Airbag off hakkında

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar aracım 2012 model fb7 kasa ekranın yanında passenger yazan yerin altında of 2 işareti çıkıxor ne yapmam gerek

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Birde marş birincide almıyor ikincide alıyor sebep ne acaba.geç almasının
Aracı LPG vanasını kapatarak benzinde birkaç gün kullanın, benzinde sorun yaşamıyorsanız muhtemelen LPG regülatör contalardan hava sızması olabilir.
LPG'li 2012 Civiclerde zaman içinde görülebilen bir arıza.

mertk

0
Aracınız
Hocam o solda ki işaret arka koltuklardaki airbag leri gösteriyor olmasın ? Çünkü sağdaki işaretle aynı değil.
Örneğin Arka koltuklarda 1 kişi oturuyorsa emniyet kemerlerinin 3 tanesinden 1 tanesi koyu oluyor, sağ arkada da oturan var emniyet kemeri takılmalı gibisinden i-mid ekranında sessiz ikaz veriyor.
Acaba airbaglerde de oturan yok diye aktif etmiyor bununda uyarısını mı vermiş oluyor.

Şimdiye kadar hiç dikkat etmedim. Net olarakta bilmiyorum. Belki ufkumuzu açar diye bir yorum :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Konudaki temel soru için bende bugün dikkat ettim,
Sağ yolcu koltuğunda kimse bulunmazken araç ilk çalıştırıldığında 1 dk. civarı aşağıdaki resimdeki şekilde yanıyor. 1 dk.sonra ON yazısı sönüyor sadece PASSENGER AIRBAG yazısı kalıyor.
Eğer torpidonun sağından anahtarla airbagi kapatırsam sadece ON işaretinin yanındaki OFF işareti yanıyor ve OFF işareti sabit kalıyor.
Bu ekran yolcu airbag'in aktiflik durumunu bildiren bir gösterge diyebilirim. İşarete göre çocuk koltuğu monte iken ON kullanmayın simgesi de var zaten.251515

Aklınızda bulunsun araç göstergeleri genelde şu şekildedir.
Hehangi bir özellik aktif ise ( kullanıcının müdahale edebildiği) ve düzgün çalışıyor ise yeşil yanar.
Aktif olan düzgün çalışan ancak kullanıcının kontrolü dışında çalışan özelliklerin ışığı yanmaz.
Ama sürekli sarı yanarsa kontrol edin ,kısa süreli yanıp sönerse sistem kontrol ediliyor demek.
Kırmızı yanarsa arıza demek.
Resim attım arkadaşlar.birde araç hareket halindeyken ON sürekli yanması gerekiyor bildiğim kadarıyla doğrumu.benimki sönüyor

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Aracı LPG vanasını kapatarak benzinde birkaç gün kullanın, benzinde sorun yaşamıyorsanız muhtemelen LPG regülatör contalardan hava sızması olabilir.
LPG'li 2012 Civiclerde zaman içinde görülebilen bir arıza.
Kontakta geç kavrama sorunu bende de vardı arkadaşımızın da dediği gibi regülatör arızası, diyafram tamiri yapılıyor 350 TL. Ondan sonra bidaha kesinlikle geç çalışma olayını tekrarlamadı.

STV100-3 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri