2020 Yılında İndirim Gelir Mi?

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar, 2018 Fc5 Eco Elagance aracımı düğün sebebiyle satmıştım. Çok şükür düğünü yaptık şuan tekrar civic alma düşüncemiz oluştu malum 2. El fiyatların şişirilmiş olmasından ötürü. Sizce şuan devam eden Hurda indirimi 2020 ocak 1 itibariyle tekrar yürürlüğe girer mi yada ek bir ÖTV indirimi gelir mi bu konuda görüşlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum, hepinize teşekkür ederim şimdiden..

Aracınız
Civic FC5 2019
Hurda araç meselesi şişti artık. Enaz 5 yıl unutmak lazım tahminimce. Devletinde ötv den taviz vereceğini sanmıyorum. Çünkü ek vergiler getiren paket meclisten yeni geçti. Hem ek vergi getir hem ötv ye indirim yap. Pek sanmam.
Firmaların şahsi kampanyaları muhakkak olacaktır. Onlar gözlemlenip şartlar uyarsa değerlendirilebilir. Hakkınızda hayırlısı ne ise olur İnşAllah.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Son 10 yılda maalesef birkaç istisna dışında (Chevrolet'in kampanyası gibi) yeni bir yıla girilirken araç fiyatlarında indirim duymadım diyebilirim.
Son 3 aydır da yılbaşı sonrası vergi indirimininde biteceği kabulü ve kredi faizlerindeki düşüş ile 2019 stokları hızlıca tüketildi.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2017
Sıfır Toyota vision alacaktım sene sonu indirim olur dedim tam tersi 20 bin bindirimm oldu bende gittimm Honda aldım..

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Size şöyle bir örnek vereyim. Yıl sonlarında sıfır araçlara çok fazla talep olduğundan ve bayiler eskisi gibi fazla araç getirmediğinden dolayı indirime gitmiyorlar, adam nasılsa satarız diyor. Üstelik arabaya sonradan aksesuarlar takıp bunları da almayı zorunlu hale getiriyorlar. Kardeşim ben istemem dersen işine gelirse diyorlar.

2019 yazında eco exe. otomatik için 150 bin fiyat almıştım, ulan bu fiyata arabamı alınır dedim vazgeçtim. Fakat geçen hafta gittim 165 bin e eco elegance otomatik aldım. Çünkü biliyorum ki almasaydım seneye bu araç belki 180-190 bandına gelecek ki kesin gelir. Yani sıfır araç almaya niyeti olan varsa beklemesin, bekledikçe zararda olacak çünkü. Herkese keyifli sürüşler.

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
İndirim zor olur. 2. el piyasası bile neredeyse sıfır araç fiyatlarına yaklaştı.

Geri