Araç yıkama ürünleri öneriniz

Aracınız
Civic FC5 2018
İyi günler
Araç için yıkamacılara kendi malzemelerini kullandıranlar olduğu öğrendim. Bende böyle bir ürün seti oluşturmak istiyorum.
aracıma kaliteli seramik kaplama ve kaput çamurluk filmi yaptırdım. Yapılan işlemlere zarar vermeyen güçlendiren ürünler önerebilir misiniz? Şampuan hızlı cila deli koltuk bakım malzemeleri vs.

DMR

Özel Üye
Ad Soyad
Alper D
Aracınız
Civic FC5 2020
Boyakoruma.com dan aldiginiz tum urunleri rahatlikla kullanabilirsiniz sampuan ph notr olacak, sonax urunleride gayet kalitedir, uzun yillardir kullaniyorum. Birde hondalarin boyasi ince buyuzden yikamacilar basincli su tabancasini yakindan kullanirlarsa yalniz seramik kaplama degil boya bile kalkiyor.

Ad Soyad
Arif SERÇEOĞLU
Aracınız
Civic ES7 2004
Ben 4 yıldan fazladır NEWMİX(yerli bir firma) markasının tüm ürünlerini kullanıyorum N11 üzerinden sipariş veriyorum. İnstagram ve YouTube'tan sayfalarını takip edip detaylı videolarını izleyip görebilirsiniz.. Fiyat performans olarak çok kaliteliler..

EVR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Boyakoruma.com dan aldiginiz tum urunleri rahatlikla kullanabilirsiniz sampuan ph notr olacak, sonax urunleride gayet kalitedir, uzun yillardir kullaniyorum. Birde hondalarin boyasi ince buyuzden yikamacilar basincli su tabancasini yakindan kullanirlarsa yalniz seramik kaplama degil boya bile kalkiyor.
Aracı tek bir yerde yıkatıyorum ve arabanın seramikli fln olduğunu söyledim. İş sadece malzemede kaldı. Teşekkür ederim ürünleri inceleyeceğim

Ad Soyad
Timur.S
Aracınız
Civic FE1 2021
arkadaşlar oto cilalama konusunda paylaşmak istediğim bir detay var oda oto şampuanı.

1) Cila (ingilizce adıyla wax) yaptınız (1-2 ay) koruyacak değilmi?
2) yada daha koruyu olan farklı bir cila türü (ingilizce adıyla sealant) yaptınız (6ay) koruyacak değilmi?
3) yada en koruyucu olan seramik veya nano yaptırdınız (1-2 sene) koruyacak değilmi?

Hayır düzgünce yıkama yaptırmadığınız sürece bırakın birkaç sene yada ay geçmesini henüz 2inci yıkamada bile tamamı kuvvetle muhtemel çöpte

A) petrollerde kullandığınız sabun endüstriyel sabun ve akıl almaz derecede aşındırıcı, direkt korumanızı silip süpürüyor
B) çoğu oto yıkamacıda yine benzer aşındırıcılıkta sabun kullanıyor (çok bilinçli ve genelde premium olmayanlar hariç)
C) var sayalımki aracınızda şeffaf folyo var o durumda bu kullanacağınız ürünler kat ve kat dahada önem kazanıyor.

folyoda kullanılacak sabun,oto şampuan yada cilada petrol bazlı (kerosene,naphta) ürünler, aşınıdırıcı solvent veya inceltici var ise folyonun en temel korucuyu maddesi üretanı çöpe atmak, su sızdırmazlığını bozmak,kendini tamir etme özelliğini yitirme ve sararmasını inanılmaz derecede hızlandırma demektir.

bu sebeble eğer herhangi bir koruma,cila vs yapacaksanız muhakak kaliteli bir oto şampuan,bilinçli bir yıkamacı kullanıyor olmanız çok önemli.

Ad Soyad
AZİZ MURAT DİNÇER
Aracınız
Civic FC5 2021
bende seramik vs yok. o halde bile direkt yıkamacı şampuanı yada jetonlu makina şampuanı kullanmıyorum. Sıfır PH ve zararlı maddeler içermeyen cilalı oto şampuanı ile elde sünger vb ile yıkıyorum. arada bir de Turtle'ın teflon kaplamalı cilasını sürüyorum. çok işe yarıyor mu bilmiyorum :D
Bir de yıkarken durulayınca üzerinde henüz su var iken hızlı cila (su gibi spreyli) sıkıyorum üzerine. Sonra kurulama yapıyorum. Ve artık yağmur yağabilir :)

Ad Soyad
Timur.S
Aracınız
Civic FE1 2021
bende seramik vs yok. o halde bile direkt yıkamacı şampuanı yada jetonlu makina şampuanı kullanmıyorum. Sıfır PH ve zararlı maddeler içermeyen cilalı oto şampuanı ile elde sünger vb ile yıkıyorum. arada bir de Turtle'ın teflon kaplamalı cilasını sürüyorum. çok işe yarıyor mu bilmiyorum :D
Bir de yıkarken durulayınca üzerinde henüz su var iken hızlı cila (su gibi spreyli) sıkıyorum üzerine. Sonra kurulama yapıyorum. Ve artık yağmur yağabilir :)

en güzel senaryo:

1) komple araç folyo kaplaması (yada minimumda ön 4 parça)
2) bahsi geçen folyonun üzerine seramik (baya iddialı oluyor ama dediğim gibi en iyisi bu ve bilinçi insanlar,yurtdışında profosyonellerin başvurduğu yol bu)
3) bunlara ek yıkamalarda oto şampuan ve zaman zaman hızlı cila (ppf yani folyoya uygun) ve yine zaman zaman xpel renew gibi folyoyu tazeleyecek bir uygulama

millet bu binlerce tutar sanıyor ama çok iyi F/P ürünleri mevcut git abi Gsuite folyo kullan ön 4 parça folyo yap bugün rakamıyla 6-7bin tl buna ek kendin xpel seramik temin et folyo dahil tüm araca uygulat 4bin daha= 11bin tlye aracı inanılmaz şekilde korumuş olursunuz,taş,zift,kuş pisliği vs geçtim folyo okadar dayanıklıki kaza anında bile aracı ciddi anlamda koruyor çok gördüm ah araç gitti dediğim kazalardan folyoyu sökünce en ufak çizik olmadığını..

ama sizin kendi durumunuzda (seramik veya korumasız) yaptığınız en güzeli,bravo şaka maka. petrollerden uzak durun derim açıkcası bildiğin asit abi o sabunlar.

Ad Soyad
İlyas Aksoy
Aracınız
Civic FC5 2021
Bende alalı iki yıl oldu. Seramik kaplama kalmış mıdır bilmiyorum.

Ad Soyad
Timur.S
Aracınız
Civic FE1 2021
Bende alalı iki yıl oldu. Seramik kaplama kalmış mıdır bilmiyorum.

çok tecrübeliyseniz anlamak kolay ama değilseniz bir uzmana göstermekte fayda var.

1) suyu aynı cilalı araç gibi tutuyormu,biriktiriyormu (internetde wax water beading diyin anlarsınız)
2) boya temizken çok yumuşak,pürüzsüz ipekimsimi yoksa sert ve zımparamsımı?
3) araç çamur ve ağır pisliktendeyken değilde kendisi temizken hafif yağmurlarda üzerine bakın tozlar aracın boyasındamı yoksa boyanın üzerindeki su taneciklerin içine hapis olmuş şekilde boyadan uzaktamı.

Ad Soyad
AZİZ MURAT DİNÇER
Aracınız
Civic FC5 2021
en güzel senaryo:

1) komple araç folyo kaplaması (yada minimumda ön 4 parça)
2) bahsi geçen folyonun üzerine seramik (baya iddialı oluyor ama dediğim gibi en iyisi bu ve bilinçi insanlar,yurtdışında profosyonellerin başvurduğu yol bu)
3) bunlara ek yıkamalarda oto şampuan ve zaman zaman hızlı cila (ppf yani folyoya uygun) ve yine zaman zaman xpel renew gibi folyoyu tazeleyecek bir uygulama

millet bu binlerce tutar sanıyor ama çok iyi F/P ürünleri mevcut git abi Gsuite folyo kullan ön 4 parça folyo yap bugün rakamıyla 6-7bin tl buna ek kendin xpel seramik temin et folyo dahil tüm araca uygulat 4bin daha= 11bin tlye aracı inanılmaz şekilde korumuş olursunuz,taş,zift,kuş pisliği vs geçtim folyo okadar dayanıklıki kaza anında bile aracı ciddi anlamda koruyor çok gördüm ah araç gitti dediğim kazalardan folyoyu sökünce en ufak çizik olmadığını..

ama sizin kendi durumunuzda (seramik veya korumasız) yaptığınız en güzeli,bravo şaka maka. petrollerden uzak durun derim açıkcası bildiğin asit abi o sabunlar.
eyvallah bilgiler için :)

Geri