Araç Kamerası İçin Çakmaklığı Kontakdan Ayırmak

Selam İyi Bayramlar 2013 fb7 aracım için araç içi kamera aldım , hareket sensörlü olduğu için park halindede kayıt yapmasını istiyorum ama çakmaklık kontağa bağlı olduğundan kontağı kapatınca çakmaklıkda iptal bunu kontakdan nasıl ayırırım bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Selam İyi Bayramlar 2013 fb7 aracım için araç içi kamera aldım , hareket sensörlü olduğu için park halindede kayıt yapmasını istiyorum ama çakmaklık kontağa bağlı olduğundan kontağı kapatınca çakmaklıkda iptal bunu kontakdan nasıl ayırırım bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

Hocam sigorta kutusundan kontak kapalıyken bile elrktik olan bi sigorta bulup ordan kameranın çakmagına hat çekin işiniz çözülür yada direk aküden bi hat almanız lazım. Yanlız şöyle bir durum var eger araca sürekli biniyorsanız sorun yok ama 4-5 günde bir marş yapıyprsanız akünüz dayanmayacaktır ben birkaç defa akü bittiği şçin yolda kaldım park modunu kullanmıyorum o günden beri

Hocam sigorta kutusundan kontak kapalıyken bile elrktik olan bi sigorta bulup ordan kameranın çakmagına hat çekin işiniz çözülür yada direk aküden bi hat almanız lazım. Yanlız şöyle bir durum var eger araca sürekli biniyorsanız sorun yok ama 4-5 günde bir marş yapıyprsanız akünüz dayanmayacaktır ben birkaç defa akü bittiği şçin yolda kaldım park modunu kullanmıyorum o günden beri

Hocam aracı çok aktif kullanmıyorum kamerayıda sırf alma sebebim park halinde iken güvenli olması 5 volt elektrik çekiyor 2 günde 10 dakika çalıştırıyorum olduğu yerde buna rağmen akü bitme yaparmı , birde başka bir forumda okudum çakmaklık sigortasını ters takınca çakmaklık kontak kapalıyken aktif oluyormuş yalnız bu hangi araç modeli için bilemedimde ,sigortanın neresini ters takıcam anlamadım gitti sağada çevirsen atnı solada çevirsek aynı IMG_5308.JPG

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Hocam aracı çok aktif kullanmıyorum kamerayıda sırf alma sebebim park halinde iken güvenli olması 5 volt elektrik çekiyor 2 günde 10 dakika çalıştırıyorum olduğu yerde buna rağmen akü bitme yaparmı , birde başka bir forumda okudum çakmaklık sigortasını ters takınca çakmaklık kontak kapalıyken aktif oluyormuş yalnız bu hangi araç modeli için bilemedimde ,sigortanın neresini ters takıcam anlamadım gitti sağada çevirsen atnı solada çevirsek aynı Ekli dosyayı görüntüle 252840

O zaman akü sorunu olmaz. Siortada ters düz yok en azından bizim araçlarda. Arac kontrol kalemi ile kontakda anahtar yokken hangi sigortada akım varsa ondan bi hat çekin kameranın çakmak ucuna baglayın. Ben kendi aracımda voltaj regülatörü ile 5 v a düşürüp o şekilde bagladım

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Böyle bir aparat bulursanız daha kolay olur işiniz
TRY 2.66 16% İndirim | 12 V Sigorta Tutucu Ekle-a-devre DOKUNUN Adaptörü Mikro Mini Standart ATM APM Bıçak Otomatik Sigorta ile 10A ile Bıçak Araba Sigorta tutucu

Oda baya teferruatlı gelmesi ben bu çakmaklığı kontakdan ayırmak için bi elektirikciyle konuşuyum bilgi alıyım onun harici kablo çekmek falan beceremem teşekür ederim yorumlarınız için

Geri