Ağır bakım maliyeti ve kronik sorun...

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba değerli arkadaşlar. 2011 fd6, 120.000 km bir aracın A' dan Z'ye yapılacak tüm bakım, değiştirilecek parça vs.(kronik parça varsa dahil) ile bana masrafı ortalama ne olur? 260 bin liraya alsam sizce fiyat konusunda ne düşünürsünüz? Araç kaporta olarak hatasız...

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2020
Serviste en fazla 15 bin diye gözden çıkarın lakin bakımsız araba uzun vadede sürekli sorundur ona harcayacağız paraya temiz servis bakımlı bir araç bakım derim bulduğunuz aracında tramer kaydı varsa ve işlemler serviste yapıldıysa ağır bir kazası yoksa tamponu farını çamurluğu dert etmeyin kaza fotoğraflarını isteyin vs temiz şekilde alın

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Aynı aracı 2 sene önce yaklaşık 200.00 km'de aldım. 6 sene servis bakımlı ve 2. sahibinde de iki sene kaldıktan sonra bana geçti. Bu iki sene süresince yağ-filtre bakımları haricinde sadece bujileri ve V kayışı değişti. Triger zincir olduğu için endişelenmeye gerek yok, 500 bine kadar sorunsuz kullananlar var. Ön takım ve direksiyon akla gelen ilk masraf kalemleri, iyi kontrol edilmeli.

Son olarak fiyata gelirsek, piyasayı çok iyi takip etmeyen biri olsam da fiyat biraz yüksek geldi.

fd112

Özel Üye
Aracınız
Civic FD6 2012
öncelikle araç işi nasip, 1.olarak çok aşırı yüksek fiyatı, bu durgun ve paranın olmadığı zamanda aşırı fazla.2. olarak fd6 aracın kronik problemleri belli forumda ayrı bir başlık altında açık ve net yazılı.rutin olarak bakacağınız bakımlar motor sağ kulak,direksiyon arızası, düzenli buji değişimi şanzıman,fren ve motor yağ değişimi, motor soğutma su değişimi, alt takım ön-arka,vb. bakımları okuyun zaten anlayacaksınız.3. konu ise yakıt fiyatları bu halde iken fd6 kasa bir civic çok yakar şehir içi bu durumu da göz önünde bulundurun derim.aracın keyifli yanı efsane dizaynı ve minimum sorunlu şanzıman olması buda düzenli bakım ile ilgili malum sizde bilirsiniz. Kaporta çok temiz olabilir haklısınız ama civic araçlarda düzenli bakım ve yedek orjinal motor aksam parçaları çok önem arz etmektedir.Hayırlı alışverişiniz iyi akşamlar.

Aracınız
Civic FC5 2020
öncelikle araç işi nasip, 1.olarak çok aşırı yüksek fiyatı, bu durgun ve paranın olmadığı zamanda aşırı fazla.2. olarak fd6 aracın kronik problemleri belli forumda ayrı bir başlık altında açık ve net yazılı.rutin olarak bakacağınız bakımlar motor sağ kulak,direksiyon arızası, düzenli buji değişimi şanzıman,fren ve motor yağ değişimi, motor soğutma su değişimi, alt takım ön-arka,vb. bakımları okuyun zaten anlayacaksınız.3. konu ise yakıt fiyatları bu halde iken fd6 kasa bir civic çok yakar şehir içi bu durumu da göz önünde bulundurun derim.aracın keyifli yanı efsane dizaynı ve minimum sorunlu şanzıman olması buda düzenli bakım ile ilgili malum sizde bilirsiniz. Kaporta çok temiz olabilir haklısınız ama civic araçlarda düzenli bakım ve yedek orjinal motor aksam parçaları çok önem arz etmektedir.Hayırlı alışverişiniz iyi akşamlar.
Fc5 ile fd6 arasında yakıt farkı yok Hocam iki aracında sahibi olarak yazıyorum farkları donanım ve kasa atiklik konusunda fd6 ( oda aşırı fark edilecek şekilde değil )konfor ve ve yalıtım mevzusunda ise fc5 başka bir fark yok

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri