Yeni Honda Civic FE Kasa

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Yanal görünüm olarak Fc5 ile kıyaslayınca bagaj kapağının uzunluğu birbirine çok yakın. Buna bağlı olarak en az fc5 kadar sedan bir araç olacak gibi görünüyor. Accord'a açıkçası çok benzetemedim. Ön ızgaralar ve farlar farklı gibi görünüyor. Zaten bu farklarda birbiri arasında belirleyici hatları oluşturuyor.
Ekli dosyayı görüntüle 260344
Arka stoplar accorda benziyor.

Aracınız
Civic FC5 2020
Farklı açılardan da fotolar gelmiş, bence bu fotoğrafa göre yeni Civic Accord'un biraz küçük versiyonu olacak gibi duruyor :unsure:
Özellikle ön panjur yapısı ile yan görünümü çok ciddi benziyor.

Ekli dosyayı görüntüle 260340
Ekli dosyayı görüntüle 260341
Ekli dosyayı görüntüle 260343
Ekli dosyayı görüntüle 260342
Özellikle B sütundan arkaya doğru tam küçük Accord olmuş.
FC5 ve Accord un cam yapıları zaten benzerdi ama bu kasada Accord a daha da benzemiş.
Anahatlar itibariyle hala sportifliğini koruyor gibi.
İnşallah yanında abisi Accord u da getirir

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Özellikle B sütundan arkaya doğru tam küçük Accord olmuş.
FC5 ve Accord un cam yapıları zaten benzerdi ama bu kasada Accord a daha da benzemiş.
Anahatlar itibariyle hala sportifliğini koruyor gibi.
İnşallah yanında abisi Accord u da getirir

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????
İnş getirir ama pek umudum yok, yine de artık Japon üretimlerin geleceğini düşünürsek olmazda diyemiyorum :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Bu haberde Yeni Kasa Civic'le ilgili aslında önemli bir bilgi var, Honda Civic Sedan'ın LPG'li versiyonu Japonya'da da üretilip Türkiye'ye gelecek :) Yani LPG li modeller serisi devam edecek. Umarım 1.5 Turbo motora LPG'li entegre edebilirler :) Ancak R16 atmosferik motor Yeni kasa Civic'te de aynen devam edebilir :unsure:

Üretimin japonya'da yapılmasının maliyet olarak artış değil azalış sağlayacağı belirtilmiş, bu koşullar gerçekleşirse mevcuttan daha yüksek kalitede benzer fiyatlara araç bulma şansımız olacak gibi görünüyor, inş bu durum doğru olur :)
Ayrıca haberden sanki Accord'un da gelme ihtimali var gibi bir durum var, umarım düşük vergi dilimi paketinde Accord'da gelir :)

Aracınız
Civic FC5 2018
Yanlış anlaşıldım,benim hatam?.
"Japonya üretimi Honda Civic kasa, hangi açıdan daha kaliteli olur?"diye soracaktım.
Şu açıdan sordum, japonya üretimi Mazda 3 araçlar Civic'ten daha kaliteli diyebilir miyiz trim anlamında,boya anlamında...

Aracınız
Önemli olan nerede üretildiği değil, neresi için üretildiği bence. Kaliteyi belirleyen unsur bu.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri