? 2021 Yeni Honda City Türkiye'de satışa sunuluyor

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yeni kasa Honda City'nin Türkiye Lansmanı bugün yapıldı.
Honda Jazz ile aynı platformu paylaşıyor.
Aks mesafesi 2589 mm. ile Civic'lere göre hissedilir derecede kısa. Arka süspansiyonda torsiyon mevcut ve arka fren sistemi kampana gibi görünüyor.
B segment sedanın selefine göre daha ferah ve konforlu bir kabine sahip olduğu belirtiliyor.

Honda Türkiye'nin sitesinde Honda City için hazırlananan sayfa,

İlk inceleme videosu,

Motor1Turkiye instagram hesabında şu şekilde fiyat paylaşımı mevcut,
cidy.jpeg

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracınız
Artık liste fiyatı Honda için bir şey ifade etmiyor ki! Şu lansman fiyatları ile yok satar diye düşünüyorum, ama o fiyata verecekler mi???

Aracınız
Civic FC5 2018
Takip ettiğim bir İnstagram hesabına göre 1.5 atmosferik motorla gelmiş. Boyut olarak Civic’ten aşağı değil demişler.

Bu da demek oluyor ki 2022 Civic orta üst sınıfa, city de orta sınıfa konumlandırılacak.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Boyut olarak B + olsa bile malzeme kalitesi B seviyesinde kalacaktır diye düşünüyorum.Paket içeriğinde Honda sensing,yada standart olarak LED far , anahtar giriş çalıştırma olmaz ise Corolla daha mantıklı kalacaktır.Paket içeriğinin cezbedici olması bu noktada çok önemli diye düşünüyorum.Muhtemelen galeriler çoktan alışverişini tamamlamıştır ve 1 ay içinde 250 bin başlangıç seviyesi ile satışa koyacaklardır.Umarın bu duruma müsade etmez Honda Türkiye diyeceğim ama geçmişten günümüze tavrı malesef umut vermiyor bu noktada.Güzel bir donanım ile f/p aracı olabilir.Bekleyip göreceğiz.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FD6 2010
Daha öncede yazdığım gibi şimdiki Civic fiyatına bir kaç ay sonra City satacaklar. Yeni Civic de lamsmandan biraz uyguna çıkacak sonra bir iki ay içinde hooop direk 400 e oturacak.
Citye gelecek olursak executivesi güzel donanım olarak elegance çok boş.
Her ikisinde de arka tekerlekler hala kampana arka da davlumbaz bile yok. Ama keyless go gibi göze çarpan özellikleri güzel olmuş.
Taliant yada Efes alacağıma bunu bu fiyata alabilirsem hiç düşünmez gider City alırdım herhalde bildiğin biraz ufak fc5 gibi olmuş araç arka LED barlı stop lambaları karbon desen difüzörü filan dikkat çekici duruyor özellikle kırmızı rengi canlı canlı çok hoş geliyor insanın gözüne. Ben esas Ocak Şubat aylarını merak ediyorum esas piyasa o zaman başlayacak. Şuan yeni Civic yeni City yeni Accord filan bir iki ay lansman ayağına yıl sonuna kadar devam edecek bir furya var bakalım Ocak subat aylarında lansman işleri iyice bitince nasıl olacak fiyatlar hep birlikte izleyip göreceğiz.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Açıkça aracın fiyatı beklediğimden 20bin daha yüksek bu nedenle alıcı olarak listemden çıkardım, sonuçta bu B sınıfı altyapıda bir araç, istedikleri kadar donanımlı yapsınlar City'nin altyapısı hiçbir Civic'le kıyaslanamaz.
Bu araç sadece Honda markası altında sıfır sedan araca en uygun nasıl ulaşırım aracı olmuş.
Şahsi tercihim 230bine City yerine 170-180bine temiz bir FB7 veya 240-250 bandında Corolla Dream çok daha mantıklı.

Geri