Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
sivas yozgat kayseri bölge bayii varmış sivasta. Bugun 55 amper olanı ile degistim. Eskisini de aldılar kaça saydılar bilmem 310 tl ödedim 3 taksitle. Bu arada özellikle sivas gibi kış memleketlerinde akünün marş basma gücü önem arzediyor soğuk havalarda disarda bekleyen araclar icin. Orijinalinde 430 olan değer 55 amper olanda 480 e çıkmış durumda. Yeterli midir bilmem ama 55 amperlik olanı uygun civicler için. Yetecek başka çare yok. Dedimki neden civic 55 lik değilde 47 lik kullanıyor? Toplu alim yaptığını illaki kar kaygısı güdeceğini söylediler. 55 amperin gayet güzel iş göreceğini belirttiler.
Bende mutlu 55 var. -13 te 4 gün yatan araç tek marşta çalıştı. Yaza göre süre artıyor. Bu soğukta direk çalışmasına dua ediyorum.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

sivas yozgat kayseri bölge bayii varmış sivasta. Bugun 55 amper olanı ile degistim. Eskisini de aldılar kaça saydılar bilmem 310 tl ödedim 3 taksitle. Bu arada özellikle sivas gibi kış memleketlerinde akünün marş basma gücü önem arzediyor soğuk havalarda disarda bekleyen araclar icin. Orijinalinde 430 olan değer 55 amper olanda 480 e çıkmış durumda. Yeterli midir bilmem ama 55 amperlik olanı uygun civicler için. Yetecek başka çare yok. Dedimki neden civic 55 lik değilde 47 lik kullanıyor? Toplu alim yaptığını illaki kar kaygısı güdeceğini söylediler. 55 amperin gayet güzel iş göreceğini belirttiler.
Aküler çok zehirli bileşenler içerdiği için kanun gereği eski akünün teslim edilmesi gerekiyor. O nedenle eski aküyü sizden almışlardır.

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Kışı atlatacakmı diye inat ettim ama dün akşam çalışmayınca FB7 Civic aracıma 360 tl Mutlu 55 amper akü bugün taktırdım. İnegöldeki firma sağolsunlar aradım eve gelip taktılar.

Teyp power tuşuna uzun basınca devreye girdi ekran parlaklık ayarını yaptım ve saat ayarını yaptım.

Akü sonrası acaba başka bir işlem yapmak gerekirmi.?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Kışı atlatacakmı diye inat ettim ama dün akşam çalışmayınca FB7 Civic aracıma 360 tl Mutlu 55 amper akü bugün taktırdım. İnegöldeki firma sağolsunlar aradım eve gelip taktılar.

Teyp power tuşuna uzun basınca devreye girdi ekran parlaklık ayarını yaptım ve saat ayarını yaptım.

Gerek olmaması lazım :unsure:

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar 2013 aracımda 47 ah akü var. sanırım hiç değişmedi. Bu soğuklardan sonra çok nazlı çevirmeye başladı marşı. Ölçtürdüm marş esnasında 8.5 amper çıktı. değişmesi gerek dediler. Sorum şu.. Aküyü değiştirmek için aracın elektroniğinde dikkat edilmesi gereken birşey var mı. yani özel bir yetenek gerektiriyor mu? kendim değiştirebilirmiyim? bir de yine 47 ah akü mü almalıyım. teşekürler

Aracınız
Civic FB7 2013

55 amper akü sığdımı akü yatağına?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar 2013 aracımda 47 ah akü var. sanırım hiç değişmedi. Bu soğuklardan sonra çok nazlı çevirmeye başladı marşı. Ölçtürdüm marş esnasında 8.5 amper çıktı. değişmesi gerek dediler. Sorum şu.. Aküyü değiştirmek için aracın elektroniğinde dikkat edilmesi gereken birşey var mı. yani özel bir yetenek gerektiriyor mu? kendim değiştirebilirmiyim? bir de yine 47 ah akü mü almalıyım. teşekürler
8.5 amper değilde voltajdan bahsediyorsunuz muhtemelen, 12 V altında akü niteliğini kaybetmeye başlamış kabul ediliyor.
FB7 için normalde ekstra bir durum yok, belki yakıt değerleriniz silinebilir ancak eski aküyü çıkardıktan sonra mümkün mertebe hızlıca yeni akünün takılıp kutup başlarının takılması tavsiye edilir. FB7lerde teyp kodu yoktur, Aküyü bağladıktan sonra Teyp'in açma kapama tuşuna basılı tutarak tekrardan aktif edebilirsiniz (Orjinal Teyp için konuşuyorum).
Akü olarakta konuyu incelerseniz genelde Mutlu'nun 55Ah'lık Dar Düz tipi aküsü FB7lere tam uyumlu ve yuvasına tam oturuyor, birçok akücüde bu aküyü biliyor zaten.
Kendimde Mutlu 55Ah akü kullanıyorum ve birkaç araç soğukta bekledikten sonraki marşının eskisine göre daha rahat olduğunu hissediyorum.

Aracınız
10v altına inerse değişim gerekiyor. Akü alt tablası büyük olmadığından dar ince 55a mutlu var. Yada gene 45a varta var. 55a mutlu alın derim.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri