ABS ışığı yanıyor marş basmıyor

Aracınız
Civic FB7 2016
merhabalar geçen haftalarda olan kış soğuklarında aracımı 2 hafta hiç kullanmadım fakat dün 10 dk çalıştırdım bir sıkıntı yaşanmadım ama bugün sabah erken saatlerde çalıştırmaya çalıştım ekranda abs ışığı yandı ve hiç bir şekilde marş almıyor bu neden kaynaklı olabilir yardımcı olurmusunuz.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Büyük ihtimal aküden kaynaklıdır. Fb7'de rölantide iken akü şarj olmuyor diye biliyorum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
hocam araç dün çalıştı bugün hiç bi şekilde marş basmıyor işte peki ben buna takviye yapsam çalışır mı ne yapmam lazım aküyü mü değiştirmem gerekli daha 5 sene bile olmadı
Aküden ise takviye edildiğinde çalışması lazım. 5 sene kullanım süresine çok iyi derim. Şu ana kadar 5 sene giden akü bana nasip olmadı. Akü garanti süreniz dolmuş. Önce takviye ile çalıştırın. Ardından sanayide elektrik ustasına gidip ölçüm yaptırın. İkinci durum şarj tutuyor mu diye kontol etsinler. Eğer şarj tutuyor ise 2-3 gün şarjda kalsın sizede geçiçi akü versinler. Yok bunlarda cevap vermiyor ise yeni akü alınması gerekiyor.

Aracınız
Civic FB7 2016
Aküden ise takviye edildiğinde çalışması lazım. 5 sene kullanım süresine çok iyi derim. Şu ana kadar 5 sene giden akü bana nasip olmadı. Akü garanti süreniz dolmuş. Önce takviye ile çalıştırın. Ardından sanayide elektrik ustasına gidip ölçüm yaptırın. İkinci durum şarj tutuyor mu diye kontol etsinler. Eğer şarj tutuyor ise 2-3 gün şarjda kalsın sizede geçiçi akü versinler. Yok bunlarda cevap vermiyor ise yeni akü alınması gerekiyor.
Anladım hocam saolasın araba 2016 model daha km 51,600 falan çok kullanmıyorum ondan dolayı bu kadar gitmiştir demek ki bilgi için teşekkür ederim

Aracınız
Arabaniz durdugu yerde calistirmayin ya radya ya da farlari acip 1500 d/dk olmasi lazim en az 20 dk bu sekilde calismasi lazim. En saglikli yontem cikip 10 km yurutmek. Lastikleriniz ayni noktaya basmaktan balanslarini kaybedebilir zamanla. Araciniza aslinda 5 10 calistirmak daha buyuk zarar verir daha oncede yazmistim. :) -soguk motorun asinmasi
-akunun harcadigi elektrigi yerine koyamasi ve zatiflamasi
-lastiklerin tellerinin zamanla bel verip hatta kirilip patlamasi.
Haftada bir kere kullanmaya calisin hic bir sey olmayacaktir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2016
t
Arabaniz durdugu yerde calistirmayin ya radya ya da farlari acip 1500 d/dk olmasi lazim en az 20 dk bu sekilde calismasi lazim. En saglikli yontem cikip 10 km yurutmek. Lastikleriniz ayni noktaya basmaktan balanslarini kaybedebilir zamanla. Araciniza aslinda 5 10 calistirmak daha buyuk zarar verir daha oncede yazmistim. :) -soguk motorun asinmasi
-akunun harcadigi elektrigi yerine koyamasi ve zatiflamasi
-lastiklerin tellerinin zamanla bel verip hatta kirilip patlamasi.
Haftada bir kere kullanmaya calisin hic bir sey olmayacaktir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
tamam hocam saolasın bugün bi takviye yapıp dolaşayım bakalım ne olacak

Geri