Yeni Honda Civic FE Kasa

Aracınız
Civic FC5 2020
Yeni kasa 2021 HRV tanıtıldı benim buradaki gönderilerim 2021 yeni Civic deki görseldeki çizimlerin iç konsol ve yeni direksiyon tasarım kısmını hatırlayan arkadaşlar olacaktır HRV de uygulamışlar sade olmuş ama ekranın konsoldan ayrı yukarda kalması şahsen sevmediğim bir görüntü bakalımIMG_2158.JPGIMG_2159.JPG

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Şanzıman seçenekleri nasıl bir bilgi var mı ?

Hocam
1.5 turbo cvt ve 1.5 cvt + hibrit olarak bekleniyor CİVİC LPG Lİ olarak da gelecek deniyor tabii birde CİVİC de 1.0 turbo manuel gelecek yüksek ihtimalle rakipler 1.0 turbo baya kullanmaya başladı vergi olayı malum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Otomobil tutkunları heyecan içinde yeni Honda Civic'i görmeyi beklerken seri üretim modelinin fotoğrafları Honda forumlarına sızdırıldı. Görünen o ki Honda, 11. nesil Civic'te sportiflikten çok şıklığa önem verecek.

Tarihler Kasım 2020’yi gösterirken Japon otomotiv devi Honda, en popüler otomobil modellerinden Civic’in 11. neslinin prototip tasarımını ilk kez göstermişti. 2022 Honda Civic prototipi ilk kez paylaşıldığında otomobilseverler karışık eleştirilerde bulundular ancak araç, çoğunlukla mevcut modele göre “daha az sportif” olmakla eleştirilmişti.

Bugüne geldiğimizde ise Civic11Forum’da, 11. nesil Honda Civic’in seri üretime girecek versiyonunu gösterdiği düşünülen yeni bir beyaz 2022 Honda Civic fotoğrafları ortaya çıktı. Geçtiğimiz yılın sonlarında gösterilen prototip ile büyük oranda benzer tasarıma sahip olan seri üretim modeli, yine bir Civic’ten çok “Accord” modeline benziyor.

Yeni Honda Civic’in tasarımını mevcut model ile karşılaştırdığımızda gövdenin daha basık ve daha uzun bir tasarıma sahip göründüğünü görüyoruz. Farların tasarımı, gövdeyle benzer bir şekilde daha ince ve uzun hale gelirken; yan “V” benzeri bir tasarıma sahip olan stopların tasarımı daha klasik bir hale getirilmiş.

Segmentinin en popüler sedanlarından biri olan Civic’in 10. nesli, spor otomobillere göz kırpan bir görünüme sahipti. Yeni nesil Civic’e baktığımızda ise daha sade, şık ve “oturaklı” bir görünüm sunuyor.

2022-Honda-Civic-Leaked-1-630x377.jpeg

2022-Honda-Civic-Leaked-2-630x443.jpeg

Kaynak: https://www.webtekno.com/2022-honda-civic-uretim-versiyonunun-fotograflari-sizdi-h107370.html

akif

0
Aracınız
Otomobil tutkunları heyecan içinde yeni Honda Civic'i görmeyi beklerken seri üretim modelinin fotoğrafları Honda forumlarına sızdırıldı. Görünen o ki Honda, 11. nesil Civic'te sportiflikten çok şıklığa önem verecek.

Tarihler Kasım 2020’yi gösterirken Japon otomotiv devi Honda, en popüler otomobil modellerinden Civic’in 11. neslinin prototip tasarımını ilk kez göstermişti. 2022 Honda Civic prototipi ilk kez paylaşıldığında otomobilseverler karışık eleştirilerde bulundular ancak araç, çoğunlukla mevcut modele göre “daha az sportif” olmakla eleştirilmişti.

Bugüne geldiğimizde ise Civic11Forum’da, 11. nesil Honda Civic’in seri üretime girecek versiyonunu gösterdiği düşünülen yeni bir beyaz 2022 Honda Civic fotoğrafları ortaya çıktı. Geçtiğimiz yılın sonlarında gösterilen prototip ile büyük oranda benzer tasarıma sahip olan seri üretim modeli, yine bir Civic’ten çok “Accord” modeline benziyor.

Yeni Honda Civic’in tasarımını mevcut model ile karşılaştırdığımızda gövdenin daha basık ve daha uzun bir tasarıma sahip göründüğünü görüyoruz. Farların tasarımı, gövdeyle benzer bir şekilde daha ince ve uzun hale gelirken; yan “V” benzeri bir tasarıma sahip olan stopların tasarımı daha klasik bir hale getirilmiş.

Segmentinin en popüler sedanlarından biri olan Civic’in 10. nesli, spor otomobillere göz kırpan bir görünüme sahipti. Yeni nesil Civic’e baktığımızda ise daha sade, şık ve “oturaklı” bir görünüm sunuyor.

Ekli dosyayı görüntüle 264451

Ekli dosyayı görüntüle 264452

Kaynak: https://www.webtekno.com/2022-honda-civic-uretim-versiyonunun-fotograflari-sizdi-h107370.html
Honda yeni civic'de sportif görünmek yerine corolla gibi ağır başlı olmayı tercih etmiş. Fc5 kasa daha agresif daha spor daha güzel bence. Yeni çıkacak civic ancak makyajdan sonra bir şeye benzeyecek anlaşılan.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu sefer @efsane190789 hocam haberi en hızlı yakalayan oldu :)
Yeni sızdırılan görselleri inceledim, sızdırılan materyaller anladığım kadarı ile Çin versiyonunun resimleri ve bilgileri.
Görsel olarak daha önce tanıtılan prototip ile nerdeyse birebir aynı şekilde üretime girmiş gibi görünüyor.

Jant ve aksesuar görselleri,
2022-honda-civic-sedan-civicxi-com-3-jpeg.221309

Ayrıca ilgili sitede teknik bir dokümanda mevcut, bu dokumanlardaki şasi kodu ifadesine göre yeni kasa Civic'in kasa kodu FE olarak görünüyor (sunulduğu pazara göre FE1, FE2, FE3 şeklinde olacaktır). Dokümandaki aracın kasa kodu FE1.
Ayrıca ön-arka aks mesafesi 2735 mm. ile nerdeyse D sınıfı araç seviyesine yaklaşmış.
Motor olarakta 1.5 Turbo güncelleme ile L15C8 koduna sahip görünüyor.

1615426318821.png

Ek olarak L15C7 kodlu farklı bir 1.5 motor bilgisi de gözüme çarptı, bg gücü 127 olarak görünürken torku 180 civarında görünüyor.
Belki ülkemizde LPGli olarak sunulacak yeni motor bu olabilir, bu tip görsellerde sızdırıldığına göre piyasaya sürülmesine çok vakit kalmadığı anlaşılıyor :)
1615475446931.png

Son düzenleme:
Ad Soyad
Aydın K.
Aracınız
Civic FC5 2018
Benim kendi zevk ve tercihlerime göre çok vasat gibi görünüyor bu sızdırılan görseller kadarıyla. Sanırım en iyi tasarım ödülünü Peugeot'a verirler gelecek sene.

Geri