Anahtar ışığı yanıp sönüyor

Merhaba arkadaşlar, 2009 yeni kasa city aracım da bir ariza oluştu 3 haftadır çözemedim. Sabah marşı basılı tutunca arac bazen çalışıyor bazen de ariza ışığı yanip sönmeye başlayıp ariza lambasi yanıyor. Bu durumda anahtarı çıkarıp tekrar takınca marşa basıyorum çalıştırıyor. Ariza lambasi söndüğünde yine aynı şey yaşanıyor. Bazen de yolda devirdeyken arac 1 sn silkeleyip kaldığı yerden yola devam ediyor. Bir anahtar yapıldı ama sorun çözülmedi.p1659 arizasi yazıyor. Enjeksiyon pompası kontrol modülu diye acaba orası ile ilgili olabilir mi? Yetkili servisten 10 gün sonraya randevu aldım. Başına gelen oldu mu

SM-A525F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

> Geçmiş olsun. Yeşil anahtar immobilizerden kaynaklıdır. Anahtarı tam okumuyor olabilir. Arıza kodu ise daha farklı bir durum. Yolda gider iken silkeleme ise lpg ayarı, bobin ve bujiler gözden geçirilmelidir.

P1659 HONDA - Elektronik Gaz Kelebeği Kontrol Sistemi Kontrol Rölesi KAPALI Arıza

Olası nedenler

Arızalı Elektronik Gaz Kelebeği Kontrol Sistemi (ETCS) Rölesi

Elektronik Gaz Kelebeği Kontrol Sistemi (ETCS) Röle kablo demeti açık veya kısa devre

Elektronik Gaz Kelebeği Kontrol Sistemi (ETCS) Röle devresi zayıf elektrik bağlantısı

Arızalı Güç Aktarma Organı Kontrol Modülü (PCM)

P1659 Honda Açıklama

Güç Aktarma Organı Kontrol Modülü ( PCM ), gaz kelebeği valfinin açılmasını kontrol eder. Sistem, gaz kelebeği ayar elemanını, gaz kelebeği valfini, Gaz Kelebeği Konum (TP) sensörleri A ve B'yi, Gaz Pedalı Konum (APP) sensörünü, Elektronik Gaz Kelebeği Kontrol Sistemi (ETCS) kontrol rölesini ve PCM'yi içerir . APP sensörü, sürücü gaz pedalına bastığında gaz pedalının açılma değerini belirlemek için gaz kablosu aracılığıyla çalıştırılır. Gaz pedalı açma değeri, APP sensöründe bir sinyale dönüştürülür ve hedef konumu hesaplamak için PCM'ye iletilir . PCM alınan sinyale göre gaz kelebeği valfi hedef konumunu belirler ve gaz kelebeği valfini hedef konuma hareket ettirmek için gaz kelebeği ayar elemanını çalıştırır. Gerçek gaz kelebeği konumu, TP sensörü A (gaz kelebeği gövdesine takılı) tarafından belirlenir. ETCS kontrol rölesi kapatıldıktan sonra ayarlanan bir süre boyunca ETCS kontrol rölesinden IG1ETCS terminaline voltaj uygulandığında, PCM ETCS kontrol rölesi güç anahtarında bir arıza tespit eder ve bir DTC kaydedilir.

Merhaba arkadaşlar, 2009 yeni kasa city aracım da bir ariza oluştu 3 haftadır çözemedim. Sabah marşı basılı tutunca arac bazen çalışıyor bazen de anahtar ışığı yanip sönmeye başlayıp ariza lambasi yanıyor. Bu durumda anahtarı çıkarıp tekrar takınca marşa basıyorum çalıştırıyor. Ariza lambasi söndüğünde yine aynı şey yaşanıyor. Bazen de yolda devirdeyken arac 1 sn silkeleyip kaldığı yerden yola devam ediyor. Bir anahtar yapıldı ama sorun çözülmedi.p1659 arizasi yazıyor. Enjeksiyon pompası kontrol modülu diye acaba orası ile ilgili olabilir mi? Yetkili servisten 10 gün sonraya randevu aldım. Başına gelen oldu mu

Geri