Anahtar yere düşürme ve kapı kilitmeme sorunu

Aracınız
Civic FC5 2020
Selam arkadaşlar anahtarsız giriş-çıkış be çalıştırma olan aracımın anahtarını düşürdüm bugün ve olaydan hemen sonra kapılarını kilitlemedi. Neyse unutmuştum, bugünyine araçtan çıktım bagajdan bişeyler alıp çılarken tekrar kilitlemedi.
Yaklaşıp kapıyı açtıpımda açıyor ama veya çalıştırmada sorun yok.her iki defa yaptığında da aracı çalıştırıp çıkınca kilitledi.
Sizce anahtar bozuldumu yoksa pilini değiştirmelimiyim denk mi geldi acaba
Ayrıca araç kaskolu anahtar düştüğü için değişim talep edebilirmiyim anahtar klozu mevcut

Mate 20 pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun. Anahtarın çipi sağlam. Düşme esnasında kartın lehimleri kırılmış veya yamulmuş olabilir. Lehimler tazelenir. Olayda bir temassızlık var. Pil bağlantı yerlerinide bir baktırın. Garantiden pek değişeceğini sanmıyorum. Direkt kullanıcı hatası derler.

Aracınız
Civic FC5 2020
Teşekkür ederim. garantiden değiştirme talebinde bulunmam zaten ben düşürdüm,haksız kazanç olur. Sadece kaskoda klozu var acaba karşılarmı diye merak ettim sonuçta kaza yapınca da ödüyor anahtarı da kaza ile düşürdüm mantığı ile.
Az önce denedim giriş, çalıştırma ve çıkış kilitmeyi sorunsuz yaptı anahtarı düşürmeden önce telefonla yanyana koymuştum yolcu koltuğuna o şekilde 10 dk kadar kaldı. Kullanım kitapçığını okudum telefonla yanyana koymayın yazıyordu. Bundan sebep mi yoksa arıza mı halen emin olamadım.sorun devam ederse pil değişip deneyecem yine olmazsa içini açıp kontrol edecem artık. Tekrar teşekkür ederim
Geçmiş olsun. Anahtarın çipi sağlam. Düşme esnasında kartın lehimleri kırılmış veya yamulmuş olabilir. Lehimler tazelenir. Olayda bir temassızlık var. Pil bağlantı yerlerinide bir baktırın. Garantiden pek değişeceğini sanmıyorum. Direkt kullanıcı hatası derler.

Aracınız
Civic FC5 2020
WAL'ı açıp kapatın daha sonra kumanda ile aracı açıp kitleyin daha sonra anahtarı cebinize koymadan tekrar deneyin
Kitapçıktaki bu kısmı mı kasdediyorsunuz acaba?aktifleştirme için wal ı ekrandan kapatıp açarım. Kitapçığa göre en alttaki satırlarda 1.5 metreden fazla kumandayla uzaklaşın diyor sonra herhangibir kapıyı açın diyor. Uzaklaşınca nasıl açacam kapıyı. anahtarı uzağa bırakıp mı açmalıyım kapıyı yoksa uzaklaşıp anahtarlamı geri gelip kapıyı açayım saçma bir anlatım yapmışlar buradaScreenshot_20210623_171140_com.mobisystems.editor.office_registered_edit_103146665441031.jpeg

asiran

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Wal'ı açıp kapattıkan sonra arabanın yanında kumandada bulunan açma kapama tuşları ile açıp kapatın. Sonra anahtar elinizdeyken tuşa basmadan anahtarsız giriş yöntemiyle kapıyı açın biraz zaman geçtikten sonra kapatıp uzaklaşın. ardı ardına bip bip bip sesi gelirse 2-3 kere kitleyene kadar deneyin

Geri