Arabayı yıkarken Boya kalkması

Aracınız
selamlar..benim aracımda da yeni farkettim ama bayağı boya dökülmesi olmuş ..2016 model elegans..özellikle tavan çıtasının yanında bayağı dökülmeler olmuş..nasıl yapbilrim..servise mi gitmeliyim yoksa esnaftan mı boyatayım bilemedim..daha önce bu durumla karşılaşan arkadaş var mı? özellikle plastik aksamdan boya kalkmalarına çok rastladım da benim ki tavan ve arka cam kenarı ve benzin kapağında ..ne yapmalıyım sizce? teşekkürler.

Ekli dosyalar

• photo_2022-04-25_11-32-10.jpg
    photo_2022-04-25_11-32-10.jpg
    168.3 KB · Görüntüleme: 82
  • photo_2022-04-25_11-32-13.jpg
    photo_2022-04-25_11-32-13.jpg
    126.9 KB · Görüntüleme: 82
  • photo_2022-04-25_11-32-20.jpg
    photo_2022-04-25_11-32-20.jpg
    48.6 KB · Görüntüleme: 81
  • photo_2022-04-25_11-32-23.jpg
    photo_2022-04-25_11-32-23.jpg
    123.6 KB · Görüntüleme: 80

Turbey

0
Aracınız
Benim 2013 fb7 de var ben rötuş boya aldim kendim yaptim ama kotu bir olay can sıkıcı

Ad Soyad
Yunus Emre
Aracınız
Civic FE1 2021
selamlar..benim aracımda da yeni farkettim ama bayağı boya dökülmesi olmuş ..2016 model elegans..özellikle tavan çıtasının yanında bayağı dökülmeler olmuş..nasıl yapbilrim..servise mi gitmeliyim yoksa esnaftan mı boyatayım bilemedim..daha önce bu durumla karşılaşan arkadaş var mı? özellikle plastik aksamdan boya kalkmalarına çok rastladım da benim ki tavan ve arka cam kenarı ve benzin kapağında ..ne yapmalıyım sizce? teşekkürler.

Fotoğraflarda boyatmaya gerek duyulmuyor gibi gözüküyor rötuş işe giderilebilir bölge olarakta göz önünde olan bölgeler değil ama biran önce gidin tavsiyem esnafa gidin önce kaportacıy gösterin rötuş ile kurtarabilirmiyiz diye fikir alın servise giderseniz o bölgelerin tamamını boyarlar ama fotoğraflarda rötuş kurtarır gibi duruyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Arkadaşlar beyaz renk araçlarda su bazlı boya olduğu için ekstra bir katman olmadan çıkıyor, diğer renklerde ise ekstra olarak son bir kat daha atılıyor, parlaklık ve renk için, beyaz renk aracı olan veya alan, alacak olan arkadaşlara tavsiyemdir seramik kaplama yaptırtın. Seramik en azından 10H gibi bir boya kalınlığı ve sağlamlığı veriyor özellikle beyaz araçlara tavsiyemdir. Eğer mümkünse ilk kat seramikten 1-2 hafta sonra bir kat daha yaptırmanız o zaman taş izlerine de dayanıklı bir boyanız oluyor.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Çok can sıkıcı bir durum hocam. 6 yaşında bir aracın boyası folyo kaplama gibi dökülüyorsa yazıklar olsun Honda'ya. Bunların hakkı aslında mahkemeye vermek. Ancak ülkemizde hukuki süreçler uzun yıllar aldığı için hiçbirimiz uğraşmak istemiyoruz. Mahkemede haklı bile çıksanız servis bu bölgeleri boyayacak ve orjinal olan bölgeler boyalı damgası yiyecek. Yine zararlı çıkan son kullanıcı olacak. Sonuç olarak ben olsam önce servise gidip problemi kayıt altına aldırırım ve Honda Türkiye'ye raporlamalarını talep ederim. Honda'dan gelecek olan cevaba göre de aksiyon alırım.

Aracınız
Çok can sıkıcı bir durum hocam. 6 yaşında bir aracın boyası folyo kaplama gibi dökülüyorsa yazıklar olsun Honda'ya. Bunların hakkı aslında mahkemeye vermek. Ancak ülkemizde hukuki süreçler uzun yıllar aldığı için hiçbirimiz uğraşmak istemiyoruz. Mahkemede haklı bile çıksanız servis bu bölgeleri boyayacak ve orjinal olan bölgeler boyalı damgası yiyecek. Yine zararlı çıkan son kullanıcı olacak. Sonuç olarak ben olsam önce servise gidip problemi kayıt altına aldırırım ve Honda Türkiye'ye raporlamalarını talep ederim. Honda'dan gelecek olan cevaba göre de aksiyon alırım.
evet çok ama çok can sıkıcı.. inanın ki çok sevdiğim arabamdan buz gibi soğudum.. bu ne rezallettir arkadaş ..Hondaya gitmeyi düşünmüyordum ama dediğiniz gibi gitmek gerekiyor..belki biraz da onların canı sıkılır.. tavsiyen için çok teşekkürler

Son düzenleme:
Aracınız
Fotoğraflarda boyatmaya gerek duyulmuyor gibi gözüküyor rötuş işe giderilebilir bölge olarakta göz önünde olan bölgeler değil ama biran önce gidin tavsiyem esnafa gidin önce kaportacıy gösterin rötuş ile kurtarabilirmiyiz diye fikir alın servise giderseniz o bölgelerin tamamını boyarlar ama fotoğraflarda rötuş kurtarır gibi duruyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
üstadım rötüş da yapılsa tam da boyansa arabaya boyalı muamelesi yapılacak artık..bizim esnafımız da binicimiz de aynı..hep bir kuruş düşürmenin fiyatı öldürmenin peşinde..tavsiyen için çok teşekkür ederim.

Ad Soyad
isa satar
Aracınız
Civic FE1 2021
yıkama konusunda önceki beyaz renk astramda başıma aynı olay geldiği için ben de korkuyordum ve sonraki seferlerde shelldeki tünel yıkamaya soktum hep. tünel yıkamada yüksek basınçlı su kullanılmadığı için güven verdi. şimdi ise sıfır hondamı tünel yıkama önermiyorlar kılcal çizik oluşmasın diye süngerle yıkatacakmışım. süngerle yıkayanlar da basınçlı su kullanıyor. kendim yıkayacak vaktim de yok. shellin tünel yıkamasına soksam aracı çok mu zarar verir sizce?

Geri