzmesin, yolda kalmayayım derseniz hiç düşünmeden HONDA diyorum. Toplamda 18 sene farklı modellerini kullandım. Accordu satıp bmw ye geçtiğime de pişman oldum, bir sürü dertten ötürü. Çevremde de benzer sıkıntıları yaşayıp aracını satanlar oldu. Ama bir ayrıntıyı da vermeden geçmeyeyim, BMW yi çok gömdüm ama bazı ekstraları vardı tabi ki. Özellikle yüksek hızda kontrolü ve ataklığı ZF den ötürü farklıydı. Ama bu artılar için bir sürü ekstra para verip dertlerle uğraşır mıyım? Tabi ki HAYIRRR ! Herkese kazasız sürüşler dilerim.

2019 Eco excutive aldım hocam yorumunuz için teşekürler hız delisi değilim ama Civic Rs de hoş araba ilerde onuda deniyecem inşallah Sağlıcakla kalın

Daha önce 2014 320ied si olup yolda kalan (!) ve sonrasında 2018 civic RS almış biri olarak 320ied den uzak durun derim. 320ied de peugeot motor kullanıldığından dayanıklılık ciddi sıkıntılı. Ayrıca bmw nin yedek parçasının pahalı olduğunu söylememe gerek yok. 320 ied RS e göre daha hzılı ama fark çok değil emin olun, bir arkadaşla drag yapmıştık çok geride kalmamıştı. Uzun garanti ve bakım masraflarının uygunluğu ile bakarsanız kesinlikle RS düşünün derim. Ya da güncel adıyla turbo vtec.
Hocam dediğiniz araçda peugeot motoru yok sadece blok fransız gerisi hep bmw nin parçası maliyeti düşürmek adına saçma sapan girişimde bulunuyor üreticiler

Geri