Arabanın geç calismasi

Aracınız
Civic FD6 2009
İyi akşamlar arkadaşlar Honda Civic 2009 model aracım 2 gündür bazen tek marşta almıyor bazen uzun marşda çalışıyor gazı pompalayip baya uzun marş da alıyor neden kaynaklanır acaba sürekli yapmıyor bunu bugün aküyü ölçdurdum yükte 10.0 değer çıkıyor daha 3 aylık bir akü varta marka yer olarak ağrı dayım

İyi akşamlar arkadaşlar Honda Civic 2009 model aracım 2 gündür bazen tek marşta almıyor bazen uzun marşda çalışıyor gazı pompalayip baya uzun marş da alıyor neden kaynaklanır acaba sürekli yapmıyor bunu bugün aküyü ölçdurdum yükte 10.0 değer çıkıyor daha 3 aylık bir akü varta marka yer olarak ağrı dayım
Hocam merhaba hayırlı akşamlar. 10 olması sanki düşük gibi 11-12 lerde olması gerekiyor.
Ayrıca ateşleme bujilerinin- bobinlerinin marş motorunun ve kömürlerinin kontrolü sağlanması gerekmektedir. Yakinlarinizda varmıdır Honda araçlara eli yatkın yada yetkili servis bilmiyorum ama ilerleyen günlerde cogala bilir. Gostermenizde fayda var.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Buji bobin sıfır yeni marş dinamosu nakimida yeni yapıldı
Hangi bakımlarinin yapıldığını bilmemekle beraber olası sorunları yazdım hocam.
Bunlarla beraber buji kablosunda yıpranma veya enjektörlerin tıkanması da olabilir. Size her halükarda servis yolu gözükmekte malesef.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız ile ilgili detay verirseniz tahminde bulunabilirim.....Yaş km bulunduğunuz yer...marka model...ne tür bakımları yaptınız...aracın yakın zamanda değişen parçaları vs.gibi

Son karar tabiki sizin. Saygılar

Geri