Acil Yardım

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar merhaba. 2012 fb7 aracımda atiker marka LPG mevcut. Aracım hem benzin hemde LPG yakmakta. Atiker bayine götürdüm ancak ayarların hepsinin normal olduğu benzin desteğinin kapalı olduğunu söyleyerek tekrar kalibrasyon yaptı. Tekrar yola çıktığımda ise 200 km yol yaptım 2 diş benzin eksildi ve yarım depo LPG tüketimi gerçekleşti. Bu konuda bilgisi olan var mı ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Çözümü yok hocam. 2-3 günde bir toplar kendini, benzin göstergesi esas yerine gelir. İçinize sinmesi adına LPG alimlarinda 10-15₺ benzin almanızı öneririm.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Bizim brc ler için bir parça var, o konulduğu zaman kontağı her kapatıp açınca benzin göstergesi gerçek değeri tekrar gösteriyor. Ancak atikerde var mı öyle bir parça ya da brc nin o bahsettiğim parçası atikere uyumlu mu bilmiyorum bir sormak lazım

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar merhaba. 2012 fb7 aracımda atiker marka LPG mevcut. Aracım hem benzin hemde LPG yakmakta. Atiker bayine götürdüm ancak ayarların hepsinin normal olduğu benzin desteğinin kapalı olduğunu söyleyerek tekrar kalibrasyon yaptı. Tekrar yola çıktığımda ise 200 km yol yaptım 2 diş benzin eksildi ve yarım depo LPG tüketimi gerçekleşti. Bu konuda bilgisi olan var mı ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Evet çözümü var. Bunun ismine Emülatör denir.
Emülatörün Türkçe karşılığı "uyutucu". Sıralı sistemlerden önce kullanılan 2. ve 3. nesil dönüşüm LPG sistemlerinde (Tek nokta enjeksiyonlu) benzin ECU' suna lambda sensörü ve enjektör sinyali sanki çalışıyormuşçasına sinyaller gönderen röle veya bobin kombinasyonundan oluşan elektronik parçalar.
Araç LPG ile çalışırken devreye girer, benzinde devreden çıkar.

En uygun fiyat bunu buldum. Tek noktalı olmasını öneriyorlar. Yanlış takılırsa arıza lambasını yakabilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Geri